ظهور استفان کری : موفقیت فوق العاده گارد راس گلدن استیت

استف کری یکی از بازیکنان با اعتماد به نفس در بسکتبال

 

در اینترنت خانه نمایش اسلایدها وجود دارد ، با شکوه و مجسمه ، که در آن استفان کری به عنوان یک پسر زندگی می کرد – خانه ای که والدین او در سال 1996 ساختند ، سال استیف 8 ساله ، در یک قطعه 16 هکتاری با چند دقیقه رانندگی از مرکز شارلوت ، کارولینای شمالی. این یک خانه بزرگ است ، شش اتاق خواب پدر Steph ، دل ، نگهبان تیراندازی برای حق رای دادن NBA محلی ، هورنتز ، و چند سال زودتر او به دست آورد جایزه ششم مرد سال لیگ است. کوری ها این را خانه ی رویایی خود می دانستند ، که خود آن را طراحی می کردند ، دارای کابینت هایی بودند که از آفریقا سرریز می شدند. بعداً آنها فروش آن را به یك پخش كننده دیگر شارلوت ، جرالد والاس كه تمام سطحهای موجود را با تلویزیونهای صفحه تخت پوشانده بود ، متلاشی كردند و از دوران والاس این است كه نمایش اسلایدها تگرگ می كنند ؛ 1 هنوز هم می توان زندگی كوریس را در آنجا تصور كرد. دوران كودكان طبقه متوسط ​​به طرز چشمگيري در حال جابجايي است. این آشپزخانه است که مادر استفا ، سونیا ، لیست های کر را آویزان کرده است. اینجا استخرهایی است که استفان با خواهر کوچکترش سیدل توپ های توپ را انجام می دهد. در اینجا زمین بسکتبال روشنایی حیاط خلوت واقع شده است که در آنجا با برادرش ، ست ، جنگ کرد و در آنجا مکانیک را با پدرش حفاری کرد ، جایی که او پس از پرتاب آزاد شلیک کرد تا اینکه بعد از غروب خورشید.

او به بازی های پدرش رفت ، البته در حین تیراندازی در زمین به بیرون آویزان شد – و شما می توانید پس از مداخله از آن تجربیات در مصاحبه های پیش از ظرافت و خونسردی که پیش از این او به عنوان یک دانشکده در اختیار رسانه ها قرار داده بود ، بگیرید. آرامش کسی که چیزی درمورد توجه کانون بسکتبال نگران کننده نمی بیند زیرا در آن بزرگ شده است. او از اوایل می دانست که می خواهد برای زندگی خود بازی کند. یوتیوب ویدئویی از حدود سال 2002 ، هنگامی که دل در حال خاتمه دادن به حرفه خود در تورنتو بود ، که در آن یک Stepa تقریباً به شدت تکان دهنده و ناخوشایند به نظر می رسد – او 14 ساله است ، فقط یک کودک است. با وجود این ، دانش آموزان کلاس هشتم هستند که نامه های استخدام می گیرند – به خدمه دوربین Raptors می گوید که در خانواده خود می گوید “او می خواست بیشتر تمرین کند … و امیدوارم اگر فرصتی داشته باشم ، این را برای افراد جوان بدست آورد.” کوچک کوئینزوی مسیحی ، در فصلی ناچیز آن سال ، با 40 و 50 امتیاز در بازی ریخت. اما به عکس تیم نگاه کنید. او شاید سومین بازیکن کوچک باشد ، و این یک لیست است که شامل برادر کوچکش است. او یک میلیون مایل از یک چیز مطمئن فاصله داشت. او سر بازی و ضرب و شتم ظریف یک صنعتگر متولد تجارت بود. اما او پیتون مینگ نبود. او كوچك بود ، نه خیلی سریع ، نه از نظر شگفت آور ورزشی. او پس از سال آخر دبیرستان مجبور شد شوت خود را از ابتدا دوباره بسازد زیرا تکنیک او ، که یک ضربه کوچک از روی سینه است ، هیچ فرصتی در برابر مدافعان بلندتر و سریعتر ندارد. جاده NBA با بچه های بازیکنانی که دانش والدینشان را به ارث برده اند ، اما نه بدن آنها محدود شده است. سال ارشدش ، استف بود اساساً بدون سابقه. ویرجینیا تکن ، جایی که پدرش بازی کرده بود ، گفت که می تواند راه برود. در عوض ، او با دیویدسون ، کالج کوچک لیبرال هنری دانشگاهی در نزدیکی شارلوت امضا کرد که 40 سال دیگر در مسابقات NCAA پیروز نشده بود.

به نظر من ، این شگفت انگیزترین چیز در مورد مسابقه Steph Curry به خط مقدم مسابقه NBA MVP 2014-15 است: به نظر می رسد که او به طور همزمان از مرکز مرده بازی و از هیچ کجای دیگر آمده است. او در اتاق های قفل NBA بزرگ شد ، اما او از دورترین ماهواره در کیهان بسکتبال به لیگ سقوط کرد. از کودک نوپا ، او بازی را از یک تیرانداز 40 درصدی 3 امتیازی حرفه ای آموخت ، اما داستان زندگی او به سختی نمی تواند مانند زندگی نامه معمولی NBA بخواند. حتی اگر به درستی استدلال کنید که Post-Hoop Dreams ، میانگین خیابان ها / گرفتن-پیش نویس-و-خرید-کلیشه من-مادر-خانه نمی تواند تنوع پیش زمینه ها را در لیگ ثبت کند که هم استیو نش و هم تیم دانکن برنده MVP ها شده است – خب ، کوری هنوز بازیکنی است که مادرش او را در مدرسه مسیحی مونتسوری که خودش تأسیس کرده است ، تحصیل کرده است. (مادربزرگ او آشپز بود.) او خودی است که یک فرد متمایز نیز هست ، ستاره ای که ظهور او به نوعی معجزه آسا و بی سر و صدا اجتناب ناپذیر است. اگر تا به حال دیده اید که او 3 امتیاز را به بیرون از دریبل شلیک کند ، متوجه می شوید که هر دو کیفیت در مورد بازی Curry نیز صدق می کند.

در نظر بگیرید: وقتی استفان کری سال اول سال تولد خود را به دیویدسون کشید ، به سختی کسی می دانست که کیست. با پایان فصل جوانی ، هنگامی که او برای پیش نویس اعلام کرد ، پیشاهنگی ها به طرز محتملی استدلال می کردند که NBA برای او راحت تر از NCAA است. این بسیار دشواری است برای آنچه که وی در دانشگاه به دست آورد – این که بازی در رقابتی ترین لیگ بسکتبال سیاره شاید یک قدم کمتر خواستار به نظر برسد از آنچه او شبانه برای تیمی در میانه کنفرانس بزرگ جنوبی می خواست. این حدی است که استف – دوباره: از هر برنامه مهم نادیده گرفته می شود – مثل یک کوازار بسکتبال کالج را ضربه زد. شاید بعضی از اینها را به یاد داشته باشید؟ فصل اول او ، در رده دوم گلزنی ، پشت کوین دورانت ، دوم شد. دوم او ، او رکورد ملی را برای 3 امتیاز در یک فصل شکست و دیویدسن با 10مین باند را با برادری با شکوه به نخبگان هشت برد. “رم باتشیت” کاملاً نا مشخص است ، بنابراین لطفا تصور کنید: استپ با پیروزی مقابل گونزاگای هفتم به هشت از 10 امتیاز 3 امتیازی شد که در آن 40 گل (30 در نیمه دوم) به ثمر رساند. استه با 25 امتیاز در نیمه دوم ، در یک بازگشت از جورج تاون با درجه دوم به پیروزی رسید. استف به ثمر رساندن 33 به عنوان دیویدسون غیرممکن است ویسکانسین سومین ، 73-56 را خرد کرد. استیپ 25 امتیاز ، تقریباً نیمی از امتیاز تیمش را در فینال منطقه به دست آورد ، زیرا دیویدسون با نتیجه دو بر یک شکست خورد. 1 دانه کانزاس ، که در ادامه به مقام قهرمانی کشور راه یافت.

این فقط این نبود که او اینگونه گلزنی کرد. این درست نبود که او اینگونه گلزنی کرد در حالی که برای تمام اهداف عملی تنها بازیکن حریف داویدسون بود که باید از آن محافظت کند. این دید او بود که این کار را انجام می داد. این بچه کروبی که هرگز از تیم بسکتبال انتخاب نمی کنید. برخی بازیکنان به نظر می رسد که می توانند هر کاری انجام دهند. تا زمانی که دیگران انجام ندهند ، به نظر می رسد دیگران نمی توانند و هنگامی که یکی از دومی این کار را به اندازه کافی انجام می دهد ، غالباً حیرت می کند که انتظار می رود تعجب کنید – خوب ، آیا این یکی از دلایلی که ما ورزش را تماشا می کنیم ، به خاطر این احساس ایمان وحشتناک نیست؟ کاری به دست مردم نمی خورد ، و کار پاهای او آن چیزی نبود که بعداً بدل شد. او فقط به ضرب گلوله های شلیک شده خود را حفظ کرد. او هدیه ای برای یافتن ترک های کوچک داشت ، کرم های کوچک هوایی که تنها بازیکنانی با نوع خاصی از بینایی daredevil دارند ، قادر به دیدن هستند. او یک صفحه نمایش را خاموش کرده ، به بالای کلید پیچ ​​کرده ، توپ را به سمت محور گرفتن می گیرید: swish ، بیش از یک افقی از بازوهای کشیده شده. در گوشه ی زمین کار کنید ، توپ را بگیرید ، یک تیز باسن تند بزنید: swish را بزنید ، زیرا مدافع او از پشت سر او شلیک کرد. هنگامی که شما هرگز از دست نمی دهید ، تمام عکس های شما مانند عکس های حقه ای هستند. لبرن برای تماشای او به دیترویت پرواز کرد و لبرن برای تشویق ایستاد.

استفان کری

در تابستان سال 2008 ، استفان کری یک ستاره بود. او به کونان رفت. او نامزد ESPY شد. فصل بعد هیچ فرصتی نبود که هر کسی از او غافل شود. تیم ها هر بار که توپ را لمس می کردند ، سه مدافع و راننده اتوبوس به سمت او می زدند. او به قدری الکتریکی بود که بدترین عملکرد آماری او همچنین به یکی از عجیب ترین بازی های بسکتبال کالج که تاکنون بازی کرده بود ، تبدیل شد ، زیرا لویولا آنقدر یکه تیز از او دفاع کرد که او را بدون گل نگه داشت – اما هنوز هم با 30 سال به دیویدسون باخت. یک تاریخ بزرگ ، “جیمی پاتسوس ، مربی لویولا بعد از بازی پارس کرد. آنها می خواهند به خاطر بیاورند که ما او را بدون گل نگه داشتیم یا 30 نفر را از دست دادیم؟ ” کوری با نزدیک به 29 امتیاز بازی ، تیم ملی را به ثمر رساند. دیویدسون پس از باخت در کالج چارلستون در نیمه نهایی مسابقات کنفرانس جنوبی ، جنون مارس جنون را از دست داد. با این حال ، هیچ کس چشم پوشی نمی کند وقتی که گلدن استیت یک بازیکن کالج هنرهای برتر لیبرال را به هفتمین انتخاب کلی در پیش نویس سال 2009 تبدیل کرد.

تأکید بر این نکته مهم است که از دیدگاه تاریخی ، داشتن یک تیرانداز دانشگاهی داغ که از یک مدرسه کوچک به سمت پیش نویس می رود ، تقریباً همان رابطه با برترین NBA را دارد که در قرون وسطا متولد می شود ، مالکیت یک قلعه است. کوری NCAA را به آتش کشیده بود ، آتش زد و سپس سوخت جت را بر روی آن ریخت ، اما او هنوز یک تیرانداز نقطه ای بود که با کفش های خود 6 پا -3 ایستاده بود. سناریوی بهترین پرونده واقعی او بسیار شبیه به مثال J.J. ردیک (بازیگر نقش آفرینی که بعد از جنجال تیمش ابعادی خاص به آن اضافه می کند) از کوبی برایانت (یک گلزن همه کاره که “خیلی خوب می شود در فیلم های در حال ساخت مستندهای ساخته شده که در آن هیچ کس دیگر صحبت نمی کند ، ستاره می شود”). پدرش تیرانداز موقعیتی بوده است ، و واقعاً انتظار می رفت این استیف باشد. بنابراین بسیاری از بازیکنان با مشخصات تقریبی خود هرگز به این نتیجه نرسیدند. کاملاً منصفانه نیست که بگوییم جهان انتظار داشت که او شکست بخورد ، اما MVP؟ اسلاید کوتاه و تند به Red Star بلگراد حداقل به احتمال زیاد چشم انداز دیگری را رقم زد.

استفن کری

عملکرد استفان کری در سال‌های مختلف

 

در اینجا خلاصه ای از حرفه ای NBA در مورد Steph Curry آورده شده است:

2009-10 مقام دوم را به Tyreke Evans برای تازه کار سال منتهی کرد.

2010-11:  برنده چالش مهارت در آخر هفته All-Star؛ دچار اسپرینچ مچ پا می شود.

2011-12:  بعد از جراحات متعدد به دو عمل جراحی نیاز دارد. فقط 26 بازی انجام می دهد

2012-13: رکورد NBA را برای 3 امتیاز در یک فصل می شکند. برای اولین بار به پلی آف می رسد و در دور دوم در شش بازی مقابل اسپورز از دست می رود.

2013-14: در اولین بازی All-Star خود شروع می کند. در دور اول پلی آف در هفت بازی به کلیپرز باخت.

2014-15:  سریعترین بازیکن تاریخ NBA برای رسیدن به هزار 3 امتیاز (در 369 بازی ؛ رکورد دار قبلی ، دنیس اسکات ، 457 مورد نیاز است) می شود. رکورد خود را برای 3 امتیاز در یک فصل می شکند. به طور کلی پیشرو گیرنده رای برای بازی All-Star؛ گلدن استیت را به بهترین رکورد NBA هدایت می کند.

اگر این مسیر را مورد بحث قرار دهید ، این مسیر هم بصورت مسطح است و هم به این دلیل که ما در مورد کاری صحبت می کنیم و کر در هواپیما جایی که غیرممکن و منطقی با هم همخوانی دارند وجود دارد – به طرز مخرب طبیعی. یکدست ، یکدست مطمئناً شما دو فصل را دنبال می کنید که با بازنویسی کتاب رکورد NBA شبه قصدی به عنوان یک مورد آسیب دیده است. شما فقط انجام دهید به نظر می رسد که تمام حرفه او به نوعی شوت از راه دور بوده است که تمام حرفه او بر این اساس استوار است: مطمئناً هیچ کس نمی تواند از آنجا به آنجا برسد ، اما هنوز …

در دیویدسون ، طرح توهین آمیز باب مک کیلوپ کاملاً نقاط قوت کر را تکمیل کرد. به همین ترتیب ، هر مرحله از تحولات اخیر Warriors ، از ظهور همسر پشتی وی Klay Thompson به عنوان یک All-Star قانونی تا استخدام استیو کر به عنوان مربی ، به نفع کوری کار کرده است. جهت کلی بازی ، که تاکید بیشتری روی 3-اشاره گر و پرتاب ها و فاصله های آزاد دارد ، ادامه دارد. با این وجود ، مزیت های سیستمی تنها در صورتی که به عکس های خود بزنید مهم هستند.

با گذشت از جرم نسبتاً کند ، نیمه سنگین ایزو سنگین از سوی مارک جکسون به ابر جریانی کر کر ، اشک شادی گلدن استیت در طول فصل 2014-15 بازنشسته شد. فصل گذشته ، رزمندگان کمترین پاس در هر بازی از هر تیم در لیگ را انداختند. در این فصل ، آنها در حال اجرای مجموعه هستند و به فکر پاس بعدی هستند و از Curry استفاده می کنند. اعداد وی تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند ، اما او در این طرح بیشتر به خانه نگاه می کند ، که تماشای آن فقط یک جهنم است. به نظر می رسد او در سیستمی که برای او ساخته شده است بازی می کند ، زیرا ، در واقع ، این یکی بود.

این یک مکاشفه است در کالج ، بخشی از چیزی که باعث خوشحالی بازی او شد این بود که به نظر بسیار نزدیک می رسید. او خیلی سریع برای ردیابی یا آنقدر بالاتر از لبه صاف نبود که به نظر می رسد فوق بشری باشد. او یک کودک معمولی بود که در لحظه های عظیم غرق می شد. اکنون؟ شاید آمارهای پیشرفته ای برای پیگیری این موضوع وجود داشته باشد ، اما به نظر من او مثل این است که با ریتمی متفاوت از هر کس دیگری روی زمین بازی می کند. او هنوز هم آن شکاف های ریز و درشت را در دفاع می بیند ، اما اکنون آنها را پیش بینی می کند و می داند که چگونه آنها را وسیع تر کند. او یک مجله کامل با مراحل کوچک دارد و اکنون می چرخد ​​و برافروخته می شود ، حرکاتی که نیازی به ورزشکاری پدیده ای به اندازه عصبی و حس قاتل بودن زمان ندارند. (پس از پیروزی پلی آف این مرحله از بازی Warriors ‘Game 2 در برابر Pelicans این هفته ، کسی او را “Kawhi Leonard with ADD” توصیف کرد ، که من دوستش دارم.) او دقیقاً در دسترس نیست ، اما به نوعی او حتی خودش نیز بیشتر است – یک پا روی زمین فانی و یکی در اتر ، نمایشی که با المپیک ها آویزان است.

بعضی اوقات کنتراست نشان می دهد. پنجشنبه شب ، برای بیشتر بازی 3 برابر نیواورلئان ، استفان کری به نظر می رسید تقریباً عادی است. آنتونی دیویس ، قدرت جوان رو به جلو Pelicans بود ، بازیکنی آنقدر در حالت خدایی-ایده آل که شاید از پیشانی بسکتبال خود ، که سلطه داشت ، پیروز شد و هدایت نیواورلئان را به 20 امتیاز در رده چهارم چهارم رساند. . اما رزمندگان عقب بودند. 11.2 ثانیه باقیمانده ، Curry pump-faked گذشته از پرواز Jrue تعطیلات را حفر کرد و یک 3 حفار کرد تا منجر به دو شود. با گذشت شش ثانیه و گلدن استیت که اکنون با سه گل به پایان رسیده است ، کوری آنچه را که فکر می کرد یک شوت محکم بازی است (از دست داد) در واقع از دست داد. Marreese Speights یک حمله تهاجمی داشت و توپ را به کری در گوشه سمت چپ زد. چهار ثانیه مانده ، دهم ناپدید می شوند. یکی از آن لحظاتی که می توانید ضربان قلب خود را بشنوید. دو Pelicans ، از جمله دیویس ، او را همگرایی کردند و به او و به یکدیگر برخورد کردند. یک ثانیه قبل از اینکه او را به زمین بکوبند ، یک شلیک کرد.

و می دانستید پشت پرده ورزشی می تواند نوعی زورگویی در ورزش باشد و به راحتی می توان به یاد آوردن یقین وقتی همه آنچه را که واقعاً تجربه کرده اید نوعی وحشت لیمبیک بود. اما این در سال 2015 استفه کوری بود که در پایان یک بازگرد حیرت آور ، یک شلیک آخر را گرفت. شاید شما نمی فهمیدید که چه اتفاقی افتاده است ، شاید نمی توانید آن را کاملا باور کنید ، اما در حالی که توپ در هوا بود ، می دانستید. توپ از راه دور شد ، و از آنجا كه كوری زیر دیویس دراز كشیده بود ، از روی تور افتاد. بازی کراوات. اضافه کاری. برای بیشتر 48 دقیقه ، کوری آنتونی دیویس نبود. سپس ، در پایان چند ثانیه ، او استفان کاری بود. همین کافی بود او اضافه کار را با 3 نشانگر دیگر باز کرد. گلدن استیت در این بازی ، 123-119 پیروز شد و در این سری 3-0 صدرنشین شد. پس از آن دشوار بود كه دقیقاً چه اتفاقی افتاد بگویم ، به جز اینكه استیف بازی می كرد ، بنابراین نوعی حس و حال داشت.

اگر او برنده MVP شود ، و من فکر می کنم او باید ، پس از آن کیفیت ، شادی ویژه تماشای او ، حتما باید تصمیم را آگاه کند. جیمز هاردن بسیار مؤثر بوده است و کریس پاول یک سنگ است ، اما ترجیح می دهید چه کسی را ببینید؟ چه کسی باعث می شود چیزی احساس کنید؟ چرا وقتی در مورد بازیکنان در بالاترین سطح یک ورزش تماشاگر صحبت می کنید ، نباید این حساب را حساب کنید؟ در 20 سال ، هیچ کس نمی خواهد سریعتر ضرب و شتم کند و به یاد آورد که هاردن با چه کارایی به خط پرتاب آزاد رسیده است. می خواهید به یاد بیاورید که تماشای کری در فضای باز و گرفتن توپ ، احساس احتمالی که آن لحظه را همراه داشت ، چه حسی داشت. شما به یاد داشته باشید که تماشای توپ به سمت سبد را مشاهده می کنید. شما می خواهید به یاد بیاورید که چگونه در بالای قوس آن آویزان شده است ، و چگونه می دانید چه اتفاقی خواهد افتاد ، و چگونه نمی توانید از دور نگاه کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *