• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • رویداد نمایشی و استعدادیابی جی لیگ بسکتبال NBA برای سال ۲۰۱۹ معرفی شد

رویداد نمایشی و استعدادیابی جی لیگ بسکتبال NBA برای سال ۲۰۱۹ معرفی شد

بازی نمایشی زمستانی جی لیگ بسکتبال NBA برای دومین سال پیاپی در شهر لاس وگاس از تاریخ ۱۹ الی ۲۲ دسامبر در مرکز همایش‌های مندلِی بِی برگزار خواهد شد.

رویداد جی لیگ بسکتبال NBA

این رویداد که به ‌طور دقیق The ۲۰۱۹ MGM Resorts NBA G League Winter Showcase نام دارد یک تورنومنت میان ‌فصلی از مسابقات جی لیگ (NBA G League) است که به ‌منظور استعدادیابی در مدت چهار روز برگزار شده و طی آن ۲۸ بازی عادی لیگ در دو زمین برگزار می‌شوند. به بازیکنان تیمی که در انتها به قهرمانی برسد ۱۰۰ هزار دلار جایزه داده می‌شود. بر اساس فرمت جدید این تورنومنت، تیم‌ها بر اساس رکوردشان در ۱۲ بازی ابتدایی فصل عادی مسابقات سال از رتبه ۱ تا ۲۸ رده‌بندی می‌شوند. چهار تیم برتر این مسابقات در جدول قهرمانی جای داده خواهند شد و ۲۴ تیم دیگر نیز در شش گروه چهار تیمی دسته‌بندی می‌شوند. نتیجه تمام بازی‌های رویداد نمایشی زمستانی در انتهای فصل عادی نیز محاسبه خواهد شد. رییس جی لیگ بسکتبال NBA ، شریف عبدالرحیم در رابطه با این رویداد گفت:

ما از اینکه قرار است یک‌ بار دیگر با MGM Resorts همکاری کنیم تا رویداد NBA G League Showcase یک ‌بار دیگر به مندلی بی و شهر لاس وگاس بازگردانده شود، خوشحال هستیم. بازی نمایشی زمستانی یک رویداد بزرگ در تقویم مسابقات جی لیگ است و ما از اینکه قرار است فرمت جدیدی را برای رویداد فصل آتی مسابقات معرفی کنیم، هیجان‌زده شده‌ایم.

بسکتبال NBA

لنس ایوانز، معاون ارشد بخش ورزش و اسپانسرشیپ شرکت MGM Resorts International هم در این رابطه صحبت‌هایی کرده است:

ما به‌دنبال آن هستیم که بازی نمایشی زمستانی جی لیگ امسال را در ماه دسامبر سال جاری به مندلی بی بازگردانیم. لاس وگاس همیشه مقصد نهایی مسابقات ورزشی بوده است و شرکت ما نیز میزبان یکی از مهم‌ترین رویدادهای بسکتبال آمریکا خواهد بود. این برای ما یک فرصت عالی خواهد بود تا از تعدادی از بهترین ورزشکاران جهان میزبانی کنیم در حالی که آنها در یک تورنومنت با فرمت جدید توانایی‌های خودشان را به رخ می‌کشند.

برای دومین سال متوالی، بازی نمایشی زمستانی جی لیگ بسکتبال NBA از بیشتر از بیست بازیکن که در آکادمی‌های بسکتبال NBA حضور دارند، میزبانی خواهد کرد. آکادمی‌های بسکتبال NBA شبکه‌ای از بهترین مراکز تمرین بسکتبال هستند که برای بهترین بازیکنان آینده‌دار غیرآمریکایی فعالیت می‌کنند. این بازیکنان آینده‌دار به رقابت با یکدیگر خواهند پرداخت و در مسابقات Tarkanian Classic سال ۲۰۱۹ شرکت خواهند کرد و همچنین در برنامه‌های آموزش مهارت‌های زندگی بر روی تحصیل، قدرت رهبری، سلامت جسمی و روانی و توسعه شخصیت حضور خواهند یافت. از ماه اکتبر سال ۲۰۱۶، آکادمی‌های NBA در شهرهای کانبرا استرالیا؛ جینان، اورومقی و ژوجی در چین؛ منطقه پایتخت ملی دهلی در هند؛ مکزیکو سیتی در مکزیک و سالی در سنگال افتتاح شده‌اند.

رویداد بازی نمایشی زمستانی جی لیگ NBA یک سکوی پرتاب بزرگ برای بازیکنان مستعد به سمت لیگ اصلی NBA خواهد بود. بیشتر از ۶۰ بازیکن در حین برگزار ۱۵ مسابقه آخر یا بلافاصله پس از آن با اسپانسر بازی‌های یعنی GATORADE قرارداد امضا خواهند کرد. پس از بازی نمایشی سال قبل، برندان سَمپسون از تیم «ریو گرانده ولی وایپرز» یک قرارداد دو طرفه با شیکاگو بولز امضا کرد و دونته گرانتام از تیم اوکلاها سیتی بلو نیز یک قرارداد دوطرفه با تیم اوکلاهاما سیتی تاندر بست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *