• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • لیگ NBA دیگر به هیچ‌عنوان شعارهای نامربوط هواداران را برنخواهد تابید

لیگ NBA دیگر به هیچ‌عنوان شعارهای نامربوط هواداران را برنخواهد تابید

اسوشیتد پرس روز دوشنبه خبر داد که لیگ NBA در حال اتخاذ سیاست‌های سخت‌تری در قبال رفتار هواداران است و چندین بازیکن معتقد هستند که رفتار هواداران به یکی از بزرگترین مشکل بازی‌ها تبدیل خواهد شد.

لیگ NBA شدیدترین مجازات‌ها را در این خصوص اعمال خواهد کرد

لیگ NBA در قبال رفتارهای تنفربرانگیز و آزاردهنده هواداران دیگر کوتاه نخواهد آمد و به هوادارانی که نزدیک‌ترین فاصله را با زمین و بازیکنان دارد هشدار می‌دهد. سرپیچی از قانون موجب محرومیت از حضور در سالن و دیگر تنبیهات انضباطی خواهد شد و لیست تنبیهات انضباطی این مورد بیشتر از دفعات قبل است. جروم پیکت، معاون اجرایی لیگ NBA و افسر امنیت این لیگ در این باره می‌گوید:

ما به موارد ممنوعه، ادبیات سکسی یا ادبیات LGBTQ را افزوده‌ایم و این نوع از ادبیات و هر چیزی را که به بسکتبال مربوط نباشد را محکوم می‌کنیم. صحبت درباره گفته‌های مادرتان، صحبت در مورد خانواده خودتان یا هر چیز غیربسکتبالی دیگر را به قانون افزوده‌ایم و تماشاگران خاطی را از سالن بیرون کرده و تحقیق می‌کنیم که چه اتفاقی افتاده است.

لیگ NBA بر روی توسعه نظارت نزدیک بر روی تماشاگران بازی‌ها کار می‌کند. در گذشته این مسئله بر روی هوادارانی که نزدیک به زمین یا در ردیف‌های مخصوصی نشسته بودند تمرکز داشت. حالا مسئولان زمین بر روی چندین ردیف از هواداران و آن‌هایی که نزدیک به تونل ورود و خروج بازیکنان هستند هوشیار خواهند بود. اگر مسئله‌ای مورد کنکاش قرار بگیرد هواداران از نشستن بر روی صندلی خود محروم خواهند شد و حتی اگر شخصی از بلیت بلیت‌فروشان برای آزار و اذیت بازیکنان یا مقامات لیگ NBA استفاده کند، بلیت‌فروشان با خطر از دست دادن صندلی خود روبرو خواهند شد. گزارش شده است که در فصل ۱۹-۲۰۱۸ دو بار این اتفاق روی داده است. براساس گزارش اسوشیتد پرس، لیگ NBA عددی اعلام نکرد اما پیکت به این پایگاه خبری گفت که اخراج هواداران در کنار زمین در فصل قبل بیش از دو بار اتفاق افتاده است.

لیگ NBA

میشائیل رابرتس، عضو اجرایی انجمن ملی بازیکنان بسکتبال در این باره می‌گوید:

فصل قبل، احساس خاصی در بازی‌هایی که شرکت می‌کردم داشتم، من آن را دوری از تمدن می‌نامم که در بازی‌های لیگ NBA نفوذ کرده است. فحش‌های بسیار رکیکی به تیم حریف شنیده‌ام که اصلاً قابل بازگو کردن نیست و هر کدام از ما شاید بتوانیم آن را تحمل کنیم اما واقعاً کریه و زننده هستند و این اظهارات زننده علیه بازیکنان به کار گرفته می‌شود.

لیگ NBA سال‌هاست که برای بلیت‌فروشان در قالب دستورالعمل هشدارهایی را متذکر می‌شود، مثلاً در اکتبر ۲۰۱۷ با این مضمون که به تماشاگران نزدیک به زمین می‌گفت آن‌ها مسئولیت بیشتری نسبت به دیگر تماشاگران زمین دارند تا اطمینان حاصل کند که از دستورالعمل پیروی خواهند کرد. ابتدایی‌ترین نمونه برخورد نامناسب تحریک کلامی بازیکن، مربی، داور، هوادار یا هر شخص دیگری بود که در بازی حضور داشت. در پایان فصل، یک مسئول اجرایی لیگ NBA این ایده که وضع چنین قوانینی در لیگ مشکل ایجاد خواهد کرد را رد کرد و گفت که افزایش تمرکز و نظارت در این منطقه نقش مؤثری بر قوانین وقوع درگیری‌ها خواهد داشت. بدرفتاری هوادار در یک محیط سیاسی به مسئله‌ای عادی بدل گشته است. اما رسیدن آن به سطوح بالاتر و بازیکنان احساس طعنه‌زدن را به آن‌ها می‌دهد. بسیاری از این حوادث ریشه در مسائل نژادی دارند.

رابرتس به اسوشیتد پرس گفت که وی شکایتی را در رابطه با برخورد هواداران دریافت کرده است و آن‌ها به هر دو بازیکن سفیدپوست و سیاه‌پوست طعنه می‌زنند و فقط یک نژاد نیست که مورد توهین‌های نژادپرستانه قرار می‌گیرد. اما بسیاری از آن‌ها مسابقه را تحت تأثیر قرار می‌دهند درست مثل آن چیزی که در فوتبال اتفاق می‌افتد.دمارکوس کازینز در ماه مارس به کریس هینز، خبرنگار یاهو اسپرتس گفت که او چندین بار در معرض شعارهای نژادپرستانه قرار گرفته است. یک هوادار بوستون سلتیکس برای شعارهایش علیه کازینز برای آن فصل و فصل پیش‌رو محروم شده است. در دیگر اتفاق رخ داده در آن ماه، یک هوادار یوتا جاز با سر دادن شعارهایی علیه راسل وست بروک به زندان افتاد. وست بروک نیز گفت که در مکان‌های مختلفی به او توهین شد اما این مورد در یوتا ویژه بود. در ۲۷ فوریه سال ۲۰۱۷ هواداران بوستون سلتیکس به وایت هاوارد، سنتر آتلانتا هاکس بعد از پرتاب خطای آزاد او در نیمه دوم دیدار لیگ NBA مقابل این تیم طعنه زدند. آتلانتا هاکس در آن بازی ۱۱۴ بر ۹۸ پیروز شد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *