• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • حاشیه NBA؛ از احتمال تعویق درفت تا رابطه شکرآب رودی گوبر و داناوان میشل

حاشیه NBA؛ از احتمال تعویق درفت تا رابطه شکرآب رودی گوبر و داناوان میشل

براساس گزارش شمس کارانیا، سم امیک و تونی جونز، خبرنگار The Athletic رابطه میان رودی گوبر و داناوان میشل، هم‌تیمی‌های تیم یوتاجاز (۲ بازیکنی که به عنوان اولین نفرات تست کرونای آن‌ها مثبت اعلام شد) شکرآب است.

سرد رابطه بین رودی گوبر و داناوان میشل

علیرغم تلاش‌های یوتا جاز برای اصلاح رابطه میان دو طرف که برای موفقیت تیم حیاتی است، بر طبق گزارشات داناوان میشل برای پیوند دوباره این دوستی بی میل است. گزارش‌ها مبنی بر این است که نگرش ناعادلانه‌ای نسبت به رودی گوبر وجود دارد و حتی او را در رابطه با پاندمی فردی بی‌مسئولیت می‌دانند. این بازیکن که سابقه کسب دو عنوان مدافع سال لیگ NBA را در کارنامه دارد در جریان یک کنفرانس خبری که به خاطر کرونا محدود شده بود به خاطر لمس یکی از میکروفون‌ها و مسخره کردن اقدامات احتیاطی خود را بدنام کرد. براساس اطلاعات آدریان وجناروسکی، گوبر بازیکنان دیگر و خانواده آن‌ها را نیز به شوخی لمس کرد. این کار درست بعد از آن صورت گرفت که کوئین اسنایدر، سرمربی یوتاجاز بر تهدید این ویروس تأکید کرد و حتی از کارشناسان سلامت خواست درباره اقدامات احتیاطی برای تیم صحبت کنند. گوبر به خاطر این بی‌دفتی خود عذرخواهی کرد. داناوان میشل در گفتگو با Roberts گفت:

می‌خواهم با شما صادق باشم، مدتی زمان می‌برد که عصبانیت من فروکش کند. من چیزهایی که او گفت را خواندم و چیزهایی که گفت را شنیدم و خوشحالم که حال او خوب است. من هم واقعاً خوشحالم. نه او و نه من در خانه بچه‌ای نداریم. اما می‌دانم که بعضی از هم‌بازی‌ها و. کارکنان ما در خانه بچه دارند.

ما باید این را شفاف‌سازی کنیم که هیچ شواهد رسمی مبنی بر اینکه داناوان میشل این بیماری را از رودی گوبر گرفته وجود ندارد. اما نکته با اهمیت این است که چندماه قبل از شروع دوباره لیگ NBA رابطه این دو نفر باید با یکدیگر خوب شود. این دو بازیکن به ترتیب ۲۷ و ۲۳ سال سن دارند و می‌توانند در سال‌های پیش رو ۲ تن از ستارگان لیگ باشند.

رودی گوبر

احتمال لغو مراسم درفت

قرار است مراسم درفت NBA در تاریخ ۲۵ ژوئن برگزار شود اما شاید هم این برنامه بهم بخورد. براساس گزارش آدریان وجناروسکی و جاناتان گیونی از ESPN، تیم‌های NBA با یکدیگر به اجماع نظر رسیده‌اند تا به لیگ فشار بیاورند تا مراسم درفت را در تاریخ ۱ آگوست یا بعدتر برگزار کند. آدریان وجناروسکی در حساب توئیتر خود نوشت:

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده، نگرش‌ها به سوی مراسم درفت به خاطر پاندمی ویروس کرونا محدود است، بسیاری از تیم‌های لیگ NBA به اتفاق امیدوارند که مراسم درفت از تاریخ ۲۵ ژوئن به عقب بیفتد و تا ۱ آگوست چنین مراسمی برگزار نشود.

همانطور که وجناروسکی در توئیت خود گفت، این مسئله به خاطر اطلاعات کمی است که تیم‌ها توانسته‌اند در این شرایط از بازیکنان حاضر بدست بیاورند. با توجه به این‌که تورنمنت NCAA به طور کامل تعطیل شد و آن‌ها همگی فقط توانستند از طریق ویدئو بازی و جلسات تمرینی که قبل از تعلیق NBA صورت پذیرفته بود این بازیکنان را ببینند این درخواست مطرح شد. برطبق اطلاعاتی که ESPN بدست آورده تیم‌ها در برهه کنونی از بدست آوردن اطلاعات جدید در مورد بازیکنان آینده‌دار مراسم درفت محدودیت دارند: تیم‌ها نمی‌توانند هیچ تمرین فردی را مشاهده کنند یا هیچ صحبتی با بازیکنان داشته باشند). آن‌ها نمی‌توانند ویدئو آخرین تمرینات بازیکنان که آن‌ها خارج از تیم انجام دادند را نیز داشته باشند. تیم‌ها موافقت کردند که با بازیکنان آینده‌دار درفت مصاحبه ویدئویی انجام شود اما این مصاحبه را به ۴ ساعت برای هر بازیکن محدود کردند. خیلی از مسائل باید دست به دست هم بدهند تا تاریخ جدیدی برای درفت بتوان تعیین کرد. این مراسم نمی‌تواند در فضایی ایزوله انجام شود. سایت ESPN نوشت:

در میان مسئولان اجرایی تیم‌ها، این انتظار وجود دارد که تا زمان درگیر بودن تیم‌ها در لیگ هیچ مراسم درفتی برگزار نشود زیرا این مسئله یک عنصر کلیدی در مراسم درفت محسوب می‌شود: انتقال بازیکنان. به این خاطر است که مسئولان تیم‌ها باور دارند که مراسم درفت و نقل و انتقالات آزاد باید در انتهای فصل در تقویم گنجانده شود.

از آنجایی‌که لیگ NBA می‌خواهد قهرمان را در روز کارگر انتخاب کند همین مسئله مراسم درفت را به اواسط یا اواخر سپتامبر برگزار خواهد کرد. اما براساس گزارش وجناروسکی و جیوونی، اول ماه می زودترین زمانی است که آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA درباره تاریخ‌های جدید تقویم لیگ تصمیم‌گیری خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *