چگونه می توان با درک فلسفه بازی هجومی ، امتیاز بیشتری کسب کرد

ایجاد تخلف برای تیم شما احتمالاً بارزترین قسمت کار مربی است. از این گذشته ، هدف بازی هجومی قرار دادن توپ در سبد است. این وسیله نقلیه ای است که مربیان نه تنها برای گلزنی از آن استفاده می کنند بلکه بازیکنانی را در ترکیب تیم خود قرار می دهند ، به آنها ارزش می دهد و بر روی تصویر خود تأثیر می گذارد. آیا می خواهید ببینید عزت نفس یک بازیکن بالا می رود؟ چند نمایش برای او اجرا کنید و تماشای نمره او باشید. آیا می خواهید یک بازیکن را ببینید؟ برای او چیزی نگویید.

هدف از این مقاله این نیست که به شما جرم یا بازی بدهد.

تعداد غیر قابل توصیفی از این منابع وجود دارد. وب سایت ما دارای بخشی اختصاص داده شده به جرائم است. در عوض ، منظور از این است که سعی کنید بینش خود را در مورد بروز تخلفات شخصی خود به شما ارائه دهیم. چندین موضوعات متداول وجود دارد که در تمام توسعه توهین آمیز جریان دارد و من سعی کردم برخی از آنها را در اینجا برای شما بیان کنم. به غیر از این ، تنها محدودیت در پیشرفت شما تخیل خود شماست.

بازی هجومی

تخلف چیست؟

تخلف چیست و چرا به یک مورد نیاز داریم؟ خب تخلف مجموعه ای از برش ها ، پاس ها ، صفحه نمایش ها و غیره است که به منظور ایجاد یک شات خاص برای یک بازیکن خاص طراحی شده اند. ما برای ایجاد سازمان و یکتایی هدف در بین بازیکنان به یک تخلف احتیاج داریم. حتی یک تخلف از فرم آزاد (که بعداً در مقاله توضیح داده شده است) مانند یک حرکت باید با فلسفه و اهداف تزریق شود تا بازیکنان تصور روشنی از آنچه در تلاش برای دستیابی به آن هستند ، داشته باشند.

چه اتفاقی باید برای تصمیم مربی گرفته شود که چه اتفاقی بیفتد؟ 2 مکتب فکری وجود دارد:

مربی “سیستم”

مربی سیستم دارای 1 سیستم تهاجمی است که او سال به سال هر سال آنرا اجرا می کند. افراد خوب این سیستم را با بازیکنان خود تطبیق می دهند اما خیلی ها این کار را نمی کنند. مربیان سیستم شناخته شده شامل پیت کاریل (پرینستون) ، دین اسمیت (کارولینای شمالی) و جان وودن (UCLA) هستند. مربیان فعلی بسیاری هستند که مربی سیستم هستند اما این سه نفر سیستمی داشته اند که برنامه دانشگاه خود را تعریف کرده است و همه مربیانی که به دنبال آنها هستند ، همان سیستم را اداره می کنند. آنها استاد تنظیمات هستند. دین اسمیت ، معروف به جرم بازی گذر ، همچنین مفهوم محافظ نقطه را برای سازگاری سیستم با فیل فورد توسعه داد. پیت کاریل تخلف پرینستون خود را از یک جبهه داخلی و دارای حیاط در فضای داخلی با آن استفاده کرد که از یک شوت سه نقطه به عنوان سلاح اصلی خود با اضافه کردن خط 3 امتیاز استفاده کرد. جان وود در زمان فارغ التحصیلی “UCLA High – Low Post Offense” خود را از یک ست 2-3 با لو آلچیندور (اکنون کریم عبدالجبار) به یک ست 1-4 اقتباس کرد و آنها با کرتیس روو و سیدنی وکس بازی کردند. در جبهه NBA ، فیل جکسون بخاطر توهین مثلثش که از زمان سرمربیگری آلبانی پاتروونز در CBA شناخته شده بود ، مشهور است.

سیستم ها مزایای خود را دارند. استمرار از سال به سال به این معناست که فقط باید تعداد کمی از بازیکنان جدید هر سال آن را بیاموزند و به دلیل تجربه بازیکنان برگشتی در آن بهتر هستند. مربی در اجرای سال به سال ، در تنظیمات بازی هجومی بهتر می شود.

منفی این است که سیستم همیشه با پرسنل مناسب نیست. بازیکنانی که برای سیستم ناسازگار هستند به پتانسیل خود بازی هجومی نمی کنند و جای گرفتن در آنها بسیار مشکل خواهد بود.

سیستم ها عالی هستند اما مگر اینکه سیستم فیدر مستقر داشته باشید یا نتوانید بازیکنانی را استخدام کنید که به شما امکان می دهد مواردی را انتخاب کنید که برای سیستم شما مناسب هستند ، ادامه این سیستم دشوار می شود.

مربی “غیر سیستمی”

مربی غیرسیستم هر ساله تغییر می کند. او به پرسنل خود نگاه می کند و تخلف خاصی را برای گروه بازیکنانی که در آن زمان روی تیم خود دارد ساخته است. مربی نقاط قوت و ضعف هر بازیکن را با دقت ارزیابی می کند و تخلفی را در اطراف آنها ایجاد می کند.

مزیت این نوع سیستم این است که برای پرسنل ساخته شده است. نقش ها می توانند کاملاً محکم باشند و بازیکنان می توانند در نقش خود راحت باشند. با توجه به اینکه هر سال متفاوت است ، این نوع مربیان برای آماده سازی مخالفان دشوار است.

نکته منفی این است که شما نمی توانید تجربه بازیکنان خود را جلب کنید. از آنجا که هر سال تخلف تغییر می کند ، برای هر یک از بازیکنان شما جدید خواهد بود. آنها با هم یاد می گیرند و رشد می کنند ، اما این روند آهسته ای خواهد بود.

این نوع تخلف برای تیم هایی که از سال به بعد گردش مالی بالایی دارند ، مناسب است ، مانند تیم های جوانان ، دبیرستان های بدون سیستم فیدر مستقر ، مدارس مقدماتی یا دانشکده های خردسال.

انواع تخلفات

انواع مختلفی از تخلفات وجود دارد و مهم این است که نوع مورد نظر شما نه تنها برای پرسنل شما مناسب باشد بلکه چیزی باشد که از آن راحت باشید. با بالا رفتن توپ و بازی شروع می شود ، در تصمیم گیری برای بازیکنان خود کارهای کمی وجود دارد. شما واقعاً باید تصمیم بگیرید که با چه چیزی می توانید زندگی کنید و چه چیزی نمی توانید. حتما آن اولویت ها را در تمرینات خود قرار دهید تا بازیکنان شما در شرایط بازی راحت تر از آنها استفاده کنند.

تخلف فرم رایگان

این شامل تخلفات حرکتی و عبور از بازی نیز می شود. برای اجرای این تخلفات ، هر یک از بازیکنان شما باید در هر موقعیتی در زمین مهارت داشته باشند و راحت باشند. مربی کنترل بسیار کمی روی آنچه در زمین اتفاق می افتد کنترل می کند ، تمام تصمیم گیری ها روی زمین انجام می شود. مربی نمی تواند تصمیم بگیرد چه کسی شوت می زند یا چه کسی دریبل می کند و باید تصمیمات بازیکنان را بپذیرد.

تخلفات فرم آزاد معمولاً قوانینی دارند که بر خلاف نمایشنامه ها یا الگوهای متفاوت است. هنگام تمرین ، مربیان نه تنها باید قوانین را تقویت کنند بلکه باید سعی کنند تصویر بزرگی به بازیکنان خود ارائه دهند. آنها باید درک کنند که چرا آنها کارها را انجام می دهند ، نه فقط این که آنها مجبور به انجام آنها هستند. برش در پاس دوم ممکن است یک پاس در پاس چهارم ایجاد کند. بدون تصویر بزرگ ، بازیکنان شما هرگز به پاس چهارم نخواهند رسید.

در یک تخلف از فرم آزاد ، نقش بازیکن باید کاملاً واضح تعریف شود. بازیکنان باید بدانند که تیراندازها چه کسانی هستند ، نفوذ کنندگان چه کسانی هستند و رهگذران چه کسانی هستند. آنها باید نقش های خود ، نقش های هم تیمی خود را درک کنند ، آن نقش ها را در آغوش بگیرند و به نقاط قوت خود بازی کنند. آنها باید درک کنند که در صورت وجود تیرانداز بهتر برای پاس بعدی ، باز بودن دلیل کافی نیست.

تخلفات فرم آزاد قابل انطباق ، قابل تشخیص است و بازی با آن دشوار است زیرا غیرقابل پیش بینی است. اما ، برای تدریس و یادگیری و داشتن استمرار بازیکنان ، می تواند به زمان نیاز داشته باشد.

جرائم پیوسته

این موارد شامل جرائم Flex و Shuffle است. جرم پیوستگی الگویی دارد که بدون نیاز به توقف یا تنظیم مجدد ، بارها و بارها تغییر می کند. این امر به مربیان اجازه می دهد کمی کنترل بیشتری بر تیم خود داشته باشد به دلیل اینکه او می داند برش بعدی و پاس بعدی است.

بازیکنان به مهارت های خاصی نیاز دارند که باید در مناطق خاص انجام شوند. یک مرد پست که برای معکوس کردن توپ به بالای کلید می آید ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد شلیک یا ایجاد یک بازی ندارد ، فقط با عبور توپ برای ادامه جرم.

این نوع تخلفات می توانند دفاع کمتری داشته باشند ، ساعت را پایین بیاورند و می توانند تیراندازها را به مناطق مختلفی بدست آورند تا عکس های خود را بدست آورند. آنها به ویژه در سطحی که ساعت شلیک وجود ندارد موثر هستند. این اجازه می دهد تا الگوی به طور مداوم چرخانده شود تا زمانی که دفاع متلاشی شود.

نمایشنامه‌هایی مانند UCLA High-Low Post ، از هر گذرگاه می‌توانند در هر جایی قرار بگیرند و به یک الگوی دقیق و هر مکان بین آن برش دهند. اما این نمایشنامه ها ورود و پایان قطعی دارند. آنها هدف نهایی دارند (برای مثال با توپ به 5 مرد روی بلوک پایان دهید) اما در راه رسیدن به آن گزینه های مختلفی برای گلزنی دارند.

از برنامه ها می توان برای اجرای ساعت یا به دست آوردن کنترل سرعت استفاده کرد. بازیکنان فقط باید مهارتهایی را بخوانند که در نقش ویژه خود در آن بازی فراخوانی شوند. یک بازی خوب ساخته شده است که هر بازیکن فقط در مناطقی که می تواند موثر باشد توپ را کنترل می کند.

نمایشنامه های خوانده شده به دلیل تعداد بیشتر پاس ها و برش های از پیش تعیین شده همراه با پیشخوان ها که در هنگام دفاع از گزینه مورد نیاز هستند ، می توانند بسیار کارآمد باشند اما به حداکثر تمرین نیاز دارند. علاوه بر این هرچه تعداد پاس ها و بریدگی های بیشتری انجام شود و هرچه بازی طولانی تر شود ، تمرکز بیشتری از طرف بازیکنان لازم است. وقتی نمایش خسته شد ، اگر شلیک خوبی ایجاد نشده باشد ، این نوع جرم معمولاً یا به یک حرکت حرکتی یا یک پخش سریع سریع باز می گردد.

تخلفات سریع Hitter

Quick Hitters معمولاً شامل 1 یا 2 پاس و برش است. هدف این است که یک بازیکن خاص را در سریع ترین زمان ممکن شلیک کنید. اینها معمولاً با یک ساعت کوتاه (بازی یا شلیک) استفاده می شوند ، وقتی استعداد محدودی دارید و باید کنترل کنید که چه کسی شلیک می کند ، کجا و چه زمانی ، به دلیل وضعیت بازی یا اینکه بازیکن خوبی داشته باشید باید به یک مدافع خاص حمله کنید. می خواهید مطمئن شوید که او توپ را دریافت می کند.

Quick Hitters به ​​مربیان کنترل حداکثر تیم خود را می دهد و سیستم تهاجمی شامل تعداد زیادی از نمایشنامه های فردی است. به دلیل طولانی بودن و منحصر به فرد بودن هر بازی ، یادآوری تعداد زیادی از آنها برای بازیکن دشوار نیست.

در این نوع تخلف ، پاس ها و بریدگی ها به دلیل اینکه پاس یا برید باعث می شود نمایشنامه به راحتی قابل دفاع باشد ، دقیق و دقیق است. همچنین اگر تیم شما در انتهای بازی شوت موردنظر خود را بدست نیاورد ، به گزینه هایی نیز نیاز دارید. اکثر هیت های ضربه ای سریع به یک تخلف از فرم آزاد منتقل می شوند و همچنین به عنوان نمایش های ساعت دوم یا دیر هنگام استفاده می شوند.

حمله منطقه ای

جرم منطقه دارای ویژگی های مشابهی با جرم مرد با چند تنظیم است. در یک جرم مرد ، به بازیکنان حمله می کنید ، در یک جرم منطقه ای به مناطقی حمله می کنید. کاهش هزینه ها به همان اندازه مهم نیستند ، موقعیت یابی و فاصله حق بیمه است. هر مجموعه باید دارای یک خروجی بال ، یک پریز پستی ، یک پریز معکوس و یک خروجی مخالف باشد. نحوه حضور بازیکنان در آنجا عمدتاً بی اهمیت است. با حرکت توپ ، بازیکنان سعی می کنند به درون “نقاط مرده” در منطقه بکشند. “یک نقطه مرده” منطقه ای است که به دلیل نوعی سردرگمی یا همپوشانی در پوشش دفاعی ، ممکن است از آن محافظت نشود. هر بار که توپ حرکت می کند ، منطقه باید تنظیم شود و آن “نقاط مرده” نیز تغییر کند.

گذشته از جستجو در آن مناطق مرده ، واقعاً تفاوت بسیار ناچیزی بین ساختن منطقه یا جرم مرد وجود دارد.

در این مثال از راه اندازی تهاجمی منطقه

2 توپ را در بال دارد

1 جستجوی “نقاط مرده” در بالا و به عنوان برگرداندن توپ انجام می شود

3 گزینه مخالف است و در نقاط ضعف “نقاط مرده” را جستجو می کند

4 گزینه post است

5 به نظر می رسد در ابتدا برای “نقاط مرده”.

آنچه مهم هنگام آموزش جرم است

در حالی که این انواع تهاجمی بسیار متنوع هستند ، بین همه آنها موضوعات مشترک وجود دارد.

فاصله

ارزشمندترین کالا در هر تخلف ، فضا است. فاصله مناسب اتاق عمل را برای بازیکنان تهاجمی فراهم می کند ، فرصت های خوبی برای غربالگری است و به شما امکان می دهد مسابقه بازی را کنترل کنید. علاوه بر این ، فاصله خوب دفاع را وادار به تصمیم گیری و تنظیم هایی می کند که خلاف دفاع خوب است. این امکانات کمک را محدود می کند ، مسابقات و سوئیچ های بد ایجاد می کند و به زمان اجازه می دهد تا تخلف هنگام تصمیم گیری ، کف را مورد مطالعه قرار دهد.

زاویه

عبور از زاویه ، زاویه غربالگری ، زاویه برش و زاویه رانندگی برای موفقیت هر نوع تخلف بسیار مهم است. برای موفقیت بازی تهاجمی مهمتر از الگوی خود بازی است. اگر بازیکنان حرکات مناسب و کارآمد را انجام ندهند ، یک بازی کاملاً ساختاری محکوم به شکست است.

زمان سنجی

باز بودن بازیکن در زمانی که او نتواند توپ را دریافت کند بی فایده است. هنگامی که توپ آماده تحویل نیست ، قطع کردن یا خاموش کردن صفحه نمایش از آن خارج می شود. از کار افتادن صفحه قبل از تنظیم صفحه ، هدف خود را عملی نمی کند. زمان مناسب برای موفقیت تهاجمی ضروری است.

نقش تعریف

بازیکنان شما باید بدانند که در مورد تخلفشان چه کاری انجام می شود و توانایی ها و استعدادهای آنها می تواند برای تیم به وجود آورد. این منطقه ای است که مربیان بیشتری نسبت به سایر کشورها از عهده آن برمی آیند. آیا می خواهید 5-مرد شما دریبل بزند و 3 نفر را شلیک کند؟ اگر نه ، باید به او بگویید ، اگر چنین است ، باید این را نیز به او بگویید. آیا می خواهید محافظ نقطه 4’9 شما در مرکز 6-8 آنها قرار بگیرد؟ آیا شما او را 3 شلیک می کنید وقتی که بهترین تیرانداز در پاس بعدی پاس بعدی است؟ اگر نه ، باید به او بگویید مربیان برای گفتن بازیکنان مشکل دارند که نباید شلیک کند. اعتماد به نفس یا خطر دوست نداشتن شما ممکن است هدایت یک بازیکن به سمت نقاط قوت خود بدون اینکه او را از نقاط ضعف خود دور کنید.

اهداف

هر تخلفی باید یک هدف داشته باشد. شما نباید بازی “# 2” خود را بدون آموزش تیم خود اجرا کنید که هدف از این کار گرفتن توپ به جان روی بلوک است. ممکن است فکر کنید که این به دلیل ماهیت نمایشنامه به راحتی آشکار است ، اما چنین نیست. به یاد داشته باشید ، شما به عنوان یک مربی ، بازی را توسعه داده اید و می توانید تصویر بزرگی را ببینید ، بازیکنان به صورت زنده پاس می کنند.

برش و صفحه نمایش

قوانین یادگیری به شما می آموزد که یکی از بزرگترین موانع یادگیری عدم وجود یک زبان مشترک است. اصطلاحات مهم است و باید از طریق تیم شما سازگار باشد.

همه جرائم مربوط به کاهش و بیشتر صفحه نمایش است. هر یک باید تعریف شود بنابراین وقتی صحبت می کنید ، تیم شما می فهمد. در زیر برخی از برش ها و اصطلاحات مورد استفاده من آورده شده است. ممکن است شما آنها را چیز دیگری بنامید ، و اشکالی ندارد ، تا زمانی که اصطلاحات شما هر بار که از تیم خود استفاده می کنید یکسان باشد.

اینها فقط نمونه هایی هستند و اصطلاحات من هستند و من از آن استفاده می کنم ، بنابراین شما ممکن است نمونه های توهین آمیز را در این بخش بهتر بشناسید. در بخش های دیگر در مورد مشخصات هر یک بحث خواهیم کرد اما در این بخش توهین آمیز قصد دارند تا از کلیت بزرگ ساختن یک جرم کمک کنند.

نمونه های بازی هجومی

لطفا توجه داشته باشید که مربیان در هر کاری که انجام می دهند گزینه ها و چروک های خاص خود را دارند. در زیر نمونه های توهین آمیز حاصل از تجربه من آورده شده است و به هیچ وجه نشان نمی دهد که آنها تنها راه اجرای آنها هستند. مجموعه ها ، گزینه ها ، کلیدها و غیره باید همه با پرسنل و سبک شخصی مربی سازگار باشد.

این نمونه ها فقط برای درک بهتر از تصویر بزرگ انواع جرائم است. ما فقط توضیحات مختصری در مورد هر نوع جرم ارائه می دهیم.

تخلف فرم رایگان

همانطور که در بخش فوق بیان شد ، این نوع جرم براساس قوانینی بر خلاف کاهش های از پیش برنامه ریزی شده حرکت می کند.

پرسنل

همه بازیکنان باید مهارت توپ را داشته باشند و بتوانند از محیط عکس شلیک کنند

قوانین

8 کف در طبقه وجود دارد. هنگام برش ، یکی از آنها را پر کنید و سعی کنید هم تیمی خود را در راه آزاد کنید.

پاس بعدی را انجام دهید.

پس از گذر ، پخش کننده 2 گزینه دارد: سبد خرید یک صفحه شعله ور را برش داده یا قبول کنید.

هنگام برش سبد ، مقابل توپ بیرون بیایید. سایر بازیکنان با نقطه باز تنظیم می شوند.

در مقابل گذر دریافت شده برای پاس بعدی خود بنگرید.

حداکثر 2 پاس یک نقطه پست را پر کنید.

5 پاس قبل از شوت محیطی.

قبل از نفوذ دریبل ، توپ باید دو بار معکوس شود.

قبل از اینکه توپ یکبار توپ را لمس کند ، شماره 3 نیست.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *