• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • دلیل تعویض سکو دومبیا در بازی سیکسرز و پیستونز؛ ویروس کرونا!

دلیل تعویض سکو دومبیا در بازی سیکسرز و پیستونز؛ ویروس کرونا!

ویروس کرونا، دلیل تعویض سکو دومبیا در دیدار دترویت پیستونز برابر سیکسرز بود.

سکو دومبیا و ویروس کرونا

در دقایق اولیه کوارتر چهارم بازی یازدهم مارس در مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز و تلاش برای یافتن راهی جهت برگرداندن بازی! در این لحظه بود که جیم اسکولر، تمرین‌دهنده تیم ناگهان از روی نیمکت برخواست. او به سمت کیزی رفت و با عجله به او گفت:

تو باید سکو (دومبیا) را از بازی بیرون بیاوری.

کیزی در پاسخ گفت:

این چه خزعبلاتی است که می‌گویی؟ من تازه او را در زمین قرار داده‌ام.

اسچولر پاسخ داد:

می‌دانم اما همین الان تست کرونای رودی گوبر مثبت اعلام شد. سکو دومبیا بعد از بازی ما مقابل یوتا جاز رودی گوبر را در آغوش گرفت. او نیز شاید مبتلا شده باشد.

سکو دومبیا ، مهاجم جوانی که در کشور گینه به دنیا آمد اما در فرانسه دوران رشد و نمو خود را سپری کرد در حقیقت در بازی روز هفتم مارس یوتا جاز با دترویت پیستونز لحظاتی را با رودی گوبر سپری کرد. بوریس دیا، بسکتبالیست بازنشسته NBA که قهرمانی را در این لیگ تجربه کرده نیز در شهر بود و به هموطنش پیوست. حالا تأیید شده بود که سکو دومبیا با اولین بازیکن لیگ NBA که تست کرونای او مثبت درآمد تماس داشت. کیزی به خبرنگار ESPN گفت:

ما سریع او را بیرون کشیدیم و به رختکن فرستادیم و بازی را به پایان رساندیم.

کیزی تمرکز خود را به بازی برد و این‌که چگونه جوئل امبید را مهار کند. در همین زمان، مکالمات کادر پزشکی، مسئولان تمرینی و مدیریت دترویت پیستونز با دومبیا ادامه داشت و او اصرار می‌کرد که سالم است. کیزی ادامه داد:

وقتی دومبیا را بیرون آوردم او طوری به من نگاه کرد که گویی یک دیوانه‌ام. تونی اسنل هم همین واکنش را داشت. سکو را جای تونی به بازی آورده بودم و در آن لحظه دوباره تونی را جای سکو به بازی آوردم.

کیزی در این باره گفت:

او می‌خواست بازی کند. حدس می‌زنم که پس از آن سوالاتی ایجاد شد اما در آن زمان هیچ اطلاعاتی از دنیای بیرون نداشتیم. ما وسط بازی بودیم و بازیکنان به ما می‌گفتند که حال او واقعاً خوب است و ما هیچ اطلاعاتی درباره ویروسی شدن او نداشتیم.

وقتی بازی تمام شد و دترویت پیستونز به سمت رختکن تیم مهمان رفت، مقامات دترویت گفتند که آدام سیلور، کمیسیونر لیگ NBA بازی‌های این فصل لیگ را تعلیق کرد و تمامی اعضای تیم یوتا جاز مجبور شدند ۱۴ روز در قرنطینه را سپری کنند.

سکو دومبیا

کیزی در مورد طغیان بی‌سابقه بیماری کرونا می‌گوید:

تا به حال چنین وضعیتی را در طول دوران زندگی‌ام تجربه نکرده‌ام. این بازیکنان جوان و سالم، این ورزشکاران حرفه‌ای، آن‌ها در مورد بیمار شدن فکر نمی‌کردند. بازگشت سریعی با هواپیما داشتیم اما هیچ‌کس واقعاً به فکر بیمار شدن خود نبود. فضا بیشتر به این شبیه بود که هیچ‌کس نمی‌دانست دوباره بازی‌ها برگزار می‌شود یا دوباره یکدیگر را می‌بینیم یا خیر.

وقتی هواپیمای دترویت پیستونز پرواز کرد، هر یک از اعضای سفر اکه علائم داشتند یا نگران ابتلای خود بودند این اختیار را داشتند تا تست بیماری کرونا را انجام دهند. کیزی گفت که او نپذیرفت که تست بدهد و به همراه او چند بازیکن نیز بودند که احساس بیمار شدن نداشتند. ۲ روز یا بیشتر زمان برد تا کیزی دریافت که تست کرونای سکو دومبیا منفی اعلام شده است. اما در همان روز یعنی ۱۴ مارس او با خبر ابتلای دیگر بازیکن تیم خود روبرو شد. کریستین وود، پاور فوروارد ۲۴ ساله این تیم متبلا به این ویروس شده بود. وود نیز در دیدار ۷ مارس مقابل یوتا جاز یکی از مأمورهای مهار رودی گوبر بود. بر طبق اظهارات کیزی، وود صبح ۱۱ مارس و در بازی پیستونز و سیکسرز به کادر پزشکی درباره گلودرد خود گفته بود. اما قبل از بازی وی اعلام کرد که حالش بهتر شده و آماده پوشیدن لباس تیم است. وود با کسب ۳۲ امتیاز مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بالاترین امتیاز دوران بازیگری خود را بدست آورد و از رکورد ۳۰ امتیازی خود که چهار شب قبل از آن مقابل یوتا جاز و رودی گوبر بدست آورده بود عبور کرد. کیزی در این باره اظهار داشت:

او هیچ علائم دیگری نداشت. نه تب، نه سردرد، هیچ چیز! این یکی از همان علت‌هایی است که تشخیص ابتلا به این ویروس را دشوار می‌کند. کریستین از افشای نامش ناراحت شد. او این مسئله را فاش نکرده بود و بدترین قسمت ماجرا این‌جا بود که حتی فرصت پیدا نکرد تا به مادرش بگوید. من از این موضوع بسیار ناراحت شدم. به کادر پزشکی گفتم که این کار غیر حرفه‌ای بود. این اتفاق نباید دیکر تکرار شود.

کیزی به تام گورز، مالک و آرن تلم، نائب رئیس دترویت پیستونز گفت که هماهنگی‌های لازم جهت قرنطینه تیم و تماس روزانه با بازیکنان را انجام دهد. بازیکنان می‌توانستند پاسخ سوال‌هایشان را بشوند و گزینه‌هایی برای حمل غذای بازیکنان به اتاق‌هایشان وجود داشت. چند کارشناس بهداشت روانی نیز حضور داشتند که به افراد نگران از این ویروس مشاوره بدهند. همچنین دمای بدن بازیکنان ۲ بار در روز ثبت می‌شد. کیزی به خانه خود بازگشت و در آن خانه همسرش و ۲ فرزند ۹ ساله و ۱۲ ساله‌اش زندگی می‌کردند. اما وی خود را در محلی جداگانه برای دو هفته قرنطینه کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *