آشنایی با تیم‌های فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA؛ واشنگتن ویزاردز

بردلی بیل و توماس برایانت در فصل ۲۰-۲۰۱۹ خط حمله واشنگتن ویزاردز را تشکیل خواهند داد و باید دید چه عملکرد در این تیم خواهند داشت.

بررسی وضعیت واشنگتن ویزاردز

شبیه به اکثر تابستان‌های لیگ NBA، تابستان سال ۲۰۱۹ نیز پر از تریدها، اخبار نقل و انتقالات آزاد و جابجایی جذاب بازیکنان بود. از مدافع عنوان قهرمانی، تورنتو رپترز گرفته تا دیگر تیم‌های لیگ، واژه «تغییر» کاربردی‌ترین واژه برای توصیف ساختن ترکیب تیم‌های حاضر در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA است.

به همین منظور می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر ۳۰ تیم حاضر در لیگ NBA این فصل:

این قسمت: واشنگتن ویزاردز

رکورد فصل قبل: ۳۲ پیروزی در مقابل ۵۰ باخت و عدم راهیابی به مرحله پلی‌آف فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ NBA

کلیدی‌ترین بازیکنان جذب شده‌: روی هاچیمورا (درفت)، سی جی مایلز (ترید)، ایسیا توماس (نقل و انتقالات آزاد)، دیویس برتانز (ترید) مو ونگر (ترید)

مهم‌ترین بازیکنان جدا شده: توماس ساتورانسکی، بابی پورتیس، ترور آریزا، وایت هاوارد

فصل قبل:

رشد تدریجی جان وال و بردلی بیل هزینه داشت و واشنگتن ویزارد برای دومین بار در پنج سال گذشته از صعود به مرحله پلی‌آف بازماند. در این میان مصدومیت دوباره جان وال اوضاع را بدتر کرد. وال آشیل پای خود را جراحی کرد و فقط توانست در ۳۲ بازی حاضر باشد. علاوه بر آن، واشنگتن ویزاردز قراردادی بلندمدت با وی بسته بود که در پایان فصل پیش‌رو پایان می‌یافت. مصدومیت او پتانسیل این را داشت که به دوران بسکتبالی این گارد آل استار پایان دهد و قرارداد بلندمدت او موجب شد تا ویزارد هیچ پاسخ آسان یا راه حلی برای این مسئله نداشته باشد. ویزاردز مجبور بود فلسفه بازی خود را تغییر و از آنجاکه دیگر در میان بهترین‌های کنفرانس شرق نبود در تیم خود بازسازی صورت دهد. در این میان، بردلی بیل با ۲۵.۶ امتیاز، ۵ ریباند و ۵.۵ اسیست بهترین عملکرد فصول خود را ارائه داد و به یکی از خطرناک‌ترین پرتاب‌کننده‌های لیگ تبدیل شد. متأسفانه گارد آل استار واشنگتن ویزاردز در اکثر شب‌ها نتوانست کمک زیادی به این تیم بکند.

دوایت هاوارد به خاطر مصدومیت فقط در ۹ بازی حاضر شد و دیگر بازیکنان جایگزین در حدی نبودند که بتوان در هر شب از بازی‌ها به آن‌ها امید بست. باشگاه اوتو پورتر جی جی و کلی اوبره جی آر را ترید کرد و هیچ بازیکنی را در ازای آن‌ها جذب نکرد. این مسئله موجب شد تا هواداران بی‌قرار این تیم از کارهای ارنی گرانفلد، مدیر ورزشی واشنگتن ویزاردز و تصمیمات سؤال‌برانگیز او به ستوه آیند و خسته شوند (گرانفلد در اوایل آوریل از ویزاردز اخراج شد). توماس ساتورانسکی و توماس برایانت همان راهی را رفتند که جان وال و دوایت هاوارد به آن قدم گذاشته بودند و در پایان ویزاردز جزو تیم‌های قعرنشین جدول کنفرانس شرق شد که اصلاً با عملکردهای قبلی این تیم جور درنمی‌آمد.

واشنگتن ویزاردز

خلاصه‌ای از فعالیت‌های تابستانی واشنگتن ویزاردز:

ارنی گرانفلد با ۱۶ سال حضور در سمت مدیر ورزشی بیشترین دوران حضور را از این حیث در لیگ NBA و تیم‌هایی داشت که حتی یک عنوان قهرمانی کنفرانس را هم کسب نکرده بودند. این صبر و تحمل تد لئونسیس، رئیس باشگاه را می‌رساند اما ناامیدی مکرر هواداران این تیم موجب می‌شد که آن‌ها همواره گرانفلد را در بازی‌ها هو کنند و در نهایت این هواداران بودند که پیروز شدند.  تیم‌های گرانفلد هیچ‌گاه بیشتر از ۵۰ بازی برنده نشدند. او اغلب با کارهایش در مراسم درفت و تریدهایش شخصیت خود را لکه‌دار می‌کرد. برای مثال، در سال ۲۰۰۹، او مایک میلر و رندی فویه پیک شماره ۵ را برای یک فصل ترید کرد و همچنین قرارداد چشم‌بسته‌ای را با با گیلبرت آرناس، یان ماهینمی، اوتو پورتر و حتی جان وال به امضاء رساند. در نهایت لئونسیس ماشه را کشید و با پایان دادن به دوران گرنفلد، مدیر ورزشی دیگری جستجو کرد که یافتن آن فقط یک هفته زمان برد و بعد از شکست در جذب تیم کونلی، مدیر ورزشی دنور ناگتس، تامی شپارد، قائم‌مقام گرانفلد را به این سمت منصوب کرد. در این میان این سؤال مطرح شد که وقتی واشنگتن ویزاردز به ایده تازه‌ای بعد از مدیریت گرانفلد نیاز داشت چگونه تامی شپارد را که ایده‌ای مشابه با گرانفلد داشت به این سمت برگزید.

با توجه به کوچ اکثر بازیکنان کلیدی این تیم به جز بردلی بیل، تامی شپارد کار دشواری در تابستان داشت. اما او ذهن خلاقی داشت و شرایط را درک می‌کرد. شپارد اجازه داد تا همه بازیکنان ویزاردز که به نقل و انتقالات آزاد وارد شده بودند تیم را ترک کنند و از دادن پول بیشتر به پورتیس، ساتورانسکی و پارکر امتناع ورزید. شپارد استعدادهای جوانی مانند برتانز و واگنر را جذب کرد و با بریانت، بازیکن ۲۱ ساله رو به پیشرفت قراردادی ۳ ساله به ارزش ۲۵ میلیون یورو منعقد کرد. شپارد محتاط بود و در زمینه پرداخت‌ها باهوش عمل می‌کرد، از پیشنهاد مبالغ نامتعارف امتناع می‌ورزید و ویزاردز را تا آنجا که ممکن بود انعطاف‌پذیر نشان می‌داد. او در راند اول، پاور فورواردی سریع و فوق‌العاده به نام روی هاچیمورا را جذب کرد و امیدوار است مکمل خوبی برای برایانت باشد. روی هاچیمورا می‌تواند نقش کلیدی در آینده ویزاردز ایفا کند. با موافقت لئونسیس، شپارد به بردلی بیل پیشنهاد تمدید قرارداد ۳ ساله‌ای به ارزش ۱۱۱ میلیون دلار را داد. بیل دو سال دیگر با ویزاردز قرار دارد و این تیم تمایل داشت که کمترین ریسک را در قبال حفظ بردلی بیل در پنج سال آینده داشته باشد. ویزاردز با قرارداد دو ساله او هم می‌توانست بعدها وی را حفظ یا در آینده‌ای نزدیک او را با بازیکن دیگری معاوضه کند و این دو سال باقیمانده از قرارداد تیم‌های دیگر را به جذب بیل ترغیب می‌کرد.

اما مسئله‌ای که شپارد نتوانست از پس آن بربیاید خارج کردن جان وال از فهرست ویزاردز بود، او نمی‌توانست معجزه کند. تیم‌های دیگر چگونه به سراغ بازیکنی می‌آمدند که از مصدومیت آشیل رنج می‌برد، تیمی که نیاز به یک بازیکن سرعتی داشت چگونه ۱۷۰ میلیون دلار به بازیکنی می‌داد که ۴ سال دیگر به اواسط دهه ۳۰ سالگی‌اش می‌رسید؟ همین مسائل موجب شد که ویزاردز حداقل برای دو فصل قید فروش وال را بزند. حتی اگر آن‌ها تیمی را هم پیدا می‌کردند، واشنگتن مجبور می‌شد یا بازیکن جوان و یا حق درفت خود را به آن تیم بدهد یا قرارداد بدی منعقد می‌شد. اگر شپارد بتواند مشکل قرارداد وال و ویزاردز را حل کند دو برابر سال‌های حضور گرانفلد در این تیم مثمرثمر بوده است. واشنگتن ویزاردز در این تابستان عملی انجام نداد که آن‌ها را به یکی از مدعیان حضور در پلی‌آف فصل ۲۰-۲۰۱۹ تبدیل کند. اما روی هم رفته این تیم عملکرد بدی نداشت.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *