مقابله با اندوه کوبی: “هیچ مشاوره ای در این باره وجود ندارد”

پس از سقوط یک هواپیمای کوچک ، کاپیتان تورک مونسون Yankees ، در 2 اوت سال 1979 کشته شد ، روز بعد تیم وی یک بازی خانگی را انجام داد.

یانکی ها سه روز پیاپی پس از مرگ مونسون بازی کردند ، صبح روز دوشنبه به مراسم تشییع جنازه خود در کانتون ، اوهایو پرواز کردند ، سپس در همان روز به نیویورک پرواز کردند تا در همان شب با تلویزیون ملی بالتیمور اوریولز بازی کنند.

بیش از 40 سال بعد ، رگی جکسون هنوز مطمئن نیست که چگونه آنها این کار را کردند.

اندوه کوبی

تجربه مشابه اندوه کوبی

جکسون ، 73 ساله سالن مشاهیر سالن مشاهیر ، در مصاحبه تلفنی گفت: “من نمی دانم که چگونه این مسئله را پشت سر گذاشتیم.” شما مدتی خالی بودید. گم شدی شما نمی توانید آن را درک کنید. از دست دادن تورمن ویرانگر بود. ”

لس آنجلس لیکرز و N.B.A. ماه گذشته گذشته است که درگذشت اندوه کوبی برایانت و دخترش جیانا در یک سقوط هلیکوپتر 26 ژانویه که منجر به کشته شدن هفت نفر دیگر در هواپیما شد ، سعی در دست یافتن به آنها داشتیم. مطمئناً لیگ ها با توجه به سلامت روان بازیکنان در سال 2020 باهوش تر هستند و سعی می کنند به آنها کمک کنند در چنین شرایط بدی کنار بیایند ، اما همه به شکلی متفاوت غصه می خورند – و هیچ دفترچه راهنما وجود ندارد.

لیکرز بعد از سقوط برایانانت اجازه به تعویق انداختن اولین بازی خود را داد و فصل پنج شب بعد مقابل پورتلند را از سر گرفت. با این حال کوسن زمان برای برخی از آنها کافی نبود. آنتونی دیویس لیکرز ، در پادکست اخیر خود با کریس هاینس یاهو ، گفت: این مراسم به افتخار برایانت پیش از از دست دادن بازی Trail Blazers ، آن را تبدیل به “یکی از سخت ترین بازی هایی که تاکنون در حرفه من کرده ام” کرده است.

دیویس به هاینز گفت: “حتی نمی توانم دوست داشته باشم که آن را تماشا کنم.” “بسیاری از بچه ها نمی توانند آن را تماشا کنند.”

دیویس با اشاره به کلیپ های ویدئویی از حرفه ای برایانت که روی پرده های غول پیکر آویزان از سقف استپلز سنتر پخش شده است ، اضافه کرد: “فقط با شنیدن صدای او نوع من مرا پاره کرد.”

این برنامه pregame در 31 ژانویه برای اولین بار در یک سری از یادآوری های متحرک بود. آخرین مورد در روز دوشنبه در استپلز بود ، جایی که یک سرویس یادبود احساسی با غول های بسکتبال و سرگرمی – مایکل جردن ، دیانا توراسی و شاکل اویل به عنوان گوینده. بیانسه ، آلیشیا کیز و کریستینا آگویلرا به عنوان نوازندگان؛ جیمی کیمل به عنوان M.C. – مثل چیزی که تاکنون شاهدش نبودیم بازی کرد.

لیکرز سه شنبه شب در برابر نیواورلئان پیلیکان به کار خود بازگشت و در بازی معمولی یک بازی اعتیاد به مواد مخدره بی حد و مرز ، با تازه کار پویا زاین ویلیامسون قرار است برای اولین بار مقابل لبرون جیمز بازی کند. با این وجود این یک زمان کاملاً غیرعادی است. همانطور که Clippers Coach Doc Rivers آن را دوشنبه شب بیان کرد ، پس از حضور در یادواره برایانانت ، لس آنجلس “شهری با شکوه” بوده است.

ریورز قبل از مربیگری در پیروزی کلیپرز مقابل ممفیس گفت: “فقط یک ماه بسیار سنگین بوده است.” “همه جا است.”

شاید زاین در مقابل لبرون دقیقاً همان چیزی باشد که به لیکرز و آنجلینوس یک طاقت فرسا را ​​به حالت عادی بازگرداند. اگر نه ، این قابل درک است پاسخ صحیحی وجود ندارد که چقدر طول بکشد – و کمتر کسی آن را بهتر از جکسون و هم تیمی های او یانکی از سال 1979 می فهمید.

عادلانه است که می گویند هیچ فوتبالی فوت نکرده است و واکنشی شبیه به برایانت در 41 سالگی به وجود نیاورد ، با توجه به قد و قامت او به عنوان یک نماد جهانی ورزشی حتی در دوران بازنشستگی ، مطمئناً می توان به آنچه یانکی های مونسون تحمل کرد ، کشیده شد. مونسون ، 32 ساله ، کاملاً برایانت نبود ، اما او با ارزش ترین بازیکن لیگ آمریکا در 1976 بود و نقش مهمی در کمک به یانکی ها برای پیروزی در سریال جهانی در 1977 و 1978 بازی کرد.

مانند اندوه کوبی ، جکسون و مونسون ستاره های یک اسم روزگار خود بودند: رجی و تورمن. مونسون ، به عنوان اولین کاپیتان Yankees از زمان لو جریگ ، همچنین رهبر یک حق رای دادن بود که – حتی ده ها سال قبل از کانون توجه و خسته کننده دوران رسانه های اجتماعی – می توانست به طور موثق ادعا کند که می داند چه شکلی است که بازی کنید با این نوع نظارت. اکنون لیکرزهای LeBron با آن روبرو هستند.

برای جکسون ، یک N.B.A. هوادار و یک طرفدار بزرگ برایان ، تماشای وقایع یک ماه گذشته “آن را کاملاً برمی گرداند”

من برای جلب توجه به جكسون منتقل شدم ، زیرا همانطور كه ​​قبلاً نوشتم ، آن یانكی ها اولین تیم مورد علاقه من بودند. مرگ مونسون به من ضربه زد به گونه ای که ، من به عنوان یک کودک 10 ساله ، من خیلی جوان برای پردازش بودم.

اما جکسون به من اطمینان داد که هم تیمی های بزرگسالان مونسون درک آن را راحت تر پیدا نکرده اند. یانکی ها با پشت سر گذاشتن مسابقات قهرمانی پیاپی خود ، فصل بعد را از دست دادند و 54 بازی نهایی خود را در آنچه جکسون از آن به عنوان “مه” نامیده می شود ، انجام دادند.

وی گفت: “ما اینگونه نبودیم.” این فقط همه را متحیر کرد. تورمن در آن زمان چهره ای بسیار مهم بود. او چنان بخش بزرگی از حق رای دادن و تیم بود که واقعاً جهنم را از ما دور کرد. ”

رابطه جکسون با مونسون فاز شاک و کوبی را داشت ، وقتی به نظر می رسید کلوپ استادیوم یانکی برای هر دوی آنها به اندازه کافی بزرگ نیست. اما تنش ها تا سال 1979 به طور قابل ملاحظه ای فرو ریختند. این ستاره ها در آن فصل پس از دو پیروزی در سریال جهانی ، جایی که مونسون به طور مرتب جکسون را به عضویت او در توربوجت موتورهای دوقلوی Cessna Citation که تازه خریداری کرده بود دعوت کرده بودند. سفرهای فصلی از نیویورک برای دیدن همسر و فرزندانش در کانتون.

مونسون حتی اجازه جورج اشتاینبرنر ، مالک یانکی ها را نیز در اختیار داشت تا گاهی در یک سفر جاده ای جدا از تیم بین شهرها پرواز کند. جکسون به عنوان مسافر مونسون در یک پرواز از جمله – به آناهیم ، کالیفرنیا ، از سیاتل – در ژوئیه 1979 سوار شد. .

جکسون گفت: “او از من خواسته بود كه با او ، برخاستن و فرود آمدن با او تماس برقرار كنم.” “من آن روز تعهد شرکتی در کانکتیکات داشتم ، اما فکر نمی کنم به هر حال می رفتم.”

بعداً مشخص شد که چهره های کلیدی یانکی در آن زمان ، مانند مورچر و پینیلا ، امیدوار بودند که مونسون با چنین تجربه محدود به عنوان خلبان ، مانع از خطر پرواز در این اواخر به تنهایی شود. روز تعطیل به فاجعه ای پایان داد که هواپیمای مونسون از باند فرودگاه فرودگاه آکرون-کانتون کوتاه شد.

این هواپیما قبل از اینکه دو مسافر دیگر بتوانند به مونسون کمک کنند ، که با گردن شکسته بی حرکت بود و به تنهایی قادر به فرار نبود ، به شعله های آتش درگیر شد. جکسون در آن زمان 33 ساله از طریق رادیو اتومبیل خود از سرنوشت مونسون مطلع شد.

بدیهی است که برایانت در هنگام فوت ، بازیکنی فعال مانند مونسون نبود ، بنابراین اختلاف در موازات وجود دارد ، اما همچنان به مانند هرکسی که تا به حال بنفش و طلا را پوشیده بود ، به همان اندازه مترادف با لیکرز بود. من از جکسون ، که هنوز هم مشاور ویژه یانکی ها بود ، پرسیدم که هرگونه مشاوره ای را که اگر یک لیکر فعلی بخواهد از او سؤال می کند ارائه می داد.

جکسون گفت: “شما نمی توانید.” “در این باره مشاوره ای وجود ندارد. خیلی احساساتی است ، خیلی شخصی است هر روز در L.A با شما است. ”

جکسون فقط می گوید که این یک “تیم بسیار مهم” است که در غم و اندوه کوبی خسته شده “برای داشتن یک رهبر در آنجا”. برای یانکی هایش ، مورچر بود. برای لیکرز ، ستون مربیان فرانک ووگل ، مدیر کل روب Pelinka (نماینده پیشین برایان و پدرخوانده جیانا برایان) و LeBron بوده اند.

تصاویری از جکسون که در اولین بازی بعد از مرگ مونسون در زمین درست بازی می کند ، تا زمانی که دید مایکل جوردن با اشک های صورت وی در مراسم یادبود دوشنبه به گوش می رسد ، در کنار من خواهد ماند و احساسات او را مانند گذشته باز می کند ، در حالی که برایان دلخوش می شود.

بگذارید آن را به یاد رودخانه امیدوار کنید. وی از مراسم روز دوشنبه دور شد و با خوش بینی به اینکه خدمات یک طرفه به اندازه هر اتفاقی که این روزها روی زمین می افتد ، تأثیر شفابخش بسیاری از هواداران برایانت در سراسر لیگ که انتظار می رود فقط کفش ورزشی خود را ببندند ، بازی کردن

ریورز گفت: “اینجا جایی است که احساس می کنم الان هستیم.” “ما می توانیم زندگی او را جشن بگیریم.”

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *