جیمز انیس در خصوص امضای مجدد قراردادش با فیلادلفیا توضیح می‌دهد

به رغم داغ شدن تنور رقابت های تابستانی NBA در لاس وگاس و تعیین تکلیف بسیاری از بازیکنانی که با انتقال آزاد به تیم های مختلف ملحق شده اند، این طور به نظر می رسد که جیمز انیس عجله زیادی برای فکر کردن به آینده و تعیین مقصد نهایی خود ندارد! این بازیکن دوپُسته مجدداً با باشگاه فیلادلفیا سونی سیکسرز قراردادی امضا کرده است که در آن گزینه ای برای بازیکن در سال دوم وجود دارد که ارزش این قرارداد ۴.۱ میلیون یورو در سال می باشد.

توضیحات جیمز انیس در خصوص امضای قرارداد با فیلادلفیا

در طول مصاحبه ای که این بازیکن ۲۹ ساله در بعد از ظهر چهارشنبه گذشته داشت، طی بیانیه ای کاملا بی پروا و سرگشاده انیس راجع به دلایل ماندن خود در فیلادلفیا توضیحاتی ارائه کرد:

در فیلادلفیا ماندم چون این تیم تیم خوبی ست و شانس خوبی برای برنده شدن دارد.

جیمز انیس ادامه می دهد:

چشم انداز شرق برای آینده چشم اندازی کاملاً گسترده است. سال گذشته ما شانس خوبی داشتیم. امسال کوای (لنارد) رفته است؛ او به غرب (لس آنجلس کلیپرز) رفته است. پس ما نهایت تلاش خود را خواهیم کرد تا به دیدار فینال شرق برسیم.

به اعتقاد جیمز انیس پروژۀ سیکسرز برای سال آینده یک پروژۀ تمام عیار است. درست است که آن جیمی باتلر را از دست داده اند، ولی در جریان یک معامله (ترید) با میامی هیت جاش ریچاردسون را وارد معامله کرده و با به خدمت گرفتن او باتلر را به میامی داده اند. همچین آن ها با توبیاس هریس ستاره فصل قبل کلیپرز نیز بازامضائی کرده و آل هورفورد را هم از بوستون سلتیکس به خدمت گرفته اند.

جیمز انیس

ترکیب اولیه فیلادلفیا برای فصل آینده احتمالاً متشکل از این بازیکنان خواهد بود: بن سیمونز، جاش ریچاردسون، توبیاس هریس، آل هورفورد و جوئل اِمبید – ترکیبی که نه تنها یک ترکیب بااستعداد است، بلکه توانایی های زیادی در سازماندهی امور تدافعی نیز دارد. با این حال فیلادلفیا جی جی ردیک را از دست داده است. از دست دادن شوتینگ گارد اسبق اورلاندو کجیکس که در امور تهاجمی سیکسرز چهره ای مؤثر محسوب می شد، به یک دغدغه برای این تیم تبدیل شده است. همچنین نگرانی هایی مبتنی بر خلا بازیکنی وجود دارد که برای بازی های سخت و نزدیک توپ را به اون بدهند تا بتواند در زیر فشار با پرتاب هایش برای تیمش امتیاز بگیرد. سال گذشته این نقش را جیمی باتلر در فیلادلفیا ایفا می کرد – بازیکنی که هم اکنون به میامی هیت پیوسته است. در نتیجه شاید بتوان گفت سیکسرز جزء یکی از بهترین تیم های کنفرانس شرق می باشد، ولی به هر حال باید پذیرفت که این تیم هنوز کامل نیست و خلأهایی دارد. به عنوان مثال نباید فراموش کرد که برای بردن کنفرانس شرق، فیلادلفیا رقبایی سرسخت همچون میلواکی باکس و ابرستارۀ ۲۴ سالۀ شان، جیانیس آنتتوکونمپو در پیش رو دارد. سال گذشته هم میلواکی یکی از بهترین تیم های کنفرانس شرق بود و هم گارد و فوروارد باارزش آن ها آنتتوکونمپو ارزشمندترین بازیکن بسیار از بازی های این تیم؛ در نتیجه فیلادلفیا برای تبدیل شدن به بهترین تیم کنفرانس شرق راهی طولانی پیش رو خواهد داشت. در نتیجه صحبت های انیس مبنی بر این که فیلادلفیا شانس اول برتری در کنفرانس شرق است، نه تنها چندان منطقی به نظر نمی آید، بلکه حتی در راه رسیدن به چنین عنوانی نیز باعث اعمال فشار زیادی روی سیکسرز می شود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *