استراحت یا عدم استراحت جول امبید در سیکسرز؛ مسئله این است!

اگر بگوییم موفقیت‌های فیلادلفیا سونی سیکسرز به سطح سلامت و تناسب بدنی جول امبید وابسته است دروغ نگفته‌ایم.

نقش مهم جول امبید در فیلادلفیا

وقتی او در درون زمین است، اگر هم بهترین سنتر لیگ NBA نباشد یکی از بهترین‌هاست. اگر او برای سیکسرز در زمین حضور نداشته باشد این تیم دچار مشکل خواهد شد و این مسئله بارها اتفاق افتاده است. بازی مقابل تورنتو رپترز در مرحله پلی آف بهترین مثال برای این مورد است. در مجموع هفت دیدار این تیم با تورنتو رپترز، جول امبید فقط ۸۹ دقیقه بازی کرد. اکنون همه سابقه مصدومیت جول امبید را به خاطر داریم. تاندونیت زانوی و بیماری‌هایی که مانع از حضور او به همراه سیکسرز در مرحله پلی آف شد. تاندونیت زانو موجب شد امبید از ۵۸ بازی اول فصل در ۵۴ بازی حاضر باشد. بعضی از افراد بیماری امبید را با رژیم غذایی ضعیف او مرتبط می‌دانند. بهر حال، هر دوی این مصدومیت‌ها در تأثیرگذاری امبید اختلال ایجاد کرده است. اما خبر خوبی در راه است، امبید می‌داند که برای بهتر شدنش چه مواردی را باید لحاظ کند. او می‌داند که باید در فرم بدنی بهتری باشد. وی از این مسئله آگاهی دارد که وقتی او در بهترین و سالم‌ترین فرم خود باشد سیکسرز در مرحله پلی آف پیشروی خواهد کرد. وی همچنین می‌داند که چگونه به این سطح برسد.

جول امبید در یکی از مصاحبه‌هایش گفت:

بنگرید که چگونه تورنتو رپترز، کوای لنارد را در طول فصل مدیریت می‌کند. وقتی می‌نگرید که ارکان مختلف سازمان تورنتو و کادرفنی این تیم این‌گونه عمل می‌کنند می‌بینید که تیم خوبی خواهید داشت که شما هم می‌توانید به آن کمک کنید. اکثر اوقات من احساس بدی دارم چرا که احساس می‌کنم موجب نیمکت نشینی یا بازی نکردن بازیکنان دیگر می‌شوم. اگر شما بدانید بازیکنان دیگر این توانایی را دارند که تیم را برنده از زمین خارج کنند پس این استعداد در تیم شما وجود دارد. فکر می‌کنم این تصمیم برای من آسان است. به محض اینکه به این درجه از آمادگی برسیم و شانس این را داشته باشیم که بدون من در بازی‌ها پیروز باشیم با آغوش باز از آن استقبال خواهم کرد و با انجام تمرینات بدن خود را آماده‌تر خواهم ساخت. این مسئله موجب می‌شود همه چیز بهتر پیش برود.

از پست‌های اینستاگرامی او می‌شود دریافت که نسبت به نیمکت‌نشینی و بازی دادن به استعدادهای جوان در سیسکسرز احساس بدی ندارد. التون برند در جذب بازیکنان کهنه‌کاری نظیر آل هورفورد درنگ نکرد، هورفورد در ترکیب ابتدایی کنار امبید بازی خواهد کرد اما سنتر ابتدایی این تیم نیز خواهد بود. در کل لیگ NBA بعید به نظر می‌رسد در منطقه پنج چنین بازیکنانی وجود داشته باشند.

جول امبید

توانایی‌های هورفورد در پشت و جلوی زمین، نیمکت‌نشینی امبید را آسان‌تر و قابل هضم‌تر خواهد ساخت. نباید در این میان کیل اوکوئین را فراموش کرد. این بازیکن درشت هیکل کهنه‌کار دفاع فوق‌العاده‌ای دارد و از هر بازیکن دفاعی دیگری می‌تواند بهتر ظاهر شود. او تضمین محکمی برای سنتر سوم باشد. همچنین این موضوع کمک می‌کند تا برنامه‌ریزان نسبت به سیکسرز موضع مهربانانه‌تری اتخاذ کنند. هیچ برنامه تلویزیونی ملی در مرحله پلی آف بازی‌های سیکسرز را پوشش نمی‌دهد و این موردی بود که تام هابرستروه، مجری شبکه ملی NBC Sports نیز در برنامه پادکست سیکسرز بدان اشاره کرد. واضح است که این شبکه‌ها نمی‌خواهند با تصمیم استراحت امبید برنامه‌هایشان کم مخاطب شود. در این میان تصمیمات کادرپزشکی سیکسرز نیز می‌تواند بر بازی نکردن امبید اثر بگذارد.

هابرستروه در این باره ‌می‌گوید:

مشتاقم بدانم که فیلادلفیا سونی سیکسرز چگونه برنامه استراحت جول را خواهد چید. این تیم آل هورفورد را جذب کرد تا در ترکیب ابتدایی کنار او بازی کند و اگر امبید بخواهد یک شب استراحت کند، آل هورفورد پتانسیل جایگزینی او در پست سنتر را داراست. این تصمیمات به امبید و دکتر دنی مدینا، نائب رئیس درمان ورزشکاران و دکتر دیوید مارتین، مجری تحقیق و توسعه عملکرد بازیکنان به عنوان کاردپزشکی جدید این تیم برمی‌گردد.

حضور مدینا و مارتین در سیسکرز اهمیت بالایی دارد. این تیم قبلاً دپارتمان درمان ورزشکاران را داشت. آن‌ها لورنا تورس راندا را به عنوان مجری عملکرد سابقاً از اسپرز استخدام کردند. هنوز هم انتظار می‌رود اسامی جدیدتری در این رابطه مطرح شوند. وقتی دپارتمان درمان ورزشکاران ترمیم شود، این موضوع روی امبید نیز اثر خواهد گذاشت. آیا او آماده شنیدن نصیحت اطرافیان خود است و می‌تواند آنچه که برای او و تیمش بهترین است انجام دهد؟ آیا او از اینکه روی نیمکت بنشیند و ببیند بازیکنان دیگر سیکسرز را پیروز می‌کنند احساس خوبی خواهد داشت؟ ۱۳ نوامبر همه این مسائل مشخص خواهد شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *