• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • ابهام در آینده همکاری جان بیلین و کاوالیرز؛ روزهای بد به پایان می‌رسد؟

ابهام در آینده همکاری جان بیلین و کاوالیرز؛ روزهای بد به پایان می‌رسد؟

جان بیلین

جان بیلین پذیرفته است که شکست در بازی‌های بسکتبال NBA از نظر روحی ضربه سختی به او می‌زند. ضربه‌ای بسیار سخت!

آینده مبهم جان بیلین در کاوالیرز

این سرمربی ۶۷ ساله اهل میشیگان با کلیولند کاوالیرز جوان در نیم فصل اول بسکتبال NBA عملکردی ضعیف را از خود به جای گذاشت و ضعیفترین رکورد کنفرانس شرق را رقم زده است. مشخص نیست که اگر اوضاع همینگونه پیش برود او در پست خود باقی بماند. بیلین و کلیولند کاوالیرز در مورد احتمال قطع همکاری قبل از پایان فصل با یکدیگر مذاکره کرده‌اند و از آنجایی‌ که هیچ تصمیمی درباره آینده جان بیلین اتخاذ نشده است، این تیم تصمیم دارد که در این هفته و پس از آل‌استار بریک با جمع شدن بازیکنان، مربیان و عوامل اجرایی خود را تا آنجا که ممکن است بازسازی کند. خبرنگار ESPN یکشنبه شب و در جریان دیدار آل‌استارها در ابتدا درباره احتمال ترم تیم توسط جان قبل از پایان فصل پرسید. به عنوان یک سرمربی موفق در دانشگاه و سابقه ۱۲ فصل حضور در ولورینز، این انتقال یکی از سخت‌ترین مأموریت‌های این مربی بود. جان بیلین به شکل سورپرایزکننده‌ای توسط کلیولند کاوالیرز استخدام شد و این تیم اطمینان داد که این مربی انتخاب درستی است و در ماه می قراردادی ۵ ساله با وی به امضا رساند.

در کنار آمار وحشتناک ۱۴ پیروزی و ۴۰ شکست کلیولند، گزارش‌هایی منتشر شده مبنی بر این‌که سبک مربیگری بیلین برای بازیکنان خوشایند نیست و می‌گویند شیوه سرمربیگری او ساده است و تأکید مفرطی رو مسائل ابتدایی دارد. در ظاهر جان احترام بازیکنان را با خود به همراه دارد اما این‌که به آن‌ها مانند دانشجویان کم سن و سال بتواند نزدیک شود چالشی برای او خواهد بود.
بعد از باخت خانگی اخیر، بیلین گفت مطمئن نیست که دیگر حرف او در میان بازیکنان خریدار داشته باشد. وی در این باره گفت:

فکر می‌کنم بازیکنان ما مجبورند عیار خود را اندازه بگیرند، آیا آن‌ها خریداری شدند تا در بازی بسکتبال پیروز باشند؟ فکر نمی‌کنم یک یا چند مربی خاص بتواند کاری برای این تیم انجام دهد. آن‌ها فقط باید به زمین بروند و جنگنده ظاهر شوند. این لحظات است که ما در آن قرار داریم و باید با انبوهی از مشکلات باید واقعاً سخت تلاش کنیم. من میدانم که در حرفه خود باید برای انجام چه چیزی تلاش کنم و تا آنجا که می‌توانم سخت برای این تیم کار کنم.

جان بیلین

در پشت عملکرد ضعیف تیم در زمین، بیلین اخیراً و بعد از این‌که در جریان تماشای فیم تمرینی در دترویت سهواً بازیکنان خود را اراذل و اوباش نامید از آن‌ها عذرخواهی کرد. وقتی کلیولند کاوالیرز بیلین را استخدام کرد، کلیولند این احساس را داشت که بیلین می‌تواند سرمربی فوق‌العاده‌ای برای بازیکنان جوان نظیر کولین سکستون، گارد سال دومی، داریوژ گارلند، بازیکن فصل اولی و لاری نانس جی آر، مهاجم این تیم باشد. اما کلیولند در زمینه امتیازگیری ضعیف عمل کرد، دفاع ضعیفی داشت و نمی‌توانست بازی را در دقایق آخر کنترل کند و این عنصر بی‌تجربگی در بدترین زمان ممکن به بدنه این تیم آسیب زد. انتظار می‌رفت که در ددلاین نقل و انتقالاتی، کلیولند وارد بازار شود اما به جای آن کوین لاو و تریستان تامپسون از این تیم خارج شدند و کاوالیرز آندره دراموند، سنتر آل‌استار دترویت پیستونز را به خدمت گرفت.

کلیولند کاوالیرز امید داشت که این انتقال برای آن‌ها امیدبخش باشد و یا هواداران بعد از باخت‌های متوالی این تیم با این انتقال راضی باشند. اما کلیولند در اولین حضور آندره دراموند بدترین شکست خانگی ۵۰ سال اخیر خود را متحمل شد و پس از آن ۱۲ باخت خانگی متوالی را تجربه کرد تا اینکه در آخرین بازی خود قبل از آل‌استار بریک به پیروزی دست یافت. جان بیلین به عنوان سرمربی دانشگاهی آمار ۸۲۹ پیروزی و ۴۶۸ شکست را در کارنامه داشت. او با میشیگان در ۴۲۸ بازی پیروز شد و ولورینز ۹ بار در تورنمنت NCAA شرکت کرد و دوب ار در ۱۲ فصل حضورش به جمع چهارتیم پایانی راه یافت.

اگر بیلین از سمت خود برکنار شود، جی بی بیکراستف، دستیار سرمربی احتمالاً جایگزین وی خواهد شد. بیکراستف ساباً ۲ فصل در ممفیس گریزلیز مربیگری کرده است. پدر او، برنی بیکراسستف مشاور ارشد کلیولند کاوالیرز است. به نظر می‌رسد تا زمان بازی جمعه با واشنگتن ویزارد، کلیولند کاوالیرز احساس بهتری نسبت به آینده جان بیلین داشته باشد. آن‌ها قبل از میزبانی از میامی هیت در روز ۲۴ فوریه در دیداری خارج از خانه به مصاف میامی هیت خواهند رفت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *