• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA | اعتراض شدید بازیکنان و لغو تمامی مسابقات تا اطلاع ثانوی!

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA | اعتراض شدید بازیکنان و لغو تمامی مسابقات تا اطلاع ثانوی!

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

به دلیل شلیک پلیس آمریکا به یک شهروند آمریکایی سیاه پوست و فلج شدن او، بازیکنان تیم‌های حاضر در بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA تا اطلاع ثانوی از حضور در رقابت‌ها سر باز زدند و فعلا این بازی‌ها از روز گذشته یعنی پنجشنبه ۶ شهریور ۹۹ لغو گردیده و همچنان برگزاری مسابقات در هاله‌ای از ابهام قرار دارد.

ورود به سایت بتکارت

اقدام خودجوش بازیکنان تیم‌های حاضر در بسکتبال NBA روزی کم نظیر را در تاریخ این رقابت‌ها رقم زده است و سرنوشت بسکتبال NBA در فصل ۲۰۲۰ در هاله ای از ابهام قرار گرفته و باید دید در ادامه روند برگزاری مسابقات به کجا کشیده خواهد شد. صبح روز پنجشنبه بود که سه مسابقه میلواکی باکس – اورلاندو مجیک، هیوستون راکتس – اوکلاهاما سیتی تاندر و همچنین دیدار لس آنجلس لیکرز – پورتلند تریل بلیزرز از جانب NBA لغو شدند. این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که بازیکنان میلواکی باکس به علت مجروح شدن جیکوب بلیک، یک شهروند سیاهپوست توسط پلیس آمریکا در ایالت ویسکانسین، بازی پنجم سری خود مقابل مجیک را بایکوت کردند. میلواکی در ۶۵ کیلومتری شمال کنوشا، شهری که حادثه برای بلیک در آن رخ داد واقع شده است و بازیکنان این تیم برای حضور در این بازی‌ها سرباز زدند و به همین خاطر مشخص نیست که تکلیف برگزاری مسابقات به کجا کشیده خواهد شد؛ چرا که بازیکنان و برخی تیم‌ها حاضر نیستند که به مسابقات خود را به این شکل ادامه دهند. گفته می‌شود بازیکنان میلواکی حدودا سه ساعت پس از زمان مقرر برای بازی، رختکن را ترک کردند و با خواندن بیانیه‌ای، تصمیم خود را توضیح دادند. پس از آن تمام بازیکنان و مربیان حاضر در حباب در جلسه برای تعیین سرنوشت لیگ به گفتگو پرداختند و امکان از سرگیری مسابقات را بررسی کردند. در همین جلسه، ارتباط تصویری با خانواده جیکوب بلیک برقرار شد. برخی از اعضای حاضر در جلسه می خواستند دلیل تیم میلواکی باکس برای بایکوت کردن بازی‌ها بدون مشورت با سایر تیم ها را بدانند. بازیکنان میلواکی در حالی وارد زمین نشدند که اعضای تیم اورلاندو مجیک در زمین مشغول گرم کردن بودند و آنها اعلام کردند که از حضور در مسابقات انصراف می‌دهند و بازی به همین صورت لغو شد.

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

اکثریت تیم‌ها و بازیکنان حاضر در این تورنومنت به خصوص لبران جیمز که توییت‌های جنجالی در این چند روز منتشر کرد معتقد هستند که این فصل باید به پایان برسد و دو تیمی که مسرانه بر سر حرف خود هستند و پس از جلسات متعدد خواستار لغو تمامی مسابقات شدند لس آنجلس لیکرز و لس آنجلس کلیپرز می‌باشند. البته هنوز تصمیم نهایی در این رابطه اتخاذ نشده و اعضای تیم‌ها فعلا صرفا نظر خود را بیان کردند. منابع خبری نزدیک به سایر باشگاه‌ها اعلام کردند که مسئولان برگزاری رقابت‌های NBA به دلیل ضرر شدید مالی که در پی این موضوع، برایشان اتفاق می‌افتد سعی دارند به هر ترتیبی که شده مسابقات را برگزار کنند و در روز شنبه مورخ ۰۸ شهریور ۹۹ جلسات متعدد دیگری با مسئولان، مدیران تیم‌های حاضر و بازیکنان معترض برگزار خواهد شد تا تصمیم گیری نهایی در خصوص برگزاری ادامه رقابت‌ها و تاریخ‌های جدید گرفته شود و باید دید سرنوشت دو تیم لس آنجلس لیکرز و لس آنجلس کلیپرز که سفت و سخت بر روی تصمیمشان ایستادند، چه خواهد شد.

ورود به سایت بتکارت

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *