• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • جی ویلیامز: مسابقات بسکتبال NBA را می‌توان بر روی کشتی کروز ادامه داد!

جی ویلیامز: مسابقات بسکتبال NBA را می‌توان بر روی کشتی کروز ادامه داد!

جی ویلیامز در خصوص اپیدمی ویروس کرونا و تاثیر آن روی بسکتبال NBA صحبت کرد.

مصاحبه جی ویلیامز

جهان ورزش ناراحت و ناامید و خسته است. هیچ بازی انجام نمی‌شود، هیچ دیداری برای تماشا وجود ندارد، هیچ بازی برای پوشش وجود ندارد. در همین زمان، مردم در خانه‌هایشان قرنطینه شده‌اند و به دنبال چیزی برای تماشا هستند. این موقعیت منجر به خلق موقعیتی می شود تا برنامه‌هایی تعیین کنیم تا از سرگرم بشویم و دوباره خون ورزش در رگ‌های جهان جاری شود. اما برخی از این ایده‌ها بد هستند! این قسمت در خدمت جی ویلیامز، ستاره سابق تیم دوک، بازیکن NBA و آنالیزور کنونی مسابقات بسکتبال در رسانه ESPN و ایده بزرگ او هستیم. او اینطور صحبت‌های خود را آغاز می‌کند:

شاید اگر شما بتوانید ۲ تا از آن کشتی‌های کروز را داشته باشید و قبل از ورود به کشتی از هر نفر تست کرونا گرفته شود، بتوانید به بازیکنان و خانواده و همسر و بچه‌های آن‌ها اجازه دهید تا وارد کشتی شوند و شما یک کشتی کروز کنفرانس شرق و یک کشتی کروز کنفرانس غرب داشته باشید.

خب، جی. منظور تو چیست؟

شما هرگز واقعاً به ساحل نمی‌رود. شما بیرون از کشتی کروز می‌مانید و دو زمین بسکتبال در هر کشتی می‌سازید. اعضای تیم‌ها و خانواده‌هایشان می‌توانند تا ۴۰ روز یا هر زمانی که لازم بود ایزوله شوند. شما مستقیماً به مرحله پلی‌آف پای بگذارید. شاید حدود یک هفته زمان ببرد تا تیم‌ها آماده شوند. اما مستقیماً به پلی‌آف کنفرانس شرق و غرب می‌روید و بازی قهرمانی نیز در کشتی کروز برگزار می‌شود.

بیا این مسئله را بیشتر باز کنیم. آیا بازی بسکتبال روی کشتی کروز می‌تواند انجام شود؟

ابتدا، باید بررسی کرد که چگونه می‌توان یک بازی بسکتبال را در کشتی کروز انجام داد؟ کشتی‌های مدرن کروز بسیار عظیم هستند و طوری ساخته ‌می‌شوند که تا حرکت کشتی ناشی از حرکت آب‌های اقیانوس را محدود کند. اما در یک ورزش که به کار با توپ بستگی دارد و باید این توپ را به درون یک سبد انداخت، چه اطمینانی وجود دارد که موج‌های اقیانوس روی این کار اثر نگذارد؟ احتمالاً تأثیر زیادی ندارد اما این مسئله‌ای است که باید آن را در نظر گرفت.

جی ویلیامز

و این‌که بازیکنان بعد از باخت تیم خود نمی‌توانند کشتی را ترک کنند؟

بنابراین این ایده می‌گوید بازیکنان لیگ NBA و خانواده‌هایشان را در درون کشتی کروز قرار دهیم که طبق برآورد ویلیامز مدت آن ۴۰ روز خواهد بود. در پایان دو تیم اصلی از ۱۶ تیم باقی می‌مانند باید بازی فینال را برگزار کنند.

آیا تیم‌های ناکام بدون هیچ دلیلی در بخش‌های خودشان خواهند ماند؟ اگر ما فرض را بر این بگیریم همه در این رویدارد شرکت کنند که برخلاف پروتکل فاصله‌گذاری اجتماعی خواهد بود، در این صورت فقط برای مدت طولانی یک ورزشگاه یکسان را به هر تیم اختصاص داده‌ایم و کار دیگری انجام نشده است. اما بازیکنان لیگ NBA بهتر از هر بازیکن دیگری برای این نوع ایزوله‌سازی ساخته شده‌اند. آن‌ها پول خوبی می‌گیرند و بسیاری از آن‌ها خانه‌های گران‌قیمت با امکانات نامحدود دارند. چه کسی برای این مرحله پلی‌اف در کشتی کروز ثبت‌نام خواهد کرد در حالیکه می‌داند نیمی از بازیکنان بدون هیچ دلیلی تا هفته‌ها در این کشتی حضور دارند. حالا بیایید مردم را در طول این پاندمی ویروس کرونا در درون کشتی‌های کروز قرار دهیم.

سپس جزئیات خاموشی را باید مورد بررسی قرار داد. جی ویلیامز این ایده را پیشنهاد می‌دهد که صدها نفر را در میانه این پاندمی ویروس کرونا در درون کشتی‌های کروز قرار دهیم. آیا او این را از یاد برده است که این محیط تا چه اندازه می‌تواند مسری باشد؟ آیا او داستان‌های چند کشتی کروز دیگر را نشنیده است که به عنوان خواستگاه‌های شیوع بیماری کوید ۱۹ در زمان آغاز اعلام شیوع این بیماری در میان مسافران و اطرافیان آن‌ها عمل کرده است؟

یا نمونه‌های بیشمار قبلی از بیماری را ندیده که جزو مسافران کشتی‌های کروز بوده‌اند؟

جی ویلیامز به عنوان راه حل پیشنهاد داده بود که هر یک از مسافران قبل از ورود به کشتی تأییده این ورود را با تست بیماری کرونا دریافت کنند. البته این مسئله فرض را بر این می‌گیرد که این تست کاملاً درست و عاری از خطا است و می‌تواند ریسک حتی یک مورد مثبت را از بین ببرد اما اگر خطایی در کار بود می‌تواند نیمی از اعضای لیگ NBA و خانواده‌هایشان را درگیر کند. لازم به ذکر است لیگ NBA بعد از مثبت اعلام شدن تست کرونای رودی گوبر به حالت تعلیق درآمد و مدت زمان این تعلیق نامعلوم است. کشتی کروز تا مدت‌ها بعد از چین به بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا تبدیل شده بود. برای مثال این شهرستان ریورساید کانتی آمریکا دومین مورد ابتلای خود را از کشتی کروز دانسته است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *