• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • چه تیم‌هایی صعود خود را به پلی‌آف بسکتبال NBA تقریباً مسجل کرده‌اند؟

چه تیم‌هایی صعود خود را به پلی‌آف بسکتبال NBA تقریباً مسجل کرده‌اند؟

بسکتبال NBA تا پنجشنبه تعطیل است و پس از آن بسکتبال NBA خود را برای ۸ هفته پرفشار آماده می‌کند تا فصل عادی را به پایان برساند. هر تیمی در هر منطقه‌ای که حضور دارد بین ۲۵ و ۲۹ بازی انجام می‌دهد تا ۱۶ تیم مرحله پلی‌آف مشخص شوند.

تیم هایی که به پلی آف بسکتبال NBA نزدیک هستند

بازی آل‌استار تمام شد و یکشنبه شب تیم لبران جیمز با نتیجه ۱۵۷ بر ۱۵۵ مقابل تیم یانیس به برتری رسید و بازیکنان تلاش خواهند کرد تا اندکی قبل از شروع ماراتن پی‌آف استراحت داشته باشند. لبران جیمز، ستاره لس آنجلس لیکرز در این باره گفت:

مشخصاً وقتی شما به تعطیلات آل‌استار وارد می‌شوید، بسکتبال به دغدغه اصلی شما تبدیل می‌شود. برای همین است که شما اینجا هستید. شما همین‌ها را هر روز می‌بینید. ما نه تنها برای خود و خانواده‌مان بلکه برای هواداران خود را وقف این بازی می‌کنیم. بنابراین بعد از این بازی به دنبال چند روز استراحت هستم و می‌خواهم با یک تجدید قوای خوب آماده ورود به گام آخر فصل عادی باشم.

۱۲ تیم روز پنجشنبه کار خود را آغاز خواهند کرد: میلواکی باکس، دترویت پیستونز، میامی هیت، آتلانتا هاکس، بروکلین نتس، فیلادلفیا سونی سیکسرز، شارلوت هورنتس، شیکاگو بولز، ممفیس گریزلیز، ساکرامنتو کینگز، هیوستون راکتس و گلدن استیت واریرز. به غیر از لس آنجلس کلیپرز که ۲ روز استراحت خواهد داشت و تا شنبه بعدازظهر در میادین حاضر نخواهد شد بقیه تیم‌ها روز جمعه بازی خواهند داشت.

تا حدود زیادی تکلیف تیم‌های صعود کننده به مرحله پلی‌آف مشخص شده است. میلواکی باکس تا آخر همین هفته می‌تواند صعود خود به مرحله پلی‌آف را مسجل سازد. باکس با آمار ۴۶ پیروزی و ۸ شکست گام خود را برای رقم زدن سومین فصل عادی برتر تاریخ NBA برداشته است. یانیس آنتتوکومپو، ستاره میلواکی باکس و مدافع عنوان MVP در پایان بازی اظهار داشت:

کار ما هر روز و هر روز این است که دستاوردی داشته باشیم. می‌خواهیم تا آنجا که ممکن است در بازی‌ها برنده باشیم اما هدف ما این است که به قهرمانی برسیم. پس مشخصاً باید بگویم که می‌خواهیم در هر یک از بازی‌ها با پیروزی از میدان خارج شویم. اگر شما همه بازی‌ها را ببرید فوق‌العاده خواهد بود. اما نمی‌توانیم تمرکز خود را از دست بدهیم و هدف اصلی خود را فراموش کنیم. هدف اصلی این است که هر روز بهتر باشیم و به یادگیری روزمره خود ادامه دهیم و تمام موفقیت‌ها را بدست بیاوریم.

بسکتبال NBA لبران جیمز آنتونی دیویس

تورنتو رپترز که خیلی‌ها می‌گفتند بعد از رفتن کوای لنارد و دنی گرین به لس آنجلس کلیپرز در نقل و انتقالات آزاد در لیگ سقوط خواهد کرد سومین آمار برتر بسکتبال NBA فصل جاری را با ۴۰ پیروزی و ۱۵ شکست در اختیار دارد. تورنتو رپترز، بوستون سلتیکس، میامی هیت، فیلادلفیا سونی سیکسرز و ایندیانا پیسرز تا حدود زیادی می‌توانند برای مرحله پلی‌آف برنامه‌ریزی کنند. در کنفرانس شرق لس آنجلس لیکرز، دنور ناگتس، لس آنجلس کلیپرز، یوتا جاز، هیوستون راکتس، اوکلاهاما سیتی تاندر و دالاس ماوریکس همه و همه برای صعود به پلی‌آف خود را از دیگر تیم‌ها جدا کرده‌اند. ۱۳ تیم از ۱۶ تیم تقریباً صعود خود را مسجل ساخته‌اند. در کنفرانس شرق، بروکلین نتس و اورلاندو مجیک به دنبال ۲ سهمیه باقی‌مانده هستند. در کنفرانس غرب، ممفیس گریزلیز رتبه هشتمی ۴ پیروزی بیشتر از پورتلند بلیزرز دارد و ۵ برد بیشتر از سن آنتوینیو اسپرز کسب کرده است.

آنتونی دیویس، بازیکن درشت هیکل و گارد آل‌استار لس آنجلس لیکرز در این باره اظهار داشت:

احساس خوبی دارد که در موقعیت پیروزی باشید. فکر می‌کنم برای تیم شماره ۱ کنفرانس غرب بودن باید روند خوبی را در لس آنجلس دنبال کنیم و من برای رقم زدن این روند هیجان‌زده هستم. از هماهنگی بازیکنان‌ تیم به هیجان آمده‌ام. برای شروع نیمه دوم فصل و مشاهده نتیجه تیم بی‌تابی می‌کنم. هنوز کارهای زیادی باید انجام دهیم اما ددر حال حاضر نیز کارهای خود را بسیار خوب انجام می‌دهیم.

اگر ممفیس گریزلیز بتواند جواز حضور در مرحله پلی‌آف را دریافت کند همانطور که تاکاسون گفته بود سخت‌ترین برنامه پلی‌آف در بسکتبال NBA را شاهد خواهیم بود. ممفیس گریزلیز هنوز ۲ بازی با تیم‌های لس آنجلس لیکرز، هیوستون راکتس، دالاس ماوریکس و تورنتو رپترز دارد. گلدن استیت واریرز که ۵ حضور متوالی در فینال NBA را تجربه کرده تا حدود زیادی پلی‌آف این فصل را از دست داده است. اما آن‌ها منتظرند تا استفن کری در ماه مارس از مصدومیت برگردد که اگر این بازگشت سودی هم نداشته باشد حداقل او را برای بازی‌های المپیک تابستانی پیش رو آماده خواهد کرد و در فصل بعد می‌تواند گلدن استیت را بار دیگر مدعی سازد. یانیس آنتتوکومپو درباره استفن کری اظهار داشت:

بگذارید با شما صادق باشم. از اینکه او در لیگ نیست لذت می‌بریم – البته از مصدومیت او خوشحال نیستیم. می‌خواهیم که او سالم باشد اما او حالا مصدوم است. اما خوشحالم که در حال بازگشت به سلامتی خود است و می‌تواند به تیم خود کمک کند تا در برخی از بازی‌ها پیروز باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *