• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • کمیته برگزاری مسابقات بسکتبال NBA با استفاده مربیان از ویدیوچک موافقت کرد

کمیته برگزاری مسابقات بسکتبال NBA با استفاده مربیان از ویدیوچک موافقت کرد

در جلسه سالانه لیگ طی مدت زمان برگزاری لیگ تابستانی بسکتبال NBA ، جلسه ای بین هیئت مدیره لیگ برگزار شد که طی آن تغییراتی را برای فصل بعد در نظر گرفتند.

استفاده از ویدیو چک برای مربیان در فصل آینده بسکتبال NBA

استفاده مربیان از ویدیوچک و استفاده آزمایشی از مرکز بازبینی تصاویر در برخی از بازی های لیگ. کمیته برگزاری بسکتبال NBA این دو تغییر را پیشنهاد کرد و ۳۰ تیم شرکت کننده در لیگ هم هیچ مخالفتی با آن نشان ندادند. استفاده مربیان از ویدیوچک که دو سال در G لیگِ NBA و امسال در لیگ تابستانی مورد استفاده قرار گرفت حالا فصل بعد بصورت آزمایشی در بسکتبال NBA استفاده می‌شود. تیم ها می توانند با صرف نظر از یک ویدیوچک خود در طول بازی از این درخواست بهره مند شوند که طی آن می توانند داور را مجاب به بازبینی خطای حضور مربی در زمین آنها، خطای غیرورزشی و جلوگیری از رفتن توپ به درون سبد کنند. این ویدیوچک در تمام امتیازات بازی می‌تواتد استفاده شود. هرچند در دو دقیقه پایانی کوارتر چهارم و اوورتایم تمامی صحنه های مشکوک به خطای غیرورزشی و جلوگیری از رفتن توپ به سبد مورد بازبینی داوران قرار می‌گیرد.

بسکتبال NBA

برای اجرای ویدیوچک تیم ها حتما باید یک وقت استراحت داشته باشند تا مربی ها با اشاره کردن به داورها ویدیوچک را اجرا کنند. اگر تیمی وقت استراحتی نداشته باشد اما فرصت ویدیوچک داشته باشد یک خطای فنی به آنها داده می‌شود و از ویدیوچک هم نمی‌توانند استفاده کنند. همچنین از فصل بعد بطور محدود از درخواست بازبینی برای ۲ یا ۳ امتیازی بودن پرتاب ها و انجام پرتاب ها پیش از پایان زمان معین استفاده می‌شود ‌که مرکز بازبینی در سیکاکوسِ نیوجرسی خواهد بود و NBA سعی می‌کند تا سرعت ارتباط بین داوران در زمین و افراد درون اتاق بازبینی را افزایش دهد. باید دید تغییرات ایجاد شده می‌توانند برای تیم ها تا حدود بالایی مفید باشند یا همچین اتفاقی نخواهد افتاد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *