• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • آدام سیلور: دولت چین از من خواست تا دریل موری را اخراج کنم

آدام سیلور: دولت چین از من خواست تا دریل موری را اخراج کنم

هنوز مشخص نیست که دریل موری، مدیر ورزشی هیوستون راکتس بعد از انتشار توئیت در حمایت از معترضان هنگ کنگی می‌تواند به کار خود ادامه دهد یا معادلات به گونه‌ای دیگر رقم خواهد خورد. آدام سیلور خبر داد که چینی ها خواهان اخراج موری بودند.

مصاحبه آدام سیلور

تیلمان فریتا، مالک باشگاه هیوستون راکتس هرگونه ارتباط این توئیت با تیم خود را تکذیب کرد. لیگ NBA و مخصوصاً باشگاه هیوستون پول زیادی از دست دادند. حتی بازیکنان نیز از دست موری شاکی بودند. آدام سیلور ، کمیسیونر لیگ NBA دومین بیانیه را در این‌باره صادر کرد. اما لیگ NBA خود را درگیر این نمی‌کند که بازیکنان، پرسنل و مالکان تیم چه صحبتی انجام می‌دهند.
آدام سیلور در گفتگو با سین گرگوری، خبرنگارTIME گفت:

ما با دولت و بازار چین در ارتباط هستیم و به طور واضح می‌گویم که دولت چین از ما خواست تا دریل موری را اخراج کنیم. ما به آن‌ها گفتیم امکان اتخاذ چنین تصمیمی وجود ندارد. حتی نمی‌توانیم او را تنبیه انضباطی کنیم.

آدام سیلور

سیلور این را هم گفت که NBA مایل نیست که میلیون‌ها دلار درآمد از دست برود و اظهار داشت:

اما این درآمد را از دست دادیم. ضررهای مالی اخیر قابل توجه بوده‌اند. مشخص نیست که بر سر رابطه تجاری لیگ NBA با چین چه رخ خواهد داد و باید منتظر اتفاقات آینده باشیم.

آدام سیلور در اولین مصاحبه‌اش درباره جدال با چینی‌ها گفته بود:

نمی‌دانم که داریم به کجا می‌رویم. نتایج مالی در حال رخ دادن است و شاید به گونه‌ای کاملاً دراماتیک ادامه داشته باشد.

این جمله که «من نمی‌دانم که به کجا می‌رویم» یک جمله بزدلانه است. پول زیادی در چین وجود دارد و لیگ NBA نیز لیگی تجاری است. بسیاری از افرادی که پیرامون لیگ NBA هستند نگران پاسخ چینی‌ها می‌باشند. هیچ‌کس دوست ندارد این روابط اقتصادی بیش از این خدشه‌دار شود. حتی موری توئیت خود را حذف و از آن عقب‌نشینی کرد. این نتیجه درگیر شدن با چینی‌هاست. لیگ NBA هنوز هم در حال ارزیابی شرایط مالی به وجود آمده پس از این قضیه است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *