لوک والتون توجهی به شکایت آزار جنسی ندارد و به ساکرامنتو کینگز می‌اندیشد

لوک والتون، سرمربی ساکرامنتو کینگز که اولین فصل مربیگری‌اش را در این باشگاه می‌گذراند می‌گوید بر روی تیمش تمرکز دارد و نگرانی از بابت شکایت از او راجع به اتهام جنسی‌اش ندارد.

مصاحبه لوک والتون ، سرمربی ساکرامنتو کینگز

یک مجری ورزشی در ما آوریل بابت آزار و اذیت جنسی از لوک والتون شکایت کرد و این سرمربی برای اولین بار پس از این شکایت در روز رسانه‌ای ساکرامنتو کینگز در انظار عمومی صحبت کرد.  لوک والتون گفت:

اینجا هستم تا کارم را انجام دهم و بر روی ساکرامنتو کینگز تمرکز داشته باشم. باقی قضایا خودشان حل خواهند شد.

لوک والتون درست چند روز پس از اینکه بعد از سه فصل از سرمربییگری لس آنجلس لیکرز اخراج شد، در ماه آوریل هدایت ساکرامنتو کینگز را برعهده گرفت. درست چند روز بعد از قبول سرمربیگری ساکرامنتو کینگز، کلی تنانت، مجری سابق Spectrum SportsNet LA از او شکایت کرد و مدعی شد سال ۲۰۱۴ وقتی والتون به عنوان دستیار در گلدن استیت واریرز مشغول فعالیت بود در اتاق هتل او را مورد اذیت و آزار جنسی قرار داده است و پس از تصدی نیمکت سرمربیگری لس آنجلس لیکرز نیز به اذیت و آزار خود ادامه داده است.

باشگاه ساکرامنتو کینگز و سازمان NBA تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند اما وقتی محققان دریافتند که مدارک کافی علیه والتون وجود ندارد، هیچ اقدامی علیه این سرمربی انجام نگرفت. تنانت در جریان تحقیقات شرکت نکرده است. لوک والتون هنوز با این شکایت روبروست اما در دادگاه اذعان کرد که این ادعاها در عالم واقعیت هیچ سندیتی ندارند. وی همچنین گفت که این دعوی شکایت در کارش خللی ایجاد نخواهد کرد و افزود:

تمرکز من روی ساکرامنتو کینگز است و این‌که چه رویکردی اتخاذ کنیم تا با این گروه از بازیکنان به مرحله پلی‌آف صعود کنیم.

ساکرامنتو کینگز

لوک والتون تلاش می‌کند تا برای اولین بار از سال ۲۰۰۶، طئلانیترین مدت در میان تیم‌های NBA، ساکرامنتو کینگز را به مرحله پلی‌آف لیگ NBA رهنمون سازد. او تیمی جوان را به همراه ستاره‌هایی همچون دی آرون فاکس، بادی هیلد و ماروین بگلی در اختیار دارد. ساکرامنتو کینگز اولین جلسه تمرینی خود را روز شنبه و قبل از سفر به هند در هفته آینده انجام خواهد داد و در هند آن‌ها دو بازی تدارکاتی انجام می‌دهند. به خاطر همین است که تأکید ویژه‌ای روی روزهای اول تمرین این تیم صورت گرفته است. لوک والتون در این باره می‌گوید:

ما از روال معمول جلسات تمرینی اول و دوم موارد بیشتری را به بازیکنان گوشزد خواهیم کرد و تمرینات بیشتری انجام خواهیم داد. فهرستی از مواردی را در ذهن دارم که باید قبل از سفر به هند با بازیکنان در میان بگذارم. باید اطمینان حاصل کنیم که این موارد تا زمان شروع مسابقات جنبه اجرایی به خود بگیرد.

هریسون بیرنس، فوروارد ساکرامنتو کینگز به هند رفته است و به همبازی‌های خود گفته است که از غذاها، فرهنگ و شور و شوق هواداران برای مشاهده بسکتبال NBA در آن کشور چه لذتی برده است. او به این سفر به عنوان فرصتی برای هماهنگی بیشتر با هم‌تیمی‌های خود نیز می‌نگرد. بیرنس در این باره می‌گوید:

فکر می‌کنم مهمترین مسئله برای ما این است که برای بازی در کنار هم وقت بگذاریم. این مهم‌ترین مسئله‌ای است که در سفر به هند و این اردوی تمرینی به دنبال آن هستیم. فقط می‌خواهیم بازیکنان در کنار هم بازی کنند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *