جیلین براون چیزی بیشتر از پیشنهاد تمدید قرارداد بوستون سلتیکس می‌خواهد

بر اساس گزارشات جدید، جیلین براون و ایجنت جدیدش مشغول بررسی پیشنهاد جدید بوستون سلتیکس برای این بازیکن و وضعیت آینده وی هستند.

جیلین براون خواهان مبلغ بیشتری از بوستون است

کریس هینز، خبرنگار وبسایت یاهو اسپورتس روز چهارشنبه گزارش داد بوستون سلتیکس به براون یک تمدید قرارداد چهارساله به ارزش ۸۰ میلیون دلار ارائه داده است. اما هینز در ادامه گزارش خود این نکته را نیز خاطرنشان شده است که این گارد ۲۲ ساله که در انتهای فصل ۲۰-۲۰۱۹ به یک بازیکن فری ایجنت با محدودیت (Restricted Free Agent) تبدیل خواهد شد، به ‌دنبال آن است که پیشنهادات بزرگتری را بررسی کند و حتی شاید قرار خود با سبزها را تمدید نکند. در صورتی که جیلین براون با این پیشنهاد تمدید قرارداد موافقت کند، ۲۰ میلیون دلار در سال دریافت خواهد کرد و بدین ترتیب به سومین بازیکن پردرآمد ترکیب بوستون سلتیکس تبدیل خواهد شد. در واقع با قبول این پیشنهاد تنها دو بازیکن با قرارداد مکس یعنی کمبا واکر و گوردون هیوارد بیشتر از وی دستمزد خواهند گرفت.

جیلین براون

اما براون شاید اگر دست به این قمار بزند، نتیجه هم بگیرد. در تابستان ۲۰۲۰ که تعداد بازیکنان فری ایجنت خوب کم است، براون احتمالا در میان ۱۰ گزینه برتر قرار خواهد گرفت و حتی اگر فصل چهارم حضور خود در NBA را با درخشش به پایان برساند بتواند در میان پنج فری ایجنت برتر تابستان سال آینده قرار بگیرد. این موضوع که آیا براون سزاوار یک قرارداد مکس است یا نه در آینده مشخص خواهد شد اما به ‌نظر می‌رسد چیزی که او در حال حاضر می‎خواهد، بیشتر از قراردادی است که سلتیکس به وی پیشنهاد داده است. جیلین براون اخیر در مصاحبه‌ای با مارک استاین، خبرنگار نیویورک تایمز، اینطور گفته بود:

همه می‌گویند که نگران وضعیت من نیستند اما در نهایت از لحاظ بدنی و فرم شاید اینطور باشد. اما راستش را بخواهید این موضوع بر روی من تاثیری ندارد. من می‌دانم که چه استعدادی دارم و به خودم و به توانایی‌هایم اعتماد دارم.

سلتیکس تا روز دوشنبه هفته آینده مهلت تمدید قرارداد روکیِ براون را دارد وگرنه باید این ریسک را بپذیرد که در بازار فری ایجنسی ۲۰۲۰ او را از دست بدهد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *