درفت شدن شش بازیکن کانادایی و رکوردی جدید در تاریخ بسکتبال NBA

جشن کانادایی ها پس از گذشت یک هفته از قهرمانی آن ها در بسکتبال NBA به شکل دیگری همچنان ادامه دارد. تورنتو رپترز در ششمین دیدار خود برابر گلدن استیت وریرز در مسابقات فینال بسکتبال NBA در سال ۲۰۱۹ موفق به شکست ۱۱۴ به ۱۱۰ این تیم در اوراکل آرنا شد تا به اولین قهرمانی خود در لیگ بسکتبال حرفه ای آمریکا دست یابد.

شش بازیکن کانادایی در بسکتبال NBA درفت شدند

اما جمعه شب و در مراسم درفت NBA ۲۰۱۹ که در شهر نیویورک برگزار شد، اسامی شش بازیکن اهل کشور کانادا هم دیده می‌شد که به نوعی حضور این بازیکنان رکورد جدیدی را در نقل و انتقالات بازیکنان خارج از ایالات متحده در طول یک فصل به ثبت رساند. این شش بازیکن کانادایی شامل نفراتی چون آرجِی برت، نیکایل الکساندر واکر، برندان کلارک، امفیوندو کابنگله، اگناس برازدیکیس و ماریال شایوک بودند.

آرجِی برت دراین باره می گوید:

کانادایی ها شگفت انگیز هستند، ما مردمانی پرغرور و با افتخار هستیم. به همین دلیل من پرچم کانادا را در این قسمت از کتم دوخته ام. ما به سرزمین و فرهنگ مان افتخار می‌کنیم.

پیش از کشور کانادا، فرانسوی ها در این زمینه با ۵ بازیکن و در سال ۲۰۱۶ رکوردار بودند.

بسکتبال NBA

برندان کلارک هم در این خصوص اظهار می‌دارد:

برای بازیکنان خارج از ایالات متحده (کانادا) این خیلی مهم است که پیشرفت داشته باشند. همین مساله باعث خواهد شد عشق، علاقه و پیشرفت در بسکتبال در دیگر جوانان کانادا هم راه پیدا کند. من در بچگی بازی های استیو نش را نگاه می‌کردم که او به عنوان یک کانادایی تا چه حدی در NBA بزرگی می‌کرد.

چهار از این شش بازیکن در راند اول مراسم درفت ۲۰۱۹ به ۱۳ بازیکن دیگر کانادایی حاضر در NBA خواهند پیوست. در میان این ۱۳ بسکتبالیست، نام هایی چون جمال ماری، تریستان تامپسون و اندرو ویگینز نیز به چشم می خورد. کلارک عقیده دارد قهرمانی تورنتو رپترز در شکوفایی و رشد بازیکنان کانادایی در لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا موثر خواهد بود. جالب است بدانید رکورد بیشترین حضور بازیکنان کانادایی در مراسم درفت NBA مربوط به سال ۲۰۱۴ بوده که چهار بازیکن حضور داشته اند و از سال ۱۹۸۳ تا ۲۰۰۹ تنها ۹ نفر درفت (انتخاب) شده اند.

برت در مورد بهبود این آمار می‌گوید:

این آمار عالی است. بسکتبال کانادا در حال بزرگ و بزرگتر شدن است.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *