تورنتو رپترز هیچ برنامه‌ای برای ترید لوری، گاسول و ایباکا ندارد

سرجی ایباکا

تورنتو رپترز شاید کوای لنارد را از دست داده باشد اما این بدان معنا نیست که تیم آن‌ها کاملا متحول شده است.

تورنتو رپترز قصد ندارد بازیکنانش را ترید کند

با توجه به اینکه کوای لنارد اکنون در کنفرانس غرب عضو تیم لس آنجلس کلیپرز است، تورنتو رپترز در شرایطی به فصل ۲۰-۲۰۱۹ پای خواهد گذاشت که کمترین شانس را برای قهرمانی NBA خواهد داشت. اما علیرغم انتظارات اندک، تورنتو رپترز بدون لنارد نیز آماده رقابت در فصل پیش رو خواهد بود. براساس گزارش خبرنگاران، تورنتو هیچ برنامه‌ای برای انتقال بازیکنان باتجربه‌اش مانند کیل لوری، مارک گاسول و سرجی ایباکا ندارد. قرارداد هر سه بازیکن به اتمام رسیده اما حداقل قبل از شروع فصل جدید، تورنتو رپترز هیچ تصمیمی برای انتقال آن ها نخواهد داشت. ماسای یوجیری، رئیس تیم همانند اقدامی که برای تیم‌های قبلی رپترز انجام داد منتظر اتفاقات آینده خواهد بود. جوش لونبرگ، خبرنگار تورنتو گزارش داده است که این تیم بالای ۹۰ میلیون دلار بودجه برای خود کنار گذاشته که می‌تواند به تورنتو این شانس را بدهد که فهرست خود را تکمیل کند و به رقابت با رقیبان خود بپردازد.

کیل لوری به سال آخر قرارداد ۳۳ میلیون دلاری خود رسیده، به مارک گاسول ۲۶ میلیون دلار پرداخت خواهد شد و سرجی ایباکا نیز تقریباً ۲۳.۳ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. به عبارت دیگر، هر سه بازیکن بهانه‌ای دارند که در ددلاین فصل نقل و انتقالات ۲۰۲۰ از این تیم خارج شوند. اگرچه رپترز به جز کوای لنارد، با حفظ شاکله اصلی تیمِ قهرمان فصل قبل خود، هنوز ظرفیت حضور در پلی آف را دارد، اما آن‌ها شانسی برای تکرار عنوان قهرمانی خود نخواهند داشت. براساس گزارش رسانه‌ SportsLine، ۳ روز قبل از این که کوای لنارد تصمیم به عقد قرارداد با لس آنجلس کلیپرز بگیرد، تورنتو رپترز ۲۳.۳ درصد شانس پیروزی در کنفرانس شرق و ۱۴.۲ درصد شانس تکرار قهرمانی NBA را در صورت حفظ لنارد دارا بود.

تورنتو رپترز کیل لوری

اما به محض عقد قرارداد لنارد با کلیپرز در ۶ جولای، این درصدها به ۴.۶ درصد شانس پیروزی در کنفرانس و ۱.۲ درصد شانس قهرمانی NBA کاهش یافت. در حال حاضر، رسانه SportsLine شانس ایندیانا پیسرز و بوستون سلتیک را بیشتر از تورنتو رپترز می‌داند.

اگرچه شاید این تیم از نظر لانگ شات تیم مورد علاقه شما در کنفرانس شرق نباشد، ماسای یوجیری، رئیس تیم تأکید می‌کند که تیم حتی بدون کوای لنارد نیز عملکرد خوبی خواهد داشت. یوجیری در این باره می‌گوید:

در حقیقت همه چیز به اتفاقات آینده بستگی دارد. NBA غیر قابل پیش‌بینی است. همیشه می‌گویم هیچ‌وقت نباید از رقابت امتناع ورزید و گریست. شما نمی‌توانید زیر میز پنهان شوید و گریه کنید. حقیقتاً، همیشه راحت می‌خوابم و ناامید نمی‌شوم. همه چیز در آینده مشخص می‌شود. به هواداران تورنتو و همه هواداران بسکتبال می‌گویم که یک روز و یک ثانیه از خواب خود را از دست ندهند. ما تنها برای این‌که عملکرد خوبی از خود به جای بگذاریم وارد رقابت‌ها می‌شویم.

در حالی که برنامه تورنتو حفظ بازیکنان باتجربه خود در پایان قراردادش خواهد بود، هر سه بازیکن به عنوان بازیکنان نامی این تیم به شمار می‌روند که خروج آن‌ها، خیلی زود شرایط رپترز را بدون ارزشمندترین بازیکن زمین در فینال‌ها تغییر خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *