لول دنگ با عقد قراردادی ۱ روزه به شیکاگو بولز پیوست تا بازنشست شود

دوران حرفه‌ای لول دنگ در NBA به پایان خود رسیده است. وی تصمیم گرفته است تا بازنشست شود. شیکاگو بولز، تیمی که او را در پیک هفتم مراسم درفت سال ۲۰۰۴ انتخاب کرد روز پنجشنبه و مدت کوتاهی بعد از عقد قرارداد یک روزه با این بازیکن این خبر را اعلام کرد که لول دنگ می‌تواند با بازی در اولین تیم خود در NBA بازنشست شود.

لول دنگ و خداحافظی از بسکتبال

لول دنگ ۳۴ ساله بیشتر طول عمر دوران حرفه‌ای خود را در بولز گذراند. او بیش از ۹ فصل برای این تیم بازی کرد و در ۲ بازی آل استار حاضر بود. وی در بولز میانگین ۱۶.۱ امتیاز، ۶.۴ ریباند و ۲.۵ اسیست را بدست آورد و ۴۵ درصد پرتاب‎هایش تبدیل به امتیاز شد. دنگ به همراه بولز ۶ بار به مرحله پلی‌آف راه یافت. بولز در نیم‌فصل ۱۴-۲۰۱۳ دنگ را به کلیولند کاوالیرز منتقل کرد. لول دنگ فقط یک نیم‌فصل در کلیولند کاوالیرز بازی کرد. پس از آن ۲ فصل در میامی هیت مشغول به بازی شد، ۲ فصل را در لس آنجلس لیکرز گذراند و یک فصل را نیز در مینستوتا تیمبرولوز حضور داشت.

لول دنگ

این بازیکن در بیش از ۹۰۲ بازی موفق شد میانگین ۱۴.۸ امتیاز، ۶.۱ ریباند و ۲.۳ اسیست را از آن خود کند و ۳۴.۳ دقیقه در هر بازی حاضر باشد. او در چندین دسته نزدیک به برترین‌های باشگاه بولز قرار دارد- در زمینه امتیاز با ۱۰۲۸۶ امتیاز در رتبه چهارم، از حیث دقایق حضور با ۲۲۸۲۲ دقیقه در رتبه پنجم، با ۶۳۹ توپ‌بایی در رده پنجم، رتبه ششم تعداد بازی با ۶۳۷ بازی و در زمینه ریباند با ۲۹۶۹ ریباند در رتبه ششم. مایکل رینزدورف، رئیس بولز درباره بازنشستگی این بازیکن گفت:

بسیار خوشبختیم که دنگ شیکاگو بولز را برای اعلام بازنشتگی خود انتخاب کرد. او ۹ سال در شیکاگو حضور داشت و هر آنچه را که در توان داشت برای پیروزی بولز به معرض نمایش گذاشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *