• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • بهترین گزینه سن آنتونیو اسپرز برای معاوضه دمار دروزن چیست؟

بهترین گزینه سن آنتونیو اسپرز برای معاوضه دمار دروزن چیست؟

تیم سن آنتونیو اسپرز به دنبال انتقال دمار دروزن است و شرایط انتقال وی را بررسی خواهیم کرد.

اسپرز به دنبال انتقال دمار دروزن

تصور اینکه سن آنتونیو اسپرز ترکیب خود را بازسازی کند، بسیار دشوار است. ترکیب آنها برای سه دهه روی فرم بوده است، نه اینکه یک گروه ثابت از بازیکنان را داشته باشد بلکه این تیم همیشه پایه‌ای باثبات از چند ابرستاره در صف اول و سپس ترکیبی مناسب از بازیکنان ذخیره را در اختیار داشته است. همچنین مهمترین نکته نیز مربیگری گرگ پاپوویچ در این تیم بود. این عوامل باعث شدند تا اسپرز موفقیت‌های پردوامی کسب کند. تا اینکه حالا و در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰، ۹ پیروزی و ۱۵ شکست دارند و در آخرین دیدار خود برابر کلیولند کاولیرز شکست خوردند. حالا خبر از آن می‌رسد که شاید تغییرات بزرگی در انتظار این فرنچایز باشد که در رأس آن صحبت از انتقال دمار دروزن است. پس از شکست در وقت اضافه برابر کلیولند کاولیرز، اسپرز کم‌کم در مسیر دور شدن از فرم توضیح داده شده در بالا قرار گرفته است. در اینکه هنوز اول فصل است تردیدی وجود ندارد و آنها تنها دو پیروزی با قرار گرفتن در رده هفتم کنفرانس غرب که سه تیم برای آن می‌جنگند قرار دارند. از طرفی دیگر، فصل معاوضه از یکشنبه در NBA آغاز خواهد شد و تعطیلات کریسمس و سال نو نیز که لیگ را وارد دوران حساس‌تری می‌کنند به‌زودی فرا می‌رسند.

بازی‌های یکی پس از دیگری با نتایج بد از راه خواهند رسید مگر آنکه سن آنتونیو کاری کند. اسپرز می‌تواند در این فصل نقل و انتقالات برای معاوضه دروزن اقدام کند یا یک فصل دیگر به‌پای او بماند و در فری ایجنسی ۲۰۲۰ او در ازای هیچ از دست بدهد. در حال حاضر تیم‌های چندانی علاقه به جذب دروزن ندارند. با توجه به دستمزد ۲۷.۷۳ میلیون دلاری این بازی برای فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰، کسی برای جذب قرضی او نیز ریسک نخواهد کرد، مگر آنکه خود برای فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ همان دستمزد را فعال کند. اما اگر یک تیم وجود داشته باشد که برای کسب توانایی رقابت بیشتر در این فضای سنگین لیگ به دروزن نیاز داشته باشد، آن تیمی نیست جز اورلاندو مجیک.

دمار دروزن

مجیک از نظر دفاعی با حضور بازیکنانی مثل جاناتان آیزاک، محمد بامبا و دی جی آگوستین وضعیت خوبی دارد همچنین امتیازآورانی مثل نیکولا ووچویچ و استعداد جوانی مثل مارکل فولتز، دمار دروزن می‌تواند وصله خوبی برای این تیم باشد. مجیک در ترکیب خود بازیکنی که از بک‌کورت امتیاز بیاورد و به تصاحب توپ حریف حمله کند ندارد و شاید این به قیمت بازی دفاعی تمام شود اما پیدا کردن بازیکنی که در کنار کارهای وچوویچ در نزدیکی حلقه بتواند به صف بازیکنان حریف بزند ممکن است باعث پیشرفت اورلاندو شود. هرگونه معامله‌ای ابتدا باید با حضور ایوان فورنیه یا آرون گوردون با توجه به دستمزد نسبی آن دو انجام شود. هرکدام از آنها معادل نصف دروزن حقوق می‌گیرند. فورنیه یک گزینه بلندمدت برای سن آنتونیو نخواهد بود حتی اگر گزینه ۱۷ میلیون دلاری خود برای فصل بعد را فعال کند. او می‌تواند به‌صورت نوبتی با بازیکنان جوان‌تر به میدان برود یا به‌نفع آن روی نیمکت حضور داشته باشد. هرچند اهمیت آماری او در فصل جاری برای اورلاندو، شاید او را به گزینه‌ای مناسب برای این ترید تبدیل نکند.

پس توجه‌ها به گوردون جلب می‌شود. او تا فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ قرارداد دارد اما حقوقش کاهشی است: در فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰، ۱۹.۸۶ میلیون دلار، برای فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱، ۱۸.۱۳ میلیون دلار و برای فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۲ نیز ۱۶.۴۰ میلیون دلار دریافت خواهد کرد. این قرارداد در NBA که معمولاً قراردادها افزایشی هستن خاص به‌نظر می‌رسد و انعطاف‌پذیری خاصی در انتها ایجاد می‌کند. همچنین، اسپرز در سرمایه‌گذاری برای بازیکنانی که قرارداد چند ساله دارند هرگز تردید نخواهد کرد. در نهایت، این موضوع که سن آنتونیو بخواهد در میانه‌های فصل یک ترید انجام بدهد خودش تیتر جذابی است اما آنها این ‌بار باید مثل یک بازی شطرنج عمل کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *