• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • کریس بوش: چرا نباید با چنین آماری در میان نفرات نهایی تالار مشاهیر باشم؟

کریس بوش: چرا نباید با چنین آماری در میان نفرات نهایی تالار مشاهیر باشم؟

کریس بوش نتوانست ناامیدی خود را از عدم حضور در کلاس تالار مشاهیر بسکتبال امسال مخفی نگه دارد.

انتقاد شدید کریس بوش

مهاجم سابق میامی هیت و تورنتو رپترز روز سه‌شنبه با انتشار ویدئویی در شبکه‌های اجتماعی بیش از ۱۵ بار در ۱۵ دقیقه از کلمه ناامیدی، ناامید و ناامیدکننده استفاده کرد. بوش از عدم حضور در جمع هشت نفر نهایی شگفت‌زده بود. این فهرست نفرات معاصری چون کوبی برایانت، تیم دونکان و کوین گارنت را در بر می‌گرفت. نفرات این کلاس در تاریخ ۴ آوریل در آتلانتا معرفی خواهند شد و همچنین جشن تالار مشاهیر بسکتبال روز ۲۹ آگوست در اسپرینگ فیلد ماساچوست برپا خواهد شد. کریس بوش در این باره گفت:

می‌خواهم با شما صادق باشم. من یک مرد جنگنده هستم. در تمام طول زندگی‌ام جنگیده‌ام. بسیاری از مردم واقعاً نمی‌دانند من چه کسی هستم اما بنده یک جنگنده تندخو هستم. شکست مرا آزار می‌دهد. دست کم گرفته شدن مرا آزار می‌دهد. شما می‌دانید از زمانی که بسکتبال را آغاز کردم اینگونه بودم و مانند خونی است که در رگ تمام اموری که انجام می‌دهم جریان دارد. بنابراین من از این رفتار تبعیت می‌کنم. بنابراین شما این را از من می‌شونید که ناامید هستم.

بوش یکی از ۱۳ بازیکن تاریخ NBA است که در دوران حرفه‌ای خود موفق به ثبت آمار میانگین ۱۹.۲ امتیاز و ۸.۳۵ ریباند شده است و حداقل در ۱۱ انتخاب آل‌استار حضور داشته است. ۱۲ بازیکن دیگر – کریم عبدالجبار، ویلت چمبرلین، کارل مالون، شکیل اونیل، چارلز بارکلی، موزس مالون، هکیم اولاجون، لاری برد، باب پتی، پاتریک اوینگ، الوین هیز و الگین بیلور همگی در تالار مشاهیر حضور دارند. همچنین بوش تنها بازیکن واجد شرایط است که ۱۷۱۸۹ امتیاز، ۷۵۹۲ ریباند، ۱۷۹۵ پاس گل، ۱۱ عنوان آل‌استار و ۲ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده که هیچ یک از فینالیست‌های امسال تالار مشاهیر چنین آماری در کارنامه خود ندارند. بازیکنان دیگری نظیر لبران جیمز و درک نویتزکی با این آمار حضور دارند اما هنوز در حال بازی کردن هستند و بازنشسته نشده‌اند.

کریس بوش

بوش در ادامه اظهار داشت:

یکی از چیزهایی که مردم دوست دارند بگویند این است: آه، حالا سال بعد! اگر سال بعدی در کار نبود چه می‌توان گفت؟ این چیزی است که هر روز به آن فکر می‌کنم و امیدوارم علاوه بر من شما هم به آن فکر کنید، اگر فردایی در کار نباشد چه می‌توان گفت؟ این سوالات چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ این یک سؤال است که هر روز از ذهن من می‌گذرد اما در این لحظه مجبورم با شما صادق باشم. واقعاً ناامید هستم.

بوش که ماه بعد ۳۶ ساله خواهد شد گفت آرزو دارد هنوز در بازی کند و بر این باور است که اگر مسائل سلامت و بیماری سال ۲۰۱۶ به سراغ او نمی‌آمد هنوز هم می‌توانست در لیگ NBA حضور داشته باشد. او در فصل ۱۶-۲۰۱۵ و در آخرین فصل حضورش در لیگ عنوان آل‌استار را با لباس میامی هیت به دست آورد. در آن فصل او آمار میانگین ۱۹.۱ امتیاز و ۷.۴ ریباند را رقم زد و دقیقاً وقتی برای بازی آل‌استار آن فصل به ترونتو رسید لخته خون را در پایش مشاهده کردند. او دیگر هیچ‌وقت بازی نکرد. او بالاخره با این واقعیت کنار آمد و پیراهن خود را دید که میامی هیت آن را بازنشسته می‌‌کند. او به همراه هیت ۲ عنوان قهرمانی بدست آورد، از جمله بهخ یادماندنی‌ترین لحظات حضور او در آن فصل می‌توان به ریباند و پاس گل او که موجب پرتاب بسیار حساس سه امتیازی و مساوی کننده ری آلن در ۵.۲ ثانیه مانده به بازی ششم فینال سال ۲۰۱۳ مقابل سن آنتونیو اسپرز شد اشاره کرد. همچنین کریس بوش یک پرتاب سه امتیازی توسط دنی گرین را نیز در پایان وقت اضافه بلاک مرد تا میامی هیت با ۳ امتیاز اختلاف پیروز شود و با پیروزی در دیدار هفتم فینال به دومی عنوان قهرمانی متوالی‌اش دست یابد. کریس بوش در پایان گفت:

از این‌که دستاوردهای دوران حرفه‌ای‌ام اینگونه کم انگاشته شدند ناامید شده‌ام. این احساس را دارم که باید تا همین حالا هم بسکتبال بازی می‌کردم اما نه در زمین بسکتبال حضور دارم و نه جایی در تالار مشاهیر خواهم داشت. این هدف من بود. این مسئله در برنامه‌های من جای داشت ولی نشد که به آن برسم. نمی‌خواهم در این موقعیت باشم. اما حالا باید با این موقعیت سر و کار داشته باشم. حتی من واجد شرایط هم تشخیص داده نشدم. می‌دانید که منظورم چیست؟ واقعاً ناامیدکننده است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *