دعوت دونالد ترامپ از تیم قهرمان بسکتبال NBA برای حضور در کاخ سفید

طبق یک رسم سالانه، رؤسای جمهور ایالات متحده در پایان هر فصل مسابقات NBA، از تیم قهرمان که شامل بازیکنان و کادر فنی آن ها می باشند، دعوت به عمل می‌آورند که چند ساعتی را در کاخ سفید سپری کنند. آن ها به ضیافت شام رئیس جمهور دعوت می‌شوند و بالاترین رکن اجرایی کشور آمریکا از آن ها به دلیل یک فصل سخت کوشی و به دست آوردن قهرمانی تجلیل به عمل می‌آورند. حال نوبت به تیم تورنتو رپترز قهرمان رقابت های بسکتبال NBA در فصل ۱۹-۲۰۱۸ رسیده است.

تیم قهرمان بسکتبال NBA به کاخ سفید دعوت شد

تیمی که با برد چهارم خود در ششمین فینال این مسابقات برابر گلدن استیت وریرز، قهرمان دو دوره پیشین بسکتبال NBA ، اولین تیمی لقب گرفت که خارج از مرزهای ایالات متحده توانسته به این افتخار بزرگ نائل گردد. پرزیدنت دونالد ترامپ در صحبتی گفته که اگر بازیکنان تورنتو رپترز تمایل داشته باشند از آن ها برای حضور در کاخ سفید دعوت بعمل می آورد.

ترامپ در این باره گفته است:

تیم بسکتبال تورنتو رپترز دست به کار بزرگی زده است و آن ها فوق العاده در طول فصل به رقابت پرداخته اند. اگر آن ها تمایل به حضور در کاخ سفید دارند، ما خوشحال می شویم که از آن ها در اینجا استقبال کنیم.

بسکتبال NBA

جالب است بدانید به دلیل برخی مسائل سیاسی و اختلاف نظرها این دعوت سال گذشته از قهرمان بسکتبال NBA یعنی گلدن استیت وریرز نیز بعمل آمد که مسئولان این تیم، دعوت رئیس جمهور آمریکا را رد کردند و در آن مراسم حضور پیدا نکردند. این در حالی است که چند روز قبل «نیک نرس» سرمربی تیم تورنتو رپترز در مصاحبه کوتاهی گفته بود که از دعوت تیم و بازیکنانش به کاخ سفید تاکنون چیزی را نشنیده است. گفتنی است کوای لنارد ستاره تیم رپترز و یکی از عوامل اصلی قهرمانی این تیم در بسکتبال NBA به عنوان MVP، با ارزش‌ترین بازیکن این فصل مسابقات NBA انتخاب شد. لنارد در کنار لبرون جیمز و کریم عبدالجبار سومین بازیکنی است که با دو باشگاه مختلف قهرمان مسابقات بسکتبال NBA می‌شود. وی پیش از این با سن آنتونیو اسپرز قهرمان بسکتبال NBA شده بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *