• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • نگاهی مختصر به نتایج و نکات از روز هفتم رقابت های لیگ تابستانی بسکتبال NBA

نگاهی مختصر به نتایج و نکات از روز هفتم رقابت های لیگ تابستانی بسکتبال NBA

در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به بازیکنان برتر روز هفتم رقابت های تابستانی بسکتبال NBA و روز چهارم برگزاری این بازی ها در لاس وگاس.

نگاهی مختصر به روز هفتم رقابت های تابستانی بسکتبال NBA

لونی واکر، سن آنتونیو اسپرز

گلزن شماره ۲ در لاس وگاس؛ او در دیدار شب گذشته در برابر تورنتو رپترز (قهرمان فصل قبل بسکتبال NBA ) خوش درخشید. واکر از ۲۳ پرتاب خود، ۱۲ پرتاب را به ثمر رساند و مؤفق به کسب ۳۲ امتیاز و ۶ ریباند شد. او که بخش اعظمی از فصل قبل را به دلیل پارگی مینیسک پای راست خود از دست داده بود و تنها در ۱۷ بازی در فصل قبل به میدان رفته بود، نشان داد که همچنان می توان روی وی به عنوان یک گارد گلزن حساب کرد. سن آنتونیو در سال ۲۰۱۸ واکر را به خدمت گرفت و شماره ۱۸ را به او داد.

کوین هروی، اوکلاهاماسیتی تاندر

این بازیکن دو متر و سه سانتی متری از پاییز گذشته این قصد را دارد که راه مؤفقیت را برای خود در اوکلاهاماسیتی صاف کند و به نظر می رسد که اتفاقات خوبی برای وی در شُرُف وقوع هستند. در دیدار شب گذشته اوکلاهما در برابر فیلادلیفیا سونی سیکسرز در رقابت های تابستانی بسکتبال NBA ، او مؤفق به ثبت آمار بسیار خوب ۱۷ امتیاز و ۱۷ ریباند شد. علاوه بر ثبت این آمار تهاجمی بسیار خوب، هروی در امور دفاعی تیمش نیز عملکرد خوبی داشت. با توجه به این که در دیدار شنیه شب اوکلاهما برابر یوتا جاز هم هروی مؤفق به ثبت آمار ۱۱ امتیاز و ۱۲ ریباند شد، می توان از وی به عنوان بهترین بازیکن تندرها در تور تابستانی لاس وگاس نام برد.

بروس براون، دیترویت پیستونز

در فصلی که گذشت براون در تبدیل شوت های خود به امتیاز مشکلاتی داشت؛ او ۳۹.۶ درصد شوت هایش را به امتیاز تبدیل کرده بود. همچنین وقتی می بینیم که براون ۲۵.۸ درصد پرتاب های سه امتیازیش را به امتیاز بدل کرده بود، اوضاع برای وی حتی بدتر هم می شود! اما در رقابت های تابستانی امسال میانگین پرتاب های براون که تبدیل به امتیاز شدند پیشرفت قابل ملاحظه ای یافته است و نقاط روشن و ثبات بیشتری دربازی وی دیده می شود. در جریان برد ۸۴-۱۰۲ دیترویت پیستونز برابر ایندیانا پیسرز، او از ۹ پرتاب خود ۴ پرتاب را به امتیاز تبدیل کرد که از این ۹ پرتاب دو پتاب سه امتیازی بود که یکی از آن ها به هدف نشست. براون در عملکرد دفاعی و ثبت ریباند نیز عملکردی مؤفق داشت.

سماج کریستون، ساکرامنتو کینگز

در جریان دیدار ساکرامنتو کینگز برابر دالاس ماوریکس، کریستون با ثبت آمار عالی ۱۵ امتیاز، ۹ ریباند و ۸ پاس منجر به گل عملکردی انعطاف پذیر و بسیار خوب داشت. او که دو سال از رقابت های بسکتبال NBA را از دست داده بود قصد دارد با تداوم این عملکرد که در رقابت های لیگ تابستانی امسال داشته، توجهات را به خود جلب نماید.

روی هاچیمورا، واشینگتن ویزارد

در یک بازی فشرده، واشینگتن ویزارد توانست با نتیجۀ نزدیک ۸۵-۸۸ بروکلین نتس را شکست دهد. در جریان این مسابقه ملی پوش ژاپنی روی هاچیمورا با ثبت ۱۹ امتیاز عملکردی فعال و انرژیک در زیر سبد داشت. این بازیکن ۲۱ سالۀ متولد ژاپن با اعتماد به نفسی مناسب قدرت پرتاب و تمام کنندگی خود را به رخ کشید.

تاکو فال، بوستون سلتیکس

عملکرد بسیار خوب او ستایش و تشویق شدید تماشاگران را به همراه داشت و آنان را به وجد آورد. برای او که بازی میان بوستون سلتیکس و کلیولند کاوالیرز را از روی نیمکت شروع کرد، تنها ۱۱ دقیقه برای درخشش و دلربایی کافی بود. در دیداری که با برتری قاطع ۷۲-۸۹ سلتیکس به پایان رسید، تاکو فال هر ۵ پرتاب خود را وارد سبد کرد و در مجموع برای تیمش ۱۲ امتیاز کسب کرد. قدرت تهاجمی و استحکام تدافعی وی به سلتیکس نیرویی مضاعف بخشیده است.

بسکتبال NBA

جکسون هایز، نیو اورلینز پلیکانز

شاید ستاره پلیکان ها زاین ویلیامسون از بازیکنان محبوب تماشاگران تورنمنت تابستانی امسال باشد، ولی عملکرد فوق العاده جکسون هایز نیز تحسین و تمجید همگان را برانگیخته است. در دیدار شب گذشته میان نیو اورلینز پلیکانز و شیکاگو بولز که با برتری پلیکان ها خاتمه یافت، هایز یک هیولای واقعی بود! او از میان ۱۵ شوت خود ۱۰ پرتاب منجر به امتیاز داشت و مؤفق به ثبت ۲۸ امتیاز، چهار ریباند و سه بلاک شد.

کی ژو، چین

در واپسین بازی شب گذشته تیم ملی چین و شارلوت هورنتس به مصاف هم رفتند. در این مسابقه این غول دو متر و هجده سانتی متری چینی کار خود را از روی نیمکت آغاز کرد. این سنتر ۲۳ ساله سه پرتاب سه امتیازی داشت و ۱۷ امتیاز نیز ثبت کرد. همچنین ۹ ریباند وی نیز ار عوامل اصلی برد چینی ها در برابر شارلوت هورنتس بود. منتظر درخشش وی در رقابت های قهرمانی جهان خواهیم بود.

جوردن پول، گلدن استیت وریرز

بازیکن شماره ۲۸ جنگجویان در تورنمنت تابستانی امسال، یک گلزن باثبات و استوار محسوب می شود. او عملکرد بسیار خوب و باثبات خود را در دیدار دوشنبه شب گلدین استیت در برابر لس آنجلس لیکرز نیز ادامه داد. در جریان مسابقه ای که با برتری گلدن استیت به پایان رسید، جوردن پول مؤفق به کسب ۲۳ امتیاز برای تیمش شد، هر چند نرخ تبدیل به گل ۷ پرتاب از ۱۵ شوتی که داشت چندان فوق العاده نبود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *