• صفحه خانگی
  • >
  • مقالات
  • >
  • سیلور خطاب به ترامپ: امیدوارم بتوانیم بسکتبال NBA را به سرانجام برسانیم

سیلور خطاب به ترامپ: امیدوارم بتوانیم بسکتبال NBA را به سرانجام برسانیم

آدام سیلور

بدبینی‌ها همیشه وجود دارند اما هنوز در میان مسئولان بسکتبال NBA تمایل شدیدی وجود دارد که راهی رابرای بازی کردن و پایان دادن به تعلیق لیگ بیایند تا قهرمان لیگ مشخص شود.

مصاحبه سیلور در خصوص بسکتبال NBA

ضرورت این امر بود که براساس گزارش آدریان وجنارروسکی، آدام سیلور، کمیسیونر بسکتبال NBA را بر آن داشت تا در کنفرانس تلفنی روز شنبه به دونالد ترامپ در این باره مواردی را بگوید. در این کنفرانس تلفنی تقریباً تمامی مسئلان ارشد ورزش‌های مهم آمریکا حضور داشتند و براساس آن‌چه ESPN گزارش می‌دهد دونالد ترامپ خواستار این بود که لیگ NFL در زمان مقرر خود در پائیز برگزار شود. آدام سیلور نیز گفت عاشق این است که بسکتبال NBA اولین لیگی باشد که در شرایط امن بار دیگر از سر گرفته شود. اینکه بسکتبال NBA بازگردد و خواه ادامه این فصل باشد یا شروع فصل آینده هنوز در هاله‌ای از ابهام است و بزرگترین فاکتور برای تصمیم‌گیری هنوز خارج از کنترل مسئولان لیگ است. این شرایط مشابه شرایطی است که در آن شک داریم آیا حضور هواداران فوتبال در ورزشگاه برای تماشای این بازی در ماه‌های آگوست و سپتامبر از نظر ایمنی امکان‌پذیر است یا خیر. همانطور که دکتر آنتونی فاسی گفت هیچ مدت زمانی را برای توقف این ویروس نمی‌توان متصور شد.

بسکتبال NBA در شرایط فعلی هیچ تصمیمی برای آنچه که در آینده رخ خواهد داد ندارد و مجبور هم نیست که داشته باشد. تنها فکری که باید در مورد ماه‌های ژوئن و جولای کرد در زمینه مهار ویروس و درمان آن است و باقی چیزها هنوز نامعلوم هستند. سیلور مجبور نیست تصمیمی اتخاذ کند. تا زمانی که کل کشور آمریکا درگیر ویروس کرونا است تعطیلی ورزش‌های حرفه‌ای ادامه خواهد داشت. مهم نیست که دیگران تا چه حدی تمایل به بازگشت این ورزش‌ها دارند. لازم به ذکر است بعدازظهر شنبه مسئولان ارشد لیگ‌های NFL، NBA، NHL، MLB، NASCAR، MLS، PGA، LPGA، بریدرز کاپ، UFC و WWE با دونالد ترامپ کنفرانس تلفنی برگزار کردند تا درباره وضعیت جاری این ورزش‌ها به بحث و گفتگو بپردازند. ترامپ در این کنفرانس از مسئولان خواست تا لیگ‌های تعلیق شده هر چه زودتر پایان یابند و هواداران در ماه آگوست به جایگاه‌های خود بازگردند.

بسکتبال NBA آدام سیلور

او بعد از این کنفرانس به رسانه‌ها گفت:

آن‌ها می‌خواهند که بازگردند اما نمی‌توانند. ورزش آن‌ها برای این بازگشت طراحی نشده است. مفهوم کلی ملت ما چنین چیزی را برنمی‌تابد. اما مجبوریم که به زودی زود برگردیم.

هر کسی می‌خواهد به شرایط عادی خود بازگردد. ترامپ درست می‌گوید. تمایل هیچ کسی برای بازگشت اشتباه نیست. متأسفانه این که فقط بخواهیم بازگردیم کافی نیست. ورزش‌های حرفه‌ای بنگاه بزرگ تجاری نیستند. میلیون‌ها و میلیون‌ها تجارت مستقیماً در کشور آمریکا از این بیماری تأثیر پذیرفته‌اند. سازمان UFC هنوز به فکر این است که چگونه مسابقات را در تاریخ ۱۸ آوریل برگزار کند. مسابقات تنیس ویمبلدون لغو شده است. المپیک که قرار بود در اوایل ماه آگوست برگزار شود به تعویق افتاد. مسابقات تنیس اوپن بریتانیا نیز در معرض لغو شدن قرار دارد. بنابراین صحبت درباره شروع لیگ NFL در ماه سپتامبر یا حضور هواداران بسکتبال در ماه آگوست شاید تفکری آرزومندانه باشد.

حداقل با چیزی که اکنون ما می‌دانیم، بدون یک واکسن هر موردی که شیوع این بیماری را تحت تأثیر قرار دارد ناسالم به نظر می‌رسد. هواداران که ورزشگاه‌ها (یا کنسرت‌ها، نمایشگاه‌ها، مسیرهای پرازدحام و هر مکان دیگری) را پر بکنند به شیوع این بیماری دامن خواهند زد. اجتماعات بزرگ را در زمان کنونی نمی‌توان متصور شد. دونالد ترامپ قبل از ماه سپتامبر به چیزی متعهد نیست. در این‌جا آن امیدواری به وجود می‌آید. بازی‌های بسکتبال در کازینوهای خالی برگزار شود. مسابقات بیسبال در ورزشگاه‌های خالی انجام شود. همه این رویاها به زمان نیاز دارند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *