• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • ۱۰ بازی خاطره‌انگیز بسکتبال NBA ؛ از عصر کلاسیک تا زمان حال

۱۰ بازی خاطره‌انگیز بسکتبال NBA ؛ از عصر کلاسیک تا زمان حال

حالا زمان آن است که بار دیگر بسکتبال به زندگی شما بازگردد. بسکتبال NBA شاید متوقف شده باشد اما برنامه League Pass لیگ را برای شما بازخوانی می‌کند.

نگاهی به بازی های جذاب بسکتبال NBA

از بسکتبال NBA چه بازی‌های تاریخی را می‌خواهید دوباره ببینید؟ در زیر ۱۰ پیشنهاد ما را خواهید دید:

بازی‌های کلاسیک

شیکاگو بولز در خانه کلیولند کاوالیرز
۷ می ۱۹۸۹، شیکاگو بولز ۱۰۱-۱۰۰ کلیولند کاوالیرز

مایکل جردن در اوج دوران آمادگی‌اش، در یکی از نمادی‌ترین بازی‌های مایکل جردنی‌اش در زمینه پرتاب از کریگ الهو پیشی گرفت. جردن در این بازی ۴۴ امتیاز کسب کرد و بهترین بازیکن زمین بود و در سوی دیگر الهو ۲۴ امتیاز به عنوان یار تعویضی کسب کرد و کاوالیرز بدون حضور او نمی‌توانست در این بازی دوام بیاورد (شیکاگو بولز فینال کنفرانس شرق را به بد بوی پیستونز باخت و تا چندین سال همین رویه تکرار شد).

تورنتو رپترز در خانه لس آنجلس لیکرز
۲۲ ژانویه ۲۰۰۶، لس آنجلس لیکرز ۱۲۲-۱۰۴ تورنتو رپترز

کوبی برایانت در این بازی ۸۱ امتیاز کسب کرد. لس آنجلس لیکرز در این بازی به اسماش پارکر، کوام براؤن و کریس میم بازی داده بود و کم تحرک بود و در نیمه اول با ۱۴ امتیاز اختلاف عقب افتاد اما کوبی برایانت خودش درخشید و یکی از سمبولیک‌ترین نمایشات خود را در این بازی ارائه داد.

کلیولند کاوالیرز در خانه گلدن استیت واریرز
۱۹ ژوئن ۲۰۱۶، کلیولند کاوالیرز ۹۳-۸۹ گلدن استیت واریرز

این بازی نقطه عطفی برای کلیولند کاوالیرز جهت رقم زدن کامبک در فینال بسکتبال NBA به شمار می‌آمد جایی که کایری اروینگ پرتاب سه امتیازی و پیروزمندانه را انجام داد و کیون لاو بازی دفاعی خوبی را از خود ارائه داد و لبران جیمز میراث خود را حفظ کرد. تعداد زیادی از بازی‌های بزرگ گلدن استیت واریرز در فینال برای پخش در دسترس هستند اما بازی احساسی و حماسی در این دیدار، آن را در جریان بازی‌های کلاسیک تاریخ NBA قرار می‌دهد.

اوکلاهاما سیتی تاندر در خانه پورتلند بلیزرز
۲۳ آوریل ۲۰۱۹، پورتلند تریل بلیزرز ۱۱۸-۱۱۵ اوکلاهاما سیتی تاندر

دامیان لیارد در ۸ دقیقه پایانی جرقه کامبک ۱۵ امتیازی را برای پورتلند تریل بلیزرز زد (سی جی مک کالوم نیز نقش بسیار تأثیرگذاری در این بازی داشت) و سپس به عصر راسل وستبروک در اوکلاهاما سیتی تاندر پایان داد. این بازی لحظه نمادین دوران بازیگری دامیان لیارد بود و دیداری بود که ارزش تماشای دوباره را دارد.

بازی‌های این فصل

لس آنجلس لیکرز در خانه لس آنجلس کلیپرز
روز کریسمس، لس آنجلس کلیپرز ۱۱۱-۱۰۶ لس آنجلس لیکرز
۸ مارس ۲۰۲۰، لس آنجلس لیکرز ۱۱۲-۱۰۳ لس آنجلس کلیپرز

آن‌ها ۲ تیم از ۳ تیم برتر این فصل هستند (میلواکی نیز یکی دیگر از قدرت‌هاست) و تقابل این دو تیم بازی‌های جذابی را در این فصل رقم زده است. کوای لنارد، در روز کریسمس چشمه‌هایی از عنوان MVP فینال را که فصل قبل به دست آورده بود به نمایش گذاشت و ۳۵ امتیاز بدست آورد، سپس لس آنجلس کلیپرز موفق شد از نظر دفاعی نیز موفق ظاهر شود و پاتریک بورلی توپ لبران جیمز را خراب کرد. سپس در تاریخ ۸ مارس سال ۲۰۲۰، لبران در نقش MVP ظاهر شد و یک بازی فوق‌العاده را در کنار شب بزرگ آنتونی دیویس رقم زد. مرحله پلی‌‍آف بسکتبال NBA با هر فرمتی که در این فصل انجام شود ما به این بازی‌های جذاب نیاز داریم.

بسکتبال NBA

لس آنجلس کلیپرز در خانه بوستون سلتیکس
۱۳ فوریه سال ۲۰۲۰، بوستون سلتیکس ۱۴۱-۱۳۳ لس آنجلس کلیپرز

۲ وقت اضافه دلهره‌آور که سرگرم‌کننده‌ترین بازی این فصل بسکتبال NBA را رقم زد و گل سرسبد بازی‌های جیسون تاتوم بود. تاتوم در آن روز از کوای لنارد بهتر ظاهر شد، ۳۹ امتیاز کسب کرد و ۱۴ پرتاب موفق از ۲۳ پرتاب خود داشت.

فیلادلفیا سونی سیکسرز در خانه میامی هیت
۲۸ دسامبر ۲۰۱۹، میامی هیت ۱۱۷-۱۱۶ فیلادلفیا سونی سیکسرز

تقابل جیمی باتلر با تیم سابقش یک بازی کلاسیک را رقم زد. جوئل امبید بهترین بازیکن زمین بود، ۳۵ امتیاز کسب کرد و ۱۱ ریباند به نام خود به ثبت رساند اما حمله متوازن میامی هیت و وجود ۷ بازیکن هیت با امتیاز دو رقمی در زمین نقش کلیدی را برای پیروزی این تیم ایفا کرد.

بروکلین نتس در خانه ممفیس گریزلیز
۲۷ اکتبر ۲۰۱۹، ممفیس گریزلیز ۱۳۴-۱۳۳ بروکلین نتس

جا مورانت در حال کسب عنوان بهترین بازیکن فصل اولی سال است (زاین ویلیامسون به اندازه کافی نتوانست بازی کند) و این بازی بهترین نمایش او بود. مورانت در کوارتر چهارم ۱۷ امتیاز بدست آورد و سپس پرتاب کایری اروینگ را بلاک کرد تا پیروزی را برای تیم خود به ارمغان آورد. او این فصل فوق‌العاده بود و شایسته کسب جایزه بهترین بازیکن فصل اولی است.

پورتلند بلیزرز در خانه نیواولینز پلیکانز
۱۱ فوریه سال ۲۰۲۰، نیو اورلینز پلیکانز ۱۳۸-۱۱۷ پورتلند بلیزرز

انتظاراتی که از ورود زاین ویلیامسون به NBA می‌رفت غیرمعقولانه بود اما اندکی گه گذشت فراتر از همان انتظارها ظاهر شد. او بیشتر از تلویزیون بازی‌ها را به نظاره نشست. اما این بازی بهترین بازی بود که در کمتر از ۲۸ دقیقه ۳۱ امتیاز، ۹ ریباند و ۵ پاس گل به نام خود ثبت کرد و در کوارتر سوم فوق‌العاده ظاهر شد تا نیو اورلینز پلیکانز کامبک بزند و برنده این دیدار باشد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *