شایعه یا واقعیت؛ رایان اندرسون به هیوستون راکتس برمی‌گردد

به مدت دو فصل (۱۸-۲۰۱۶)، رایان اندرسون در پست مهاجم قدرتی تیم هیوستون راکتس ایفای نقش می‌کرد و در این مدت توانست، ۳۳۵ پرتاب سه امتیازی خود را وارد سبد حریفان کند.

احتمال بازگشت رایان اندرسون به هیوستون راکتس

او فصل گذشته، هیوستون را به مقصد تیم‌های فونیکس و میامی ترک کرد. هر چند که او در میامی بیشتر از ۱۰ بازی به میدان نرفت و حال شایعاتی مبنی به بازگشت این بسکتبالیست ۳۱ ساله به هیوستون به گوش می‌رسد. شمس کارانیا از خبرگزاری اتلتیک، مدعی شده که رایان اندرسون را در فصل جدید باید در ترکیب تیم هیوستون راکتس مشاهده نماییم. کارانیا در این باره گفته است:

منابع ما در سازمان لیگ گفته‌اند که اندرسون با شرایط تیم هیوستون راکتس موافقت کرده و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، او را باید در فصل آتی در ترکیب موشک‌ها (لقب تیم هیوستون راکتس) ببینیم. اندرسون به هیوستون برخواهد گشت.

همچنین «جاناتان فیگن» در ریتوئیتی از کارانیا بر صحبت‌های این مفسر ورزشی NBA صحه گذاشته و گفته که در یک حرکت رو به عقب، رایان اندرسون و هیوستون راکتس با هم به توافقات لازم رسیده‌اند و آدرس بعدی اندرسون در فصل بعد، شهر هیوستون در تکزاس خواهد بود. رایان اندرسون در سال ۲۰۱۶ و با قراردادی ۸۰ میلیون دلاری از نیو اورلینز پلیکانز راهی هیوستون راکتس شد و به مدت دو فصل در این تیم به بازی مشغول بود. او سپس در سال ۲۰۱۸ به فونیکس رفت و پس از یک فصل بازی، مدیران سانز او را به میامی هیت ترید کردند. میامی در تابستان سال جاری از قرارداد این مهاجم چشم پوشی کردند و همین امر گمانه زنی‌ها برای پیوستن مجدد او به راکتس را قوت بخشیده است.

رایان اندرسون

«ایرا ویندرمن» فعال خبری در حوزه بسکتبال NBA نیز مدعی شده که حقوق و دستمزد دریافتی اندرسون در هیوستون بیشتر از مبلغی است که میامی هیت به او پرداخت کرده است. میزان پرداختی باشگاه هیت به رایان ۵,۲۱۴,۵۸۴ دلار بوده است. رایان اندرسون در فصل گذشته به نسبت دو فصلی که در راکتس بازی می‌کرد، آمار ضعیف‌تری را در پرتاب‌های خود به ثبت رساند. او در مجموع توانست تنها ۳۰ درصد از پرتاب‌های آزاد و ۲۲.۵ درصد از پرتاب‌های سه امتیازی خود را وارد سبد نماید. اگر رایان بتواند به وضعیت ایده‌آل دو فصل قبل خود برگردد، می‌تواند مهره‌ای تاثیرگذار در خط حمله موشک‌ها به حساب آید. به هر حال حضور اندرسون در راکتس امری مثبت تلقی می‌شود و حداقل می‌توان از او در ۱۵ و یا حتی ۱ دقیقه از بازی‌های هیوستون سود جست. او می‌تواند به بازیکنی قابل اتکا در خط حمله و در کنار ستارگانی چون جیمز هاردن و راسل وستبروک بدل شود.

او در هفته‌های پایانی حضورش در راکتش، اغلب به عنوان یار جانشین در یکی از کوارترهای مسابقات این تیم به میدان می‌رفت و عملکرد رضایت بخشی در فاز حمله و دفاع هیوستون به نام خود به ثبت رسانده بود. او تطبیق‌پذیری خوبی با دیگر بازیکنان و فرامین تاکتیکیِ مایک دی آنتونی داشت. هیوستون با اندرسون قراردادی بدون گارانتی به امضا می‌رساند. از ۲۰ بازیکن حاضر در اردوهای هیوستون راکتس، تنها ۹ نفر از آن‌ها دارای قراردادهایی تضمینی هستند و ۱۱ نفر دیگر شرایطی مشابه رایان اندرسون دارند. رایان اندرسون که متولد ۶ می ۱۹۸۸ است، از سال ۲۰۰۸ و با تیم نیوجرسی نتس فعالیت خود در لیگ NBA را آغاز کرده است. این مهاجم قدرتی سابقۀ حضور در تیم‌هایی چون نیوجرسی نتس، اورلاندو مجیک، نیو اورلینز پلیکانز، هیوستون راکتس، فینیکس سانز و میامی هیت را در کارنامۀ ورزشی خود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *