بوستون احتمالا قرارداد جیلن براون را تا قبل از موعد مقرر، تمدید نخواهد کرد

با وجود جیلن براون و جیسون تاتوم در زمین، آینده برای بوستون سلتیکس روشن است. البته به ‌شرطی که این دو بازیکن در سلتیکس ماندگار باشند!

قرارداد جیلن براون با بوستون

جیلن براون در این فصل به یک بازیکن فری ایجنت دارای محدودیت تبدیل خواهد شد. این یعنی سلتیکس تا ۲۱ اکتبر وقت دارد قرارداد روکی براون را تمدید کند و یا در تابستان ریسک از دست دادن او را بپذیرد. بر اساس گزارش شان دیونی از Heavy.com، به‌نظر می‌رسد بوستون سلتیکس آمادگی پذیرفتن این ریسک را دارد. دیونی می‌گوید:

بر اساس گفته‌های منابع، حتمال آنکه براون در ماه آتی با سلتیکس یک قرارداد بلند مدت امضا کند بسیار کم است. در لیگ این تصور ایجاد شده که براون و سلتیکس قرارداد جدیدی امضا نخواهند کرد.

از وقتی که بوستون سلتیکس در مراسم درفت سال ۲۰۱۶ جیلن براون را به‌عنوان پیک سوم یارکشی کرد، این بازیکن هم در بخش تهاجمی و هم دفاعی برای تیم موثر بوده است.

جیلن براون

این وینگ همه‌کاره فصل قبل به‌طور میانگین ۱۳ امتیاز، ۴.۲ ریباند و ۱.۴ اسیست ثبت کرد که در مقایسه با فصل ۲۰۱۷-۱۸ کاهش اندکی در آمار خود داشت.هرچند با توجه به خروجی کایری اروینگ، تری روزیر، مارکوس اسمارت و آل هورفورد از تیم، جیلن براون در فصل چهارم حضور خود در جمع سبزها نفش مهم‌تری را برعهده خواهد گرفت. دیونی در گزارش خود خاطرنشان شد که بوستون در سالهای اخیر به بازیکنان جوان خود اجازه داده است تا به‌صورت بازیکن آزاد دارای محدودیت یا Restricted Free Agent از تیم جدا شوند.

آخرین مورد روزیر بود که در همین تابستان با قرارداد سه ساله و ۵۰ میلیون دلاری به شارلوت هورنتس پیوست. سلتیکس همچنین جرد سالینجر و کلی اولینیک را هم به‌ترتیب در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ به همین صورت از دست داد.البته این بدان معنا نیست که سلتیکس برای تمدید قرارداد براون در تابستان بعد تلاش نکند. اگر او عملکرد خوبی داشته باشد قطعا بوستون هم چنین مهره‌ای را از دست نخواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *