پس از سال ها، یک بسکتبالیست ژاپنی به تیمی در بسکتبال NBA درفت شد

مراسم درفت NBA ۲۰۱۹ و یا همان یارکشی تیم ها در جمعه شب یک چهره جالب توجه وجود داشت. روی هاچیمورا که از تیم دانشگاهی گونزاگا به واشینگتون ویزاردز درفت شد. مقامات ورزشی ژاپن انتخاب این بسکتبالیست ۲۱ ساله را گامی رو به جلو برای پیشرفت ورزش بسکتبال در ژاپن توصیف کرده اند. هاچیمورا اولین بازیکن تاریخ رقابت های بسکتبال NBA پس از نزدیک به چهار دهه به حساب می‌آید که در پیک شماره ۹ به تیمی فعال در مسابقات بسکتبال حرفه ای آمریکا پیشنهاد (درفت) می‌گردد.

پس از حدود چهار دهه، یک بسکتبالیست ژاپنی به تیمی در بسکتبال NBA ذرفت شد

انتخاب این بسکتبالیست ژاپنی بازتاب گسترده ای در مطبوعات کشور آفتاب تابان داشته و به عنوان مثال روزنامه Nikkansports چاپ کشور ژاپن، انتخاب هاچیمورا را گامی بسیار بزرگ برای پیشرفتبسکتبال ژاپن برشمرده است. روی هاچیمورا بسکتبالیستی ۲۱ ساله با ۲.۰۳ متر قد و ۱۰۶ کیلوگرم وزن می‌باشد. او در پست مهاجم (پاور فوروارد) بازی می‌کند و به طور متوسط در هر بازی توانسته ۱۹.۷ امتیاز و ۶.۵ ریباند را برای تیم کالج دانشگاهی آمریکایی گونزاگا در فصل گذشته به دست آورد. تنها بازیکن جوان ژاپنی که پیش از هاچیمورا توانسته به تیمی در بسکتبال NBA درفت شود، یاسوتاکا اوکایاما بوده که در سال ۱۹۸۱ درفت شد. بازیکنی که به هیچ وجه در لیگ بسکتبال ایالات متحده نیز موفق ظاهر نشد و خیلی زود نیز از این رقابت ها کنار گذاشته شد.

بسکتبال NBA

یوکو میتسویا، رئیس فدراسیون ژاپن در مورد درفت شدن هاچیمورا می‌گوید:

روی هاچیمورا محصول و پرورش یافته ژاپن در آکادمی های این کشور بوده و ما افتخار می کنیم که او می تواند از این پس در لیگ بسکتبال NBA به میدان برود.

با وجودی که بسکتبال در کشور ژاپن و به خصوص از سال ۲۰۰۵ به صورت حرفه ای در این کشور برگزار می شود ولی همچنان بسکتبال پشت سر ورزش هایی چون بیسبال و فوتبال در ژاپن قرار دارد. حال حضور این بسکتبالیست ژاپنی در مهم ترین آوردگاه رقابت های بسکتبالی دنیا می تواند باعث پیشرفت هرچه بیشتر ورزش بسکتبال در کشور ژاپن گردد. هاچیمورا بازیکن دورگه ای به حساب می‌آید که دارای مادری ژاپنی و پدری از کشور بنین می‌باشد و می‌تواند همانند نائومی اوساکا تنیسور سرشناس ژاپنی نامی برای خود در دنیای ورزش دست و پا نماید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *