• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • ناکامی فیلادلفیا با دفاع فوق‌العاده رپترز؛ جوش ریچاردسون هم مصدوم شد

ناکامی فیلادلفیا با دفاع فوق‌العاده رپترز؛ جوش ریچاردسون هم مصدوم شد

بسکتبال NBA

فیلادلفیا سونی سیکسرز که اخیراً بدون ستاره خود جوئل امبید به میدان می‌رود نتوانست با از دست دادن یکی از ستاره‌های خود از شکست جلوگیری کند.

ناکامی فیلادلفیا برابر رپترز

پاسکال سیاکم ۱۸ امتیاز و ۱۵ ریباند بدست آورد، فرد ون ولیت ۲۲ امتیازی شد و چهارشنبه شب تورنتو رپترز با نتیجه ۱۰۷ بر ۹۵ مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز پرمصدوم غلبه کرد تا پنجمین برد متوالی خود را بدست آورد. در کوارتر اول جوش ریچاردسون از ناحیه همسترینگ دچار مصدومیت شد و فیلادلفیا گارد خود را از دست داد. بن سیمونز، گارد سونی سیکسرز در پایان بازی اظهار داشت:

او از نظر دفاعی و هجومی نقش بزرگی در تیم ایفا می‌کرد، بنابراین هر قدر که بیرون از زمین باشد به ضرر ما است.

جوش ریچاردسون در ۷ بازی از ۸ بازی اخیر فیلادلفیا سونی سیکسرز ۱۵ امتیاز یا بیشتر کسب کرده بود، او بعد از مسابقه با خبرنگاران صحبت نکرد اما مسئولان تیم اعلام کردند که وی روز پنجشنبه مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. ریچاردسون در اواخر نوامبر و اوایل دسامبر به دلیل مصدومیت ۶ بازی را از دست داده بود. جوئل امبید بعد از جراحی روی لیگامنت پاره شده دست چپ هشتمین بازی متوالی را از دست داد. برت براؤن، سرمربی فیلادلفیا سونی سیکسرز پس از پایان بازی اظهار داشت:

فکر کردیم بهترین فرصت ما برای کسب پیروزی بدون جوش ریچاردسون و جوئل امبید استفاده از پرتاب‌های سه امتیازی موفق، تقسیم بیشتر وظایف، بازی سریع و تقسیم توپ است. در ابتدای بازی و کوارتر اول ما این کار را بسیار خوب انجام دادیم.

فیلادلفیا سونی سیکسرز در کوارتر اول توانست ۷ پرتاب موفق از ۱۴ پرتاب سه امتیازی خود داشته باشد اما در ادامه راه فقط ۱۱ پرتاب موفق از ۳۲ پرتاب سه امتیازی خود داشت. بعد از ثبت ۱۴ فیلدگل در کوارتر اول، فیلادلفیا سونی سیکسرز در ۳ کوارتر بعدی ۱۸ فیلدگل به ثمر رساند. توبیاس هریس، مهاجم فیلادلفیا سونسی سیکسرز در پایان بازی اظهار داشت:

حتی با وجود نبودن این دو بازیکن هنوز شانس بازگشت در این بازی و پیروزی را داشتیم. تیم حریف عملکرد بسیار خوبی داشت و بعد از کوارتر اول بسیار خوب ما را دفاع کرد.

فیلادلفیا

نرمن پاول ۱۸ امتیاز بدست آورد، مارک گسول هر ۷ پرتاب خود را به درون سبد فرستاد و ۱۷ امتیاز بدست آورد و کایل لاری و سرجی ایباکا هر کدام ۱۶ امتیاز بدست آوردند تا تورنتو رپترز پانزهمین برد متوالی خانگی خود را مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بدست آورد. نیک نرس، سرمربی تورنتو رپترز پس از پایان بازی اظهار داشت:

آن‌ها در ۴ دقیقه اول بازی ۵ پرتاب سه امتیازی فوق‌العاده داشتند اما وقتی از این موضوع آگاه شدیم شیوه دفاعی برابر آن اتخاذ کردیم. ما در عین حرکت به هوا می‌پریدیم و در اکثر دقایق نیمه دوم فیزیکی ظاهر شدیم.

بن سیمونز ۱۷ امتیاز، ۱۰ ریباند و ۸ پاس گل برای فیلادلفیا سونسی سیکسرز بدست آورد و با اختلاف اندکی دومین تریپل دبل خود را از دست داد. اما او در کوارتر چهارم فقط ۲ امتیاز و ۱ ریباند بدست آورد تا نوار چهار پیروزی متوالی فیلادلفیا سونی سیکسرز پاره شود. براؤن در مورد دفاع تورنتو رپترز گفت:

آن‌ها به قدری فیزیکی بازی کردند که شما آن‌ را احساس می‌کردید.

توبیاس هریس ۲۲ امتیاز، فورکان کورکماز ۱۷ امتیاز و ماتیس سایبوله ۱۳ امتیاز برای فیلادلفیا سونسی سیکسرز بدست آوردند. بعد از دانک بن سیمونز در ۴:۲۵ مانده به پایان کوارتر چهارم که تنها امتیازات وی در کوارتر پایانی بود فیلادلفیا با نتیجه ۹۳ بر ۹۰ از حریف خود عقب افتاد اما تورنتو در ۳ دقیقه بعدی ۱۰ امتیاز متوالی بدست آوئرد و سیکسرز ۵ پرتاب متوالی خود را از دست داد. توبیاس هریس با دو پرتاب پنالتی در دقیقه پایانی بازی اختلاف را کمتر کرد اما برای فیلادلفیا سونی سیکسرز دیگر خیلی دیر شده بود.

نکات بازی:

فیلادلفیا سونی سیکسرز: بن سیمونز در کوارتر اول ۶ پاس گل داشت، درست به اندازه آمار کل بازیکنان تورنتو رپترز در این کوارتر! آل هورفورد ۱۰ ریباند بدست آورد اما ۳ پرتاب موفق از ۱۱ پرتاب خود داشت و ۷ امتیاز کسب کرد. فیلادلفیا سونسی سیکسرز حالا در بازی‌های خارج از خانه خود آمار ۹ پیروزی و ۱۵ شکست را ثبت کرده است.

تورنتو رپترز: پاتریک مک کاؤ بعد از برخورد آرنج نورول پله به صورت وی در کوارتر دوم به رختکن رفت و روی صورت او حوله گذاشتند. رپترز اعلام کرد بینی مک کاؤ دچار شکستگی شده و پزشکان روز پنجشنبه شرایط او را بررسی خواهند کرد. وی روز جمعه برای بازی مقابل نیویورک نیکس با تیم سفر نخواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *