مذاکرات بر سر آینده و مقاصد بعدی راسل وستبروک همچنان ادامه دارد

اوکلاهاما سیتی تاندر دنیای NBA را شوکه کرد. آن ها بر سر ستارۀ خود پال جرج با لس آنجس کلیپرز معامله کردند. اما به نقل از یک گزارش از آدرین وجناروسکی خبرنگار ESPN، سناریوی دیگری نیز وجود داشت که بر اساس آن پال جرج می توانست با کوای لنارد در تورنتو رپترز هم تیمی شود. به نقل از وجناروسکی سران اوکلاهاما مایل بودند راسل وستبروک و پال جرج را به تورنتو بفرستند، هر چند هرگز به چنین معامله ای نزدیک هم نشدند.

مذاکرات برای جدایی راسل وستبروک از اوکلاهاما سیتی تاندر ادامه دارد

به نقل از وجناروسکی، مدیر کل تاندرها سم پریستی قصد داشت پال جورج و راسل وستبروک را به تورنتو رپترز بفرستد، ولی چنین مذاکره ای هیچ گاه صورت نپذیرفت. در نهایت تاندرها جرج را به لس آنجلس کلیپرز دادند و در عوض او شای گیلجس-الکساندر و دنیلو گالیناری را از این تیم اهل لس آنجلس گرفتند. باشگاه اهل لس آنجلس پال جرج را خرید تا بتواند از وی زوجی مؤفق برای ابرستاره جدید خود کوای لنارد بسازد، ستاره ای که در صبح شنبه قراردادی چهار ساله به ارزش ۱۴۱ میلیون دلار با کلیپرز امضا کرد. پس از خروج جرج، به نظر می رسد که تاندرها قصد بازسازی ترکیب خود را داشته باشند. در نتیجه گزارش وجناروسکی مبنی بر این که سم پریستی و مشاورانش قصد معامله وستبروک را دارند، تا حدودی عجیب بود. راسل وستبروک و مدیر برنامه هایش تاد فوشر مشغول مذاکره با پریستی برای تعیین تکلیف و روشن شدن آینده این بازیکن هستند. پس از ۱۱ سال همکاری مشترک هر دو طرف می دانند که اکنون شاید زمانی برای تغییر فرا رسیده باشد. با توجه به افزایش حقوق سالیانه و البته سبک بازی تهاجمی وست بروک، شاید هر تیمی مایل به خرید وی نباشد، ولی به هر حال اون طرفدارانی هم دارد.

بر اساس گزارشی که سام آمیک از این بازیکن تهیه نموده است، باشگاه هایی همچون دیترویت پیستونز، میامی هیت و هیوستون راکتس وضعیت وستبروک و امکان خرید وی را دنبال می کنند به ویژه این که دیترویت و میامی حاضر هستند که کوهی از پول را برای این بازیکن سی ساله سرمایه گذاری و خرج کنند! همچنین داریل موری مدیر کل هیوستون راکتس نیز به خرید وست بروک علاقه مند است.

راسل وستبروک

البته لازم به ذکر است که موری به خرید ستاره های زیادی علاقه مند است و حتی این امکان وجود دارد که وستبروک در هیوستون با جیمز هاردن هم تیمی سابق خود در اوکلاهاما نیز مجددا هم بازی شود. در سه فصل گذشته که اوکلاهاما به مرحلۀ حذفی راه پیدا کرده بود، در همان مرحلۀ اول در برابر رقبای خود شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت. آخرین شکست آن ها در سال ۲۰۱۹ و در برابر پورتلند بلیزرز بود، جایی که آن ها تنها ۵ بازی در برابر رقیب اهل پورتلند خود دوام آوردند و در نهایت با کسب چهار شکست و یک پیروزی حذف شدند.

به هر تقدیر تاندرها برای فصل تازه، تیم جدید خود را حول ستارگانی همچون استیون آدامز، شای گیلجس-الکساندر و دنیلو گالیناری و چند بازیکن دیگر خواهند ساخت و ترکیبی نو خواهند داشت. مدیر کل اوکلاهاما سم پریستی هم با ساختن این گروه جدید چشمان خود را به آینده ای جدید و روشن خواهد دوخت. البته این نکته مهم را نیز نباید فراموش کرد که در حال حاضر هدف پریستی این است که بر سر راسل وستبروک سی ساله یک معامله پرسود انجام دهد. هدفی که تحقق آن مطمئنا کار چندان ساده و آسانی نخواهد بود.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *