چگونه یک بازیکن بسکتبال خوب باشیم

بازیکن بسکتبال به مهارت طبیعی احتیاج دارد ، اما اگر به درستی بدن خود را تنظیم کنید ، با تمرینات مناسب تمرین کنید و بر جنبه های ذهنی بازی تسلط داشته باشید ، می توانید بازیکن بسکتبال خوبی شوید. بازیکن بسکتبال خوب تلاش و تمریناتی را انجام می دهند که برای بهتر شدن در زمین بازی انجام می شود و ویژگی های شخصیتی دارند که مربیان از آنها قدردانی می کنند.

بازیکن بسکتبال

بازی تهاجمی خود را بهبود بخشید

مهارت های حمل توپ را بهبود بخشید. برخی از کارشناسان معتقدند که توانایی کنترل توپ به خوبی مهمترین مهارت بازی است. اگر زیاد تمرین کنید نباید در مورد دریبل زدن توپ خیلی سخت فکر کنید. یک راه خوب برای بهبود این مهارت از طریق دریبل دریبل است.

با دریبل دایره تمرین کنید. در این دریل از یک دست برای دریبل کردن توپ در حلقه های اطراف پای راست خود استفاده می کنید. سپس به دست و پا دیگر سوئیچ کنید. دریبل زدن بین مخروط یا صندلی را تمرین کنید.

با استفاده از یک شکل 8 حرکت دریبل شکل 8 را انجام دهید ، که در آن توپ را در داخل و خارج از پاهای خود دریبل می زنید. توپ را از یک دست به طرف دیگر گزاف گویی کنید. دریبل خود را با هر دو دست تمرین کنید تا بتوانید راحت تر مسیرها را روی زمین تغییر دهید.

دریبل های خودکشی Dribble باعث بهبود وضعیت حفاری می شوند. از ابتدا شروع کنید. دریبل را به نزدیکترین خط پرتاب آزاد و عقب دریبل کنید. سپس به خط وسط و پشت دریبل بزنید. سپس به دورترین خط پرتاب آزاد و عقب دریبل بزنید. سرانجام ، با دریبل تمام راه را به طرف دیگر دادگاه و سپس به عقب برگردانید.

از یک انتهای دادگاه شروع کنید. تمام طول دریبل را دریبل بزنید و یک ضربه محکم و ناگهانی بزنید. بازگشت خود را بدست آورید ، و همین کار را انجام دهید ، به طرف دیگر دادگاه حرکت کنید. این کار را سه برابر سریعتر از حد ممکن انجام دهید.

توانایی عبور خود را بهبود بخشید. پاس کردن مهارتی است که بسکتبالیستها باید به آن تسلط داشته باشند. دو راه اساسی برای گذر وجود دارد. یکی پاس قفسه سینه است که در آن شما توپ را به سمت هم تیمی خود پرتاب می کنید بدون اینکه تندرست باشد. دوم یک پاس گزاف گویی است که در آن هنگام پرتاب آن به هم تیمی خود یک بار توپ را گزاف گویی می کنید. این سخت ترین پاس برای مدافع است.

بازیکنانی که می توانند توانایی های عبور را داشته باشند ، ممکن است بخواهند یک بازی وانت را اجرا کنند که به هیچ وجه از دریبل استفاده نمی کند تا بتوانند بیشتر بر روی گذر تمرکز کنند. با دو دست تمرین کنید. این امر کنترل بیشتری روی توپ به شما می دهد.

با قدم گذاشتن به آن ، وزن خود را وارد پاس کنید. این باعث افزایش سرعت و کنترل توپ می شود. هنگام گذشتن به آنها ، دستان هم تیمی خود را هدف بگیرید. به جای پرتاب توپ به سمت صدای آنها ، به یک عضو تیم خاص منتقل کنید.

انگشت شست شما باید در انتهای یک پاس ، به سمت پایین حرکت کند ، و شما باید از آن پیروی کنید. در غیر این صورت ، گرفتن توپ سخت تر خواهد بود زیرا چرخش عقب نخواهد داشت.

لازم نیست توپ را با سرعت زیاد عبور دهید. گذر آسان را فراموش نکنید. اگر خیلی سخت گیر شوید ، ممکن است گردش مالی بیشتری را تحریک کنید.

هنگام عبور پرش نکنید. اگر این کار را انجام دهید ، نمی توانید با توپ زمین بزنید بنابراین این کار سخت تر است. وقتی به شما منتقل می شود به سمت توپ حرکت کنید. این باعث می شود که یک مدافع بتواند آن را رهگیری کند. سعی کنید آن را با دو دست بگیرید.

پرتاب‌های خود را بهبود ببخشید. تیراندازها جلال زیادی به دست می آورند و ظاهراً برای بازی حساس هستند. اما شما نمی خواهید در شرایطی قرار بگیرید که افراد عکسهای شما را مسدود می کنند یا بسیاری از آنها را از دست می دهید. این شما را روی نیمکت فرود می آورد.

از نوک انگشتان استفاده کنید. این به شما کمک می کند تا هنگام شلیک ، کنترل صحیح توپ را حفظ کنید.

هنگام شروع شلیک ، پاهای خود را خم کرده و کوچک بمانید. سپس ، بهار شوید ، و بلند شوید و بدن خود را صاف کرده و در هوا بلند کنید. وقتی بازیکنان هنگام ایستادن مستقیم شروع به تیراندازی می کنند ، می توانند درصد تیراندازی خود را کاهش دهند. پاها در تیراندازی بسیار مهم هستند. در واقع ، شما باید کل بازی را با زانوهای خود انجام دهید که عمدتا خم شده است.

برای عکسهای با درصد بالاتر بروید. همیشه سعی نکنید که عکس های حیله گر را شلیک کنید. بفهمید که عکس گرفتن برای شما دشوار است و روی عکسهای آسان تر تمرکز کنید. این باعث می شود یک شلیک بهتر یک شبه به نظر برسید.

آرنج را به سمت وسط لبه بچسبانید ، و هنگام پیگیری ، آن را نگه دارید ، و همچنین انگشت میانی خود را نگه دارید. شوت خود را طوری تمام کنید که انگار دست خود را در حاشیه فرو می کنید. رعایت مناسب همچنین به معنای این است که انگشتان دست خود را آویزان کنند ، در کنار هم نباشند و یا به آن اشاره نکنند.

در انتهای شلیک ، بازوی خود را کاملاً دراز کنید ، در حالی که آرنج خود را به عقب می کشید. و هنگامی که توپ را آزاد می کنید آرنج خود را در سطح بالای چشم خود نگه دارید.

بدن خود را تنظیم کنید. دو و میدانی باعث ایجاد تفاوت بین یک مجموعه مهارت خوب و یک مهارت غیرقابل توقف می شود. سرعت ، سرعت ، عمودی ، قدرت و استقامت می تواند هر مهارت را کشنده کند فقط با دادن مزیت جسمی به شما نسبت به حریف. شما باید تمرین های تمرینی را انجام دهید که بدن شما را به شکلی طراحی کند که برای بازی تهاجمی بسکتبال طراحی شده باشد ، نه فقط تمریناتی مانند شما ممکن است برای تفریح انجام دهید. مربیان به دنبال بازیکنانی هستند که دارای شرایط مطلوبی باشند – اولین قدم انفجاری یا کسی که می تواند 2 فوت (0.61 متر) در هوا پرش کند.

از یک تمرین از پیش برنامه ریزی شده استفاده کنید. برنامه های بسیاری برای تهویه بسکتبال وجود دارد که به شما کمک می کند تا شکل بگیرید و استقامت خود را بهبود بخشید. حتی 45 دقیقه سه بار در هفته می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

برخی از تمرینات تهویه مطبوع ، تمریناتی مانند پرش طناب ، چرخش از خط پرتاب آزاد به تور و سیلی زدن تور با دست ، تیراندازی به مدت یک دقیقه از نقاط مختلف در زمین و انجام حرکات کشویی دفاعی را نشان می دهند.

بازی دفاعی خود را به عنوان یک بازیکن بسکتبال بهبود بخشید

پاهای خود را در حال حرکت نگه دارید. یک مدافع خوب باید سریع روی پاها و دائما در حال حرکت باشد. اگر خیلی طولانی در دادگاه بایستید ، در این مقام خوب نیستید.

تصور کنید که قدم در نقاشی گذاشتید. از خود بپرسید ، تعداد بسیاری از ردپاهای شما را در دادگاه خواهید دید؟ شما می خواهید با حرکت زیاد و همه جا بودن ، کف را “رنگ کنید”. فعالیت خود را در زمینه دفاع بیشتر کنید و موثرتر خواهید بود.

برای تک تک توپ ها امتحان کنید.

چشم خود را به توپ نکشید – به بازیکن دیگر توجه کنید. در غیر این صورت شما می توانید با جعل توپ فریب دهید. با بازیکنی که از آن محافظت می کنید ، ارتباط چشمی خود را حفظ کنید. بازیکن را از پایه دور نگه دارید و او را مجبور کنید که جلوی لبه قرار گیرد.

کم بمان مدافعان خوب زانوها را خم می کنند. آنها بیشتر بازی را در حال حرکت و پایین خم شدن می گذرانند. آنها همچنین باید سر خود را پایین تر از سر شخص شخصی که نگهبانی می کنند نگه دارند.

در هنگام دفاع ، پاها را از هم دور نگه داشته و پاها را خم کنید. به طور مداوم پاهای خود را حرکت دهید. اگر پاهای شما در کنار هم قرار بگیرند یا اینکه پاهایتان از هم عبور کند ، یک بازیکن تهاجمی راحت تر خواهد شد.

بینی خود را پایین تر از بینی شخصی که از آن محافظت می کنید ، نگه دارید. به این ترتیب می توانید به سرعت نسبت به حرکتی که طرف مقابل خود انجام داده است واکنش نشان دهید.

ایستادن به حالت ایستاده می تواند یک مدافع را از دست بدهد. پاهایتان باید از شانه دراز باشد و زانوها کمی خم شوند.

دست خود را روی توپ قرار دهید. اگر محتاط باشید ، می توانید بدون اینکه بازیکنی را که محافظت می کنید ، مدافع بهتر شوید ، از این تکنیک برای دفاع بهتر استفاده کنید.

اگر حریف توپ را در موقعیت شلیک نگه می دارد ، دست خود را روی توپ قرار دهید. این کار شلیک توپ برای آنها را دشوارتر می کند.

اگر حریف شما توپ زیر خط میانی آنها را دارد ، دست خود را در بالای توپ قرار دهید. این کار شلیک آنها را دشوارتر می کند.

تبدیل به یک rebounder بهتر شوید. به یاد داشته باشید مهم نیست که چقدر خوب باشید ، تنها از هر پنج بازیکن یک بازیکن هستید. دور زدن توپ می تواند نتیجه بازی ها را تعیین کند. در صورت تملک ، تیم شما نمی تواند گلزنی کند.

به موقعیت داخل بروید ، بنابراین شانس بهتری در توپ دارید.

راست نشو اگر چمباتمه بزنید ، قدرت بیشتری در پرش دارید و شانس بهتری در توپ خواهید داشت. وقتی برای توپ پرش می کنید ، هر دو دست را تا حد امکان دراز کنید.

شرایط دفاعی خود را بهبود بخشید. مدافعان باید دویدن زیادی انجام دهند و باید برای حفظ صحیح بازیکن دیگر ، کم بمانند. تمرین استقامتی دفاعی بازی را بهبود می بخشد.

انجام نشستن دیواری روش خوبی برای بهبود شرایط دفاعی شما است. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که یک دیوار پیدا کنید و بنشینید ، گویی در یک صندلی نشسته اید (اما بدون یک). با پشت خود به دیوار بایستید. از دیوار بکشید تا زانوهای شما در زیر زاویه 90 درجه قرار بگیرند. هنگام شروع کار ، موقعیت را برای حدود 60 ثانیه نگه دارید.

با دو پا طناب بزنید و هرچه سریعتر می توانید حرکت کنید. زمان و پرش های خود را بشمارید تا بتوانید پیشرفت را پیگیری کنید. به نظر می رسد ساده است ، اما طناب پریدن یک روش عالی برای بهبود شرایط شما برای بسکتبال است. به این دلیل است که باعث افزایش استقامت بلکه چابکی می شود.

تمرینات چابکی را امتحان کنید. از سمت راست شروع کنید ، سمت راست. با حداکثر سرعت حرکت به گوشه بالا و سمت راست خط پرتاب ، حرکت به گوشه سمت چپ ، پشتی به پایه و حرکت از جایی که شروع کردید ، حرکت دهید. سپس ، به گوشه سمت راست بروید و همین کار را انجام دهید. پسران باید در 10-14 ثانیه و دختران در 11-15 ثانیه این کار را انجام دهند.

آموزش قدرت بدنی پایین را امتحان کنید. بلند کردن وزنه ها باعث افزایش قدرت کلی بدن شما می شود که در صورت نیاز به ریباند یا مسدود کردن عکس ها ، در دفاع خوب است. اگرچه می خواهید تمرینات مختلفی را تغییر دهید.

چمباتمه بزنید یک دمبل انجام دهید ، پاها را روی زمین صاف نگه دارید و تا حد ممکن پایین بروید و رانهای خود را به طور موازی با زمین نگه دارید.

لنج ها و مراحل بالاتر را امتحان کنید. با استفاده از هالتر یا دمبل ، پای پیشرو خود را صاف بر روی زمین و نیم تنه خود درست کنید. روی یک جعبه قدم بگذارید و سپس دوباره به پایین بروید یا با هر پا به جلو حرکت کنید.

تمرینات قدرتی بالای بدن را امتحان کنید. این تمرینات به فشار و کشش تقسیم می شود. می توانید با انجام قرار دادن پا یا زانوی خود در هنگام انجام کارهایی مانند برآمدگی یا کشش اگر در ابتدای کار برای شما سخت هستند از نوارهایی استفاده کنید.

برای انجام پرس سینه یا پرس شانه از هالتر یا دمبل استفاده کنید. برای فشار روی نیمکت ، پاهای خود را روی زمین روی یک نیمکت وزن قرار دهید. نوار را باز کرده و آن را با بازوهای مستقیم بلند کنید. آن را تا سینه وسط پایین بیاورید ، و سپس آن را به سمت بالا فشار دهید ، آرنج خود را قفل کنید. باسن خود را از روی نیمکت منتقل نکنید. سعی کنید این کار را در مجموعه های پنج تکرار انجام دهید.

برای انجام فرهای دوسر از هالتر یا دمبل استفاده کنید. در هنگام انجام یک فرچه دو سر ، شما می خواهید مستقیماً با یک دمبل در هر دست بایستید. آرنج های خود را نزدیک بدن خود نگه دارید. اطمینان حاصل کنید که کف دست شما رو به جلو باشد. سپس دمبل را حل کنید تا دوسرها به طور کامل منقبض شوند و دمبل ها در شانه متوقف شوند. حالا دمبل ها را در حالت شروع پایین آورده و تکرار کنید.

بهبود ضریب هوشی بسکتبال شما

قوانین را اجرا کنید. بعضی اوقات بسکتبالیستهای جوان قوانین بازی را فراموش می کنند. اگر قواعد را به صورت صحیح نمی دانید ، برای تیم خود مشکل ایجاد خواهید کرد. یک راه خوب برای اجرای قوانین این است که در جوانی یا در تابستان بین فصول ، عضو تیمی از باشگاه شوید.

اگر تیم در خط حمله توپ را از پشت میانه زمین داشته باشد ، 5 ثانیه زمان دارد تا توپ را از روی خط میانی محاصره کند یا توپ را از دست بدهد. دانستن قانونی مانند این به شما کمک می کند تا از گردش مالی جلوگیری کنید.

تیم تهاجمی نمی تواند یک بار توپ را از روی خط میانی دادگاه به عقب برگرداند و یا توپ را از دست بدهد. اینها قوانینی هستند که بسکتبالیستهای هوشمند از آن می دانند.

بازی را مطالعه کنید. شما باید در مورد موقعیت خود و استراتژی دادگاه همه چیز ممکن را بفهمید. اگر علاوه بر یک بازیکن دارای مهارت های فنی قوی ، شما یک بازیکن بسکتبال استراتژیک باشید ، می توانید زمان بازی بیشتری را نیز بدست آورید.

می توانید فیلم های آموزشی بسیاری در YouTube پیدا کنید.

بازی های گذشته خود و مسابقات را مطالعه کنید. چه کار کرد؟ چه چیزی اشتباه پیش رفت؟ بعد از یک بازی با مربی خود بنشینید. با هم ، سعی کنید زمینه ای را برای بهبود پیدا کنید. سپس ، در عمل روی آن منطقه کار کنید.

یک مربی پیدا کنید. می توانید از مربی بسکتبال سؤال کنید یا یک بسکتبالیست خوب پیدا کنید که مایل باشد به شما آموزش دهد.

نقش خود را درک کنید. فقط روی گلزنی تمرکز نکنید. یکی از اشتباه بازیکنان جوان این است که آنها همه تأکید بر گلزنی می کنند. روی چگونگی افزودن ارزش به تیم خود متمرکز شوید. برای مثال شاید شما یک رهگذر عالی باشید.

اگر تیرانداز سه امتیازی نیستید ، سعی نکنید آن را زیاد امتحان کنید. شما باید توپ را به هم تیمی واگذار کنید که در این نقش بهتر باشد.

شاید شما یک بازیکن خوب و جذاب باشید. سپس روی آن تمرکز کنید. اگر شما یک مرکز هستید ، می خواهید وقت خود را صرف تمرین دوباره ریو کردن و تمرینات پست کنید ، نه دریبل. بنابراین فهمیدن نقش خود به شما در انتخاب تمرینات مناسب کمک می کند.

مربیان مختلف فلسفه ها و سیستم های مختلفی دارند. موارد خود را بفهمید تا بتوانید با آن سازگار شوید. شاید آنها نمی خواهند نگهبانان امتیاز بیش از سه گردش مالی در یک بازی داشته باشند. قوانین شخصی آنها هر چه باشد ، اگر آنها را یاد بگیرید مفید است.

از نظر ذهنی سخت باشید. بسکتبال یک بازی ذهنی است ، نه فقط یک بازی فیزیکی. برخی از کارشناسان می گویند جنبه های ذهنی بازی 70 درصد از آن است. مربیان به دنبال بازیکنانی با سختی ذهنی هستند.

تلاش 100 درصد کنید. بسکتبال بازی فداکاری و پشتکار است. از انتقاد هم نترسید. این چگونه شما یاد خواهید گرفت

مربیان می خواهند بازیکنانی پرشور ، مصمم ، که می خواهند بهتر شوند و چه کسی برای انجام این کار سخت تلاش می کنند ، و اراده لازم برای پیروزی را دارند ، نه فقط اراده پیروزی.

پرخاشگر باشید. مربیان به دنبال بازیکنانی هستند که پرخاشگر و متمرکز در زمین و خارج از آن هستند. آنها کسی را می خواهند که در صورت داشتن توپ شل روی زمین شیرجه بخورد و دائماً هنگام بازی به عنوان مدافع فشار بیشتری را به بازیکنان دیگر وارد کند.

به یاد داشته باشید این یک ورزش تیمی است. بسکتبال از دو تیم تشکیل شده است که هر یک شامل 5 بازیکن هر یک هستند که سعی می کنند با شلیک یک توپ از طریق یک هوپ که 10 فوت از زمین در هر انتهای زمین قرار دارد ، گلزنی کنند.

بازیکنان بزرگ هنگام حضور در زمین بازی هم تیمی های خود را بالا می برند.

برای اینکه بازیکن خوبی در تیم باشید ، بارها و بارها گذر کنید ، به دنبال یک فضای آزاد باشید تا به هم تیمی محاصره شده توسط تیم مقابل ، مسدود کردن کمک ، کمک به ریباند و غیره کمک کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *