بومرها که به دنبال اولین جام جهانی بسکتبال هستند هیچ بهانه ای ندارند

جام جهانی

“واقعاً در مورد آنها نیست.” سخنان جو اینگلز ، که در روز شنبه  دقایقی بعد از اینکه تیم استرالیا بر سنگین وزنهای بین المللی ایالات متحده در ملبورن غلبه کرد ، گفت. علیرغم تاریخ سازی با ادعای اولین پیروزی Boomers در برابر تیم USA با 55 سال تلاش ،محافظ پرتاب جلوتر از خودش نبود.

“این به ما بستگی دارد که چگونه به اینجا رسیدیم – ما می توانیم ماهیت خود را حفظ کنیم یا فکر کنیم بعد از یک پیروزی در صدر جهان هستیم. “سخنان او به طور زنده در تلویزیون منعکس شد.

در حالی که استرالیایی ها این هفته به مقصد چین و جام جهانی فیبا 2019 عزیمت کردند ، مشخص بود که اینگل و همکارانش پای خود را محکم در زمین نگه می دارند. شاید برای بسکتبال استرالیا پیروزی مقابل ایالات متحده و پایان دادن به رکورد برنده 78 بازی قهرمانی جهان و قهرمانان المپیک ، لحظه مهمی باشد. اما اگر بدون مدال از چین برگردند ، مرهمی بر ناامیدی بومرز، که تیم مدت ها آرزو کرده اما هرگز به آن نرسیده است نخواهد بود.

استرالیا اکنون مدتی است که یک کشور قدرتمند در بسکتبال زنان است. اوپال در سال 2006 قهرمان جهان شد ،و در سه نوبت مدال های نقره المپیک را کسب کرده اند. اما با وجود به اشتراک گذاشتن همان ،برنامه بسکتبال موسسه جهانی بسکتبال مشهور استرالیا ،مردان استرالیا نتوانسته اند به همان درجات برسند. بومرز چهار بازی برای مدال برنز المپیک را انجام داده است و هر بار باخت; بهترین نتیجه آنها در جام جهانی یک چهارم نهایی در اسفند سال 1994 بود.

با این وجود رکورد تعداد استرالیایی ها در NBA – در مجموع 13 بازی در فصل 2018/19 – این مردان به دنبال موفقیت های بین المللی هستند. پس از چند دهه کوتاهی با غلبه بر آمریکای شمالی و اروپا در مسابقات جهانی و المپیک ،در روز شنبه به منظور  پیروزی تیم بومرز در مقابل USA بود.

این افتخار در چین آسان نخواهد بود.با از دست دادن آندره لمانیس، مربی تیم که میزبان مسابقات سنگین وزن NBA هست: بن سیمونز، دانته اگزوم ، تون ساز ، رایان بروکف و جونا بولدن همه به دلیل مجموعه ای از دلایل شخصی و حرفه ای غایب بودند. سیمونز با استعدادترین استعداد بسکتبال استرالیا تاکنون ، به راحتی بزرگترین ضرر محسوب می شد.

بومرز در جام جهانی

اگر امید به کسب مدال داشته باشند ، بومرز همچنین باید با “گروه مرگ” حرکت کند. مسابقات استرالیا روز یکشنبه در دونگوان در مقابل کانادا آغاز می شود. تیم ها در ماه آگوست دو بار به مصاف یکدیگر رفتند ،پیش از آنکه استرالیا به مصاف بیاید تا دوم شود ، کانادایی ها دراولین دیدار بهتر شدند. سومین دیدار آنها در سه هفته ، آهنگ رقابت های جام جهانی را هر دو کشور رقم خواهد زد.

سپس بومرز با سنگال ، پایین ترین تیم در گروه H ، اما کشوری که شهرت بین المللی دارد روبرو می شوند. شیرها ی فینال هفت قهرمانی پیاپی آفریقا را در دهه 1960 و 1970 به دست آوردند، در حالی که آنها هنوز این قهرمانی را بازی نکرده اند ،این تیم در سال  2017 برنده برنز شد. اگر استرالیایی ها بر کانادا پیروز شوند ،پیروزی بعدی مقابل سنگال باعث پیشرفت همه آنها در مرحله بعدی مسابقات خواهد شد. اما اگر آنها مسابقه اول را با دست خالی ترک کنند ،سنگال شرایط سختی خواهد داشت زیرا بومرز برای ادامه رقابت مصمم می شود.

مرحله گروهی دو روز بعد ، با یک دیدار برابر لیتوانی به پایان می رسد. در رتبه ششم در رده بندی جهانی ،کشور بالتیک در گروه H است (استرالیایی ها در حال حاضر در رتبه یازدهم قرار دارند). اما بومرز در سالهای اخیر قهرمانی،  سه بار قهرمان اروپا شده است  و آنها را در جام جهانی 2014 و المپیک 2016 شکست داده اند.

اگرچه این قرعه کشی ممکن است یک چالش جدی را ایجاد کند ، و احتمال این وجود دارد که استرالیا بتواند در بازیهای جابجایی 17 تا 32 به جای به چالش کشیدن برای یک مدال نقره ،بجنگد. اگر بومرز مرحله اول رابا  اول یا دوم به پایان برسانند و در دومین پیروزی  در برابر بهترین حریفان گروه G (جمهوری دومینیکن ، فرانسه ، آلمان ، اردن) در مرحله دوم پیروز شوند ، تا زمانی که احتمال دست یابی به  مدال طلا وجود نداشته باشد از ایالات متحده دوری خواهند کرد.

با وجود یک گروه دشوار و ستاره های زیادی از دست رفته ، قابل درک است اگر استرالیایی ها نتوانند به آماده سازی طولانی مدت خود برای موفقیت بین المللی در چین پایان دهند ، المپیک 2020 در توکیو ممکن است فرصتی واقع بینانه تر برای شکستن نبود مدال باشد. اما آدام کپورن ، دستیار مربی بومرز اصرار دارد این تیم به دنبال بهانه های پیش از موعد نیست.

وی گفت: “هدف طلا است – ساختن تاریخ و اولین مدال ما است.” برای اینگل ، کاپورن و باقیمانده این گروه محکم استرالیا ، این چیزی است که درهمه وجود دارد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *