رئال مادرید ، بارسلونا را شکست می دهد و قهرمان اسپانیا می شود

رئال مادرید

اسپانیا که سال های اخیر به یکی دیگر از قطب های بسکتبال جهان تبدیل شده است، توانست قهرمان سوپر کاپ امسال خود در بسکتبال را بعد از برد رئال مادرید رو بروی تیم بسکتبال بارسلونا، مشخص کند.

رشد بسکتبال در جهان و سمبل آن رئال مادرید

بسکتبال، بعد از فوتبال محبوب ترین ورزش در تمام دنیاست و در سال های اخیر در تمام دنیا و کشور های مختللف علاقه مندان زیادی به این ورزش روی آورده اند و محبوبیت این ورزش را هر روز بیشتر می کنند. زمانی بسکتبال فقط مخصوص کشور ایالات متحده و کشور های اطراف همچون کانادا بوده است، اما امروزه می بینیم که تقریبا تمام کشور ها در حال تلاش برای پیشرفت در این زمینه هستند.

بعد از جام جهانی امسال بسکتبال که شاهد یک معجزه بودیم و تیم ملی بسکتبال آمریکا بسیار زود از دور رقابت ها کنار رفت، متوجه می شویم که ورزش توپ و حلقه بسیار گسترش پیدا کرده است و کشور هایی مثل برزیل و اسپانیا و چین در حال رقابت هستند و نام نشانی برای خود ساخته اند، دیدیم که اسپانیا قهرمان جهان شد و تیم ملی آمریکا در بسیار از آمار ها به گرد پای تیم های اروپایی نیز نمی رسید.

تیم ملی اسپانیا

تمام این پیشرفت ها به دلیل برنامه ریزی های طولانی مدت بر روی لیگ های داخلی و تمرینات پیشرفته بازیکنان و رشد ذهنی آن ها ست، شاید جالب است که بدانید به جز در فوتبال، بارسلونا و رئال مادرید در بسکتبال نیز الکلاسیکو دارند و تقریبا لیگ بسکتبال اسپانیا بر روی انگشتان این دو تیم میچرخد.تیم پادشاهی رئال مادرید توانست در یک مسابقه ی تقریبا آسان و راحت حریف کاتالانی خود را با نتیجه ی ۸۹ – ۷۹ مغلوب کند و کاپ قهرمانی را در شهر خود یعنی مادرید که همین مسابقه در آن انجام شد، به دست آورد.

به جز کوارتر دوم که تیم بسکتبال بارسلونا توانست با نتیجه ۳۰-۲۱ از حریف خود پیش باشد، در بیشتر لحظات دیگر بازی این تیم رئال مادرید بود که نتیجه را در دست داشت، آن ها توانستد در کوارتر اول ۲۱-۲۰ امتیاز کسب کردند، و در کوارتر سوم و چهارم نیز با نتایج (۲۷-۱۳) ،(۲۰-۱۶) از حریف خود جلو بودند. با این نتیجه رئال مادرید توانست از عنوان قهرمانی خود حفاظت کند که پارسال توانسته بود با نتیجه (۸۰-۷۳) توانسته بود تیم ساسکی باسکونیا را شکست دهد و قهرمان آن سال نیز شود.همچنین این تیم مادریدی توانست تعداد عنوانین خود را با حریف کاتالانی خود یعنی بارسلونا برابر کند بعد از اینکه جام شماره ششم را به تالار افتخارات خود اضافه کرد.

 

 

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *