• صفحه خانگی
  • >
  • مقالات
  • >
  • درخواست NBA برای تایید سن و قد بازیکنان پس از اشتباه در سن بادی هیلد

درخواست NBA برای تایید سن و قد بازیکنان پس از اشتباه در سن بادی هیلد

بادی هیلد ، امتیازآورترین بازیکن چند فصل اخیر تیم ساکرامنتو کینگز به حساب می‌آید. او از ابتدای حضورش در ساکرامنتو توانسته به رکورد ۶۰۲ پرتاب موفق سه امتیازی در لیگ NBA دست یابد.

اشتباه در سن بادی هیلد

بادی هیلد که متولد شهر فریپورت در کشور باهاما است، مبلغ ۴۵۰ هزار دلار را صرف کمک به هموطنانِ باهامایی خود کرده است. مردمی که در اثر طوفان سهمگین چند هفته اخیر، تمام خانه و کاشانه‌شان را از دست رفته می‌بینند. بادی هیلد یک سال دیوانه‌وار را در لیگ حرفه‌ای بسکتبال آمریکا پشت سر گذاشته است. او به تنهایی به ستارۀ جوان و ارزشمند ساکرامنتو تبدیل شده و با پرتاب‌های جادویی خود توانسته امتیازات زیادی را برای تیمش رقم بزند. او همان‌گونه که درون میادین بسکتبال خوش می‌درخشد در بیرون از آن نیز یک ستاره است. هیلد به هموطنانش که در طوفان دوریان آسیب دیده بودند کمک کرد تا بتوانند از درد و آمال مردمش بکاهند. گارد شوتزن ساکرامنتو می‌تواند به فهرست روزافزون دستاوردهای خود، موارد جدیدتری را نیز اضافه کند. به تازگی اخباری گزارش شده که نشان می‌دهد سن او در سال ۲۰۱۸ به اشتباه به ثبت رسیده است!

بر اساس گزارشی از مارک استین در نیویورک تایمز، این هفته به تمامی تیم‌های حاضر در لیگ NBA گفته شده که سن و قد بازیکنان‌شان را تایید و به مرکز داده‌های این لیگ ارسال نمایند. بادی هیلد در سال گذشته و هنگامی که در برنامۀ NBC Sports California حاضر بود، اعلام کرد که در تاریخ ۱۷ دسامبر او وارد ۲۶ سالگی خود می‌شود، نه ۲۵ سالگی! البته این اتفاق ناخوشایندی به حساب نمی‌آید، بلکه تصور اشتباهی است که دیگران از سن و سال و تاریخ تولد بادی در ذهن خود دارند. در گذرنامه‌ و شناسنامۀ باهامایی که بادی هیلد در اختیار دارد، او متولد ۱۷ دسامبر سال ۱۹۹۲ است.

بادی هیلد

بادی هیلد در گفتگو با شبکۀ خبری NBC در این باره اظهار داشت:

تاریخی که روی گذرنامه و گواهینامۀ کاری من ثبت شده، تاریخ درستی است که در آن به سال ۱۹۹۲ اشاره دارد. فکر می‌کنم مردم اطلاعات خود را از ویکی پدیا و یا منابع دیگر در اختیار کی‌گیرند که در این مورد بخصوص آن‌ها دچار اشتباه شده‌اند.

بعید نیست که در ابتدای مسابقات لیگ به خاطر این اشتباه سهوی، ما او را کمی پیرتر به یاد آوریم، هر چند که این تفاوت کوچک را هنوز نمی توان در چهره و توانایی‌های او تشخیص داد. ممکن است که یک یا دو بازیکن دیگر هم با مشکلاتی همچون بادی هیلد در تاریخ تولد خود مواجه باشند، اما باید بگوییم که معمولا NBA در این‌گونه موارد بسیار دقیق و موشکافانه برخورد می‌کند. گفتنی است، پیش از این اندازۀ قد بازیکنان شاغل در NBA با کفش و بدون کفش در سایت آنتروپومتریک NBA ذکر می‌شد. هر چند طبق گفتۀ استین، از این پس محاسبۀ قد این بازیکنان در صدور گواهینامۀ جدید، بدون کفش خواهد بود.

تصمیم مذکور و جدید سازمان لیگ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا می‌تواند اندازه‌گیری‌های بازیکنان موجود در سایت‌های اینترنتی از جمله ویکی پدیا را دست‌خوش تغییرات فراوانی کند. آیا واقعاً بازیکنی چون یوگی فِرِل بلندی قامتش ۶ فوت (۱۸۳ سانتی‌متر) است و یا اندازۀ قد مَروین باگلی (سنتر ساکرامنتو کینگز) را با یا بدون موهای خاص او می‌سنجند؟ و یا بوگدان بوگدانوویچ از معافیت خاصی در این سیستم متریک برخوردار است؟ آن‌چه که به خوبی می‌دانیم تمام این مسائل از اشتباه در سن و سال بادی هیلد شروع شد. اما آن‌چه که از آن به درستی خبر داریم، اندازۀ قد ۱۹۳ سانتی‌متری اوست که در آن هیچ شک و تردیدی وجود ندارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *