• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • رومئو لانگفورد ، بازیکن جوان سلتیکس که عاشق او خواهید شد

رومئو لانگفورد ، بازیکن جوان سلتیکس که عاشق او خواهید شد

  • توسط سروش
  • 03/10/2019
  • خبر
  • 0

هنگامی که رومئو لانگفورد مشغول تمرینات خود بود هیچ بازیکنی از تیم بوستون سلتیکس در زمین تمرین حضور نداشت.

رومئو لانگفورد ، بازیکن آینده دار بوستون سلتیکس

در جریان بخش تمرینی پرتاب این بازیکن جوان یکی پس از دیگری پرتاب سه امتیازی انجام می‌داد، چند پرتاب به درون سبد می‌رفت و بعضی از پرتاب‌ها هم از سبد خارج می‌شد که برای سن او طبیعی است. رومئو لانگفورد در مصاحبه با NBC Sports Boston در این باره می‌گوید:

من در هر بازه تمرینی، زمان اضافی را علاوه بر تمرین عادی در نظر می‌گیرم و امروز به زمان بیشتری برای تمرین روی افزایش دقت در پرتاب‌هایم نیاز دارم.

تمرین معمول رومئو لانگفورد یکی از چندین برنامه تمرینی این بازیکن جوان بوستون سلتیکس است که در پیک چهاردهم مراسم درفت ژوئن ۲۰۱۹ به این تیم پیوست. صرف‌نظر از این‌که بازیکنان جوان به چه تیمی درفت می‌شوند همیشه هاله‌ای از عدم اطمینان در رابطه با عملکرد آن‌ها وجود دارد. اما در مورد رومئو لانگفورد باید گفت این که تصور کنید او به خاطر جوان بودن غیرقابل اطمینان است فقط یک بزرگنمایی است که در همان مراسم درفت مورد بحث قرار می‌گیرد. یک عمل جراحی برای ترمیم لیگامنت آسیب‌دیده‌ انگشت راست دستش (دست پرتاب او) لانگفورد را در تمام طول تابستان خانه‌نشین کرد و این در حالی بود که بوستون سلتیکس در سایه درخشش بازیکنان جوانش بازی‌های خوبی را در لیگ تابستانی ارائه داد. نکته بارزتر این که این مصدومیت در اوایل فصل حضورش در تیم کالج ایندیانا هوسیرز اتفاق افتاد اما باعث نشد که او زمان قابل توجهی را از دست بدهد. بیشتر از این‌که مصدومیت او را از میادین برای چند هفته دور نگه دارد و حضور او در میادین با اما و اگر همراه باشد، لانکفورد تصمیم گرفت تا با همان لیگامنت پاره شده ۲۶ بازی پایانی آن فصل را انجام دهد. یک استعدادیاب کنفرانس غرب در مصاحبه با NBC Sports Boston درباره او می‌گوید:

او بازیکن آرامی است و به همین خاطر برخی افراد فکر می‌کنند که وی سخت‌کوش نیست یا یک رهبر و مدیر نمی‌تواند باشد. اما این بازیکن می‌تواند تمام این نقش‌ها را بر عهده بگیرد. به این فکر کنید؛ او به ایندیانا هوسیرز رفت به این خاطر که همه می‌دانستند او یک تمام‌کننده یک‌نفره است. او ریسک بازی با مصدومیت را پذیرفت علیرغم این‌که می‌دانست با این کار شاید حضور خود در درفت را تحت‌الشعاع قرار دهد. پس بیایید با این نگرش به چنین موضوعی بنگریم. او تا به حال بارها و بارها با تیم خود باخته و تجارب زیادی از این شکست بدست آورده است. اما توجهی به این باخت‌ها ندارد. او به خاطر هم‌تیمی‌های خود اینجاست چون می‌دانست بعد از یک سال تیم خود را ترک می‌کند. بوستون سلتیکس بازیکنی جذب کرد که بسیار سخت‌کوش‌تر از آن است که مردم او را می‌بینند.

رومئو لانگفورد

از آنجایی که لانگفورد چراغ سبز را برای تیم‌های خواهان خود روشن کرد، همبازی‌های او می‌گفتند او برای اوقات مرده دیدارها ساخته شده و این را در دیدارهای تمرینی قبل از شروع اردوی تمرینی نیز نشان داده بود. شایان ذکر است که کارسن اردواردز جوان سال‌ها با لانگفورد برای حضور در ترکیب ثابت رقابت می‌کرد تا اینکه آن‌ها در فصل قبل از هم جدا شدند؛ کارسن ادواردز به تیم کالج پیوردیو رفت و لانگفورد برای ایندیانا هوسیرز بازی کرد. ادواردز به کایل درپر، خبرنگار NBC Sports Boston در این باره می‌گوید:

او یک بازیکن امتیازآور است. او در هر سه سطح می‌تواند بازیکن امتیازآوری باشد، چه در سطح متوسط، چه سه امتیازی و چه نزدیک به سبد. او یک ورزشکار واقعی است و با بازوهای بلند خود می‌تواند در مقابل دفاع‌های درشت‌هیکل نیز قدرت تمام‌کنندگی داشته باشد. او احساس خوبی به بازی تزریق می‌کند.

او اخلاق کاری خوبی نیز داردو در اولین جلس تمرینی خود با بوستون سلتیکس که طولانی نیز بود این مورد به طور کامل مشهود بود. وقتی شماره پیراهن او را اعلام می‌کنند او بیش از هر بازیکن دیگری می‌خواهد آماده باشد. رومئو لانگفورد در این باره می‌گوید:

من یک بازیکن در خدمت تیم هستم. در داخل زمین هر وظیفه‌ای که به من محول کنند را انجام می‌دهم. هر میزان دقیقه‌ای باشد فرقی ندارد هر کاری که از دستم بربیاید انجام خواهم داد.

در گذشته، بازی پویای لانگفورد با رفتار آرام او در تضاد بود. این که در فصل پیش‌رو چه میزان تضاد را از این حیث خواهیم دید باید منتظر بمانیم. لانگفورد با خنده می‌گوید:

من بازیکن برون‌گرایی نیستم. اما آن‌قدرها هم ساکت نیستم که شما فکر می‌کنید.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *