۵۰ بازیکن برتر بسکتبال NBA در ۵ سال آینده (بخش اول)

کوتینگهام

پنج سال بعد بسکتبال NBA چه کیفیتی خواهد داشت؟ چه کسی بهترین بازیکن بازی‌ها می‌‌شود؟ عنوان آل استار به چه کسی خواهد رسید؟

بازیکنان برتر بسکتبال NBA در سال های آینده

کارشناسان NBCSports.com ۵۰ بازیکن برتر بسکتبال NBA را در ۵ سال آینده یعنی تابستان ۲۰۲۴ پیش‌بینی کرده‌اند. معیار این بررسی سن بازیکنان، سقف پتانسیل آن‌ها و اینکه چگونه به آن خواهند رسید، سابقه مصدومیت و برخی معیارهای دیگر را شامل می‌شود. این قسمت به کید کونیگهام و امونی بتیس اختصاص دارد.

کید کونینگهام (تیم کنونی: آکادمی مونت ورده، کلاس درفت: سال ۲۰۲۱)

کونیگهام را گویا خیاط بسکتبال برای عصر جدید این ورزش دوخته است. این بازیکن با بیش از ۲ متر قد و ۹۸ کیلوگرم وزن در مسابقات دبیرستانی مشغول به فعالیت است. او یک وینگر سخت‌کوش و فیزیکی است که سابقاً در کلاس خود جزو ۲۵ بازیکن برتر شناخته شده اما دو ستا پیش او تصمیم گرفت که فقط در پست گارد رأس بازی کند. این کار زمان برد. او در دوران دبیرستان و در لیگ بسکتبالیست‌های نخبه جوان درخشید. او بهترین بازیکن جام جهانی زیر ۱۹ ساله‌ها شناخته شد در حالی که دو سال سن او ۲ سال از گروه سنی بازیکنان دیگر بیشتر بود.

او تطبیق‌پذیری بالایی دارد و یک بازیکن چندپسته است. وی می‌تواند لوکا دونکیچ بعدی بسکتبال NBA باشد. برنامه کونینگهام این است که پیک درفت‌ اول مراسم درفت سال ۲۰۲۱ باشد. او تناسب بدنی را برای حضور در بالاترین سطح بسکتبال داراست و پتانسیل این را دارد تا روزی عنوان آل استار را به خود اختصاص دهد.

امونی بیتس (تیم کنونی: دبیرستان لینکولن، کلاس درفت: سال ۲۰۲۲)

شهرت خطرناک است. این که در سن ۱۴ یا ۱۵ سالگی وارد سلبریتی‌های بسکتبال شوید مانند این می‌ماند که به یک کودک گواهینامه رانندگی بدهند. برای مثال می‌توان به سباستین تلفیر اشاره کرد که در سن پایین بسکتبالیست فوق‌العاده‌ای بود و در ۱۹ سالگی به پورتلند بلیزرز پیوست و پس از آن محو شد. او ۱۰ سال را در بسکتبال NBA گذراند و فقط ۲۰ میلیون دریافتی داشت. اما او پسرعموی استفون ماربری بود که دوران موفقی را در بسکتبال NBA گذراند. داستان تلفیر با سه سال محکومیت او به زندان پایان یافت.

بسکتبال NBA امونی بیتس

درست مانند رناردو سیدنی یا لنی کوک که سرنوشت مشابهی داشتند. حال می‌خواهیم به امونی بیتس اشاره کنیم. او ۲.۰۳ متر قد دارد و گارد شوت ساکن شهر ایپسیلانتی میشیگان است که در سال ۲۰۱۹ همراه با تیم دبیرستان خود قهرمان شد. تیم وی در تابستان توانست به برونی جیمز (پسر لبران جیمز) و یارانش غلبه کند. بیتس جواهر مراسم درفت NBA سال ۲۰۲۲ لقب گرفته است. اگر او به این سطح از بازی‌اش تا پایان ادامه دهد شکی نیست که جزو تاپ‌ترین‌های بسکتبال خواهد شد.

اغراقی در این حرف نیست. به خوبی مشخص است که وقتی نام امونی بیتس و کوین دورانت را کنار یکدیگر می‌گذاریم چه معنایی دارد حال فرقی نمی‌کند این کار را در تلویزیون، توئیتر، وب سایت یا جای دیگر انجام دهیم. هر قیاسی که انجام دهیم فشار بر روی او را بیشتر خواهد کرد. همچنین او چشم‌اندازی دارد که بسیاری از افراد باهوش بسکتبال در چمن به خود دیده‌اند. علاوه بر این‌که بیتس تا اینجا بدن خود را سالم و به دور از مصدومیت نگه داشته و خیلی زود به سقف حرفه‌ای شدن خواهد رسید،  او به دو دلیل در میان ۵۰ بسکتبالیست این بررسی قرار گرفته است. نخست اینکه الگین، پدر او هوش و شناخت کاملی از آینده فرزند خود و چالش‌هایی که فرزندش در آینده‌ای بسیار نزدیک تجربه خواهد کرد دارد. الگین در مصاحبه‌ای گفت:

اجازه نمی‌دهم او برای آینده‌اش رویابافی کند و خود را آزار دهد چون همین افکار او را دیوانه خواهد کرد. او وقتی از باشگاه ‌می‌آید اشخاصی دست او را می‌گیرند و ما به عنوان والدین به او تذکر می‌دهیم. من حتی به حرکات بدنی او نیز توجه دارم. اگر او احساس ناراحتی کند، اگر او نخواهد در موقعیت خاصی باشد او را از آن مکان و شرایط خارج می‌کنم. مهم‌ترین نکته برای من پدر بودن و حمایت از فرزندم است.

دلیل دیگر این است که امونی یک عنصر کشنده در درون خود دارد. بر رقابت‌پذیری او پایانی نیست. اگر کسی خیلی فیزیکی بازی کند او هم تنه به تنه او پیش می‌رود. صرف‌نظر از اینکه او در یک بازی دست‌گرمی حضور داشته باشد یا در بازی حذفی، بیتس فقط می‌خواهد برنده باشد. به این خاطر است که بیشتر برای قابلیت‌های فیزیکی و مهارت‌ها، او ما را به یاد باهوش‌ترین بسکتبالیستی که به یاد می‌آوریم، یعنی کوین دورانت می‌اندازد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *