یوتا جاز قرارداد جو اینگلز را تمدید کرد

یوتا جاز امروز اعلام کرد که این تیم قرارداد فوروارد خود جو اینگلز را تمدید کرده است. براساس سیاست‌های این تیم جزئیات این تمدید قرارداد رسانه‌ای نشده است.

تمدید قرارداد جو اینگلز با یوتا جاز

جاستین زنیک، مدیر ورزشی یوتاجاز در این باره گفت:

جو اینگلز، به عنوان یکی از بازیکنان سخت‌کوش و شوت‌زن‌های تیزهوش، توانایی بازیسازی دارد و علاوه بر آن خودخواه نیست و هویت تیم ما را یکپارچه می‌سازد. ما از داشتن بازیکنی مانند جو هیجان‌زده هستیم و شخصیت و رهبری او برای بنیان تیم ما حیاتی به شمار می‌آید.

جو اینگلز، بازیکن استرالیایی یوتا جاز با ۲.۰۳ متر قد و ۱۰۳ کیلوگرم وزن به ششمین فصل حضور خود در لیگ NBA وارد می‌شود که تمامی این فصول را به همراه یوتا جاز گذرانده است و میانگین ۸ امتیاز (۴۴.۷ درصد پرتاب از فیلد و ۴۰.۸ امتیاز پرتاب ۳ امتیازی)، ۳.۴ اسیست، ۳.۱ ریباند و ۱ توپ‌ربایی را در ۴۰۶ بازی (۲۲۳ بازی در ترکیب اصلی) به خود اختصاص داده است. وی در فصل ۱۶-۲۰۱۵ در ۳۰۴ بازی متوالی بازی کرده است که طولانی‌ترین مدت بازی متوالی لیگ NBA می‌باشد. این بازیکن که متولد آدلاید است و ملیتی استرالیایی دارد با ۶۶۹ پرتاب ۳ امتیازی از حیث پرتاب‌های ۳ امتیازی در رتبه سوم تاریخ یوتا جاز قرار دارد، که در فصل ۱۸-۲۰۱۷ با ۲۰۴ پرتاب ۳ امتیازی رتبه اول فصل را به خود اختصاص داد و همچنین در فصل ۱۹-۲۰۱۸ با ۱۸۹ پرتاب ۳ امتیازی از این حیث در رتبه سوم فصل قرار گرفت.

جو اینگلز

او یکی از ۷ بازیکن فعال لیگ NBA است که بالای ۶۵۰ پرتاب ۳ امتیازی در طول دوران بازیگری خود داشته‌اند و ۴۰ درصد از پرتاب‌هایشان از پشت خط بوده است (۶ بازیکن دیگر استفن کری، کایل کورور، کلی تامپسون، جی جی ردیک، دنی گرین و سی جی مک کالوم هستند). در فصل ۱۹-۲۰۱۸، دومین مرد سخت‌کوش یوتا جاز در زمینه بیشترین اسیست، جو اینگلز با ۴۶۹ اسیست بود و از آنجایی‌که وی در فصل ۱۵-۲۰۱۴ به لیگ NBA وارد شد، او بیشترین میزان اسیست را با ۱۳۶۴ اسیست در میان مهاجمان لیگ دارا است. در فصل قبل او میانگین ۱۲.۱ امتیاز (بالاترین میانگین دوران بازیگری‌اش)، ۵.۷ اسیست و ۱.۲ توپ‌ربایی (برابر با بالاترین میزان دوران بازیگری) از خود به نمایش گذاشت.

با توجه به این‌که جو اینگلز بهترین بازیکن استرالیایی دوران تاریخ این کشور محسوب می‌شود، وی از سن ۱۸ سالگی به عضویت لیگ استرالیا، اسپانیا و رژیم صهیونیستی درآمده است و در جام‌های جهانی ۲۰۱۰، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۹ و همچنین المپیک‌های ۲۰۰۸، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶ عضو تیم ملی استرالیا بوده است. اینگلز دوران حرفه‌ای خود را با تیم سوث دراگونز در لیگ بسکتبال ملی (NBL) شروع کرد و در سال ۲۰۰۷ بهترین بازیکن فصل اولی سال لقب گرفت. او سه فصل برای دراگونز بازی کرد و در سال ۲۰۰۹ در سومین تیم منتخب NBL قرار گرفت و تیم او قهرمانی لیگ NBL را بدست آورد. او فصل ۱۴-۲۰۱۳ را در تیم مکابی تل آویو رژیم صهیونیستی سپری کرد و به این تیم کمک کرد تا قهرمانی یورولیگ را بدست آورد. اینگلز سه فصل نیز در تیم بارسلونا اسپانیا بازی کرد. وی فصل ۱۰-۲۰۰۹ را در سی بی گرانادا اسپانیا گذراند و میانگین ۱۱ امتیاز و ۴.۱ ریباند در ۳۴ بازی را به خود اختصاص داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *