فیلادلفیا همچنان شکست‌ناپذیر؛ پرتاب جادویی فورکان کورکماز در لحظات آخر!

فورکان کورکماز با پرتاب ۳ امتیازی خود موجب شد تا فیلادلفیا سونی سیکسرز مقابل پورتلند بلیزرز به پیروزی برسد.

پیروزی فیلادلفیا با پرتاب ۳ امتیازی فورکان کورکماز

فورکان کورکماز پرتاب ۳ امتیازی خود را ۰.۴ ثانیه مانده به پایان بازی انجام داد و سونی سیکسرز شنبه‌شب با پیروزی ۱۲۹ بر ۱۲۸ مقابل پورتلند بلیزرز همچنان شکست‌ناپذیر ماند. کورکماز بعد از پایان بازی گفت:

نمی‌دانم چه واکنشی نسبت به پرتاب خود داشته باشم. این مهم‌ترین پرتاب دوران بازیگری‌ام بود.

انفرنی سیمونز در ۲.۲ ثانیه مانده به پایان بازی یک پرتاب ۳ امتیازی انجام داد تا پورتلند بلیزرز را پیش بیاندازد اما فیلادلفیا سونی سیکسرز بعد از یک تایم‌اوت با پرتاب ۳ امتیازی کورکماز و در غیاب جوئل امبید این پیروزی را بدست آورد. سونی سیکسرز آخرین تیم شکست‌نخورده در لیگ NBA است که برای اولین بار از فصل ۰۱-۲۰۰۰ توانست ۵ پیروزی متوالی بدون شکست را از خود به جای بگذارد. پورتلند بلیزرز در کوارتر سوم ۲۱ امتیاز بدست آورد. دامیان لیارد در ۵ دقیقه مانده به پایان یک پرتاب ۳ امتیازی انجام داد تا حساب کار ۱۰۳ بر ۱۰۰ شود. رودنی هود، بازیکن پورتلند که بازی را با کسب ۲۵ امتیاز به پایان رساند در ۴:۲۹ مانده به پایان بازی و بعد از برخورد با توبیاس هریس از زمین مسابقه یرون رفت. به نظر می‌رسد هود از ناحیه زانوی چپ مصدوم شد. بن سیمونز و آل هورفورد دو دانک متوالی را به نمایش گذاشتند تا فیلادلفیا سونی سیکسرز ۱۲۵ بر ۱۲۴ پیش بیفتد. ماریو هزونجا در ۱۰.۱ ثانیه مانده به پایان بر روی سیمونز خطا کرد تا سونی سیکسرز با دو پنالتی او پیش بیفتد. فورکان کورکماز پرتاب ۳ امتیازی خود را رویایی دانست که تبدیل به واقعیت شده است و گفت:

ما در تمرینات بر روی این پرتاب‌ها کار می‌کنیم. می‌دانستم که اگر آزاد باشم می‌توانم پرتاب کنم. با این ذهنیت آن پرتاب را انجام دادم.

سیمونز در پایان بازی گفت:

به محض این‌که فارک را تنها دیدم به او برای پاس دادن و پرتاب اعتماد کردم.

آل هورفورد با ۲۵ امتیاز به کار خود پایان داد و هریس نیز ۲۳ امتیاز کسب کرد. سیمونز ۱۸ امتیاز و ۱۱ ریباند به دست آورد. دامیان لیارد ۳۳ امتیاز کسب کرد که ۸ پرتاب از ۱۹ پرتاب ۳ امتیازی پورتلند بلیزرز را شامل می‌شد.

فورکان کورکماز

لیارد پس از پایان بازی اظهار داشت:

ما چنین بازی بزرگی انجام دادیم و آن‌ها تقریباً شکست خورده بودند، اما برگشتند و ما قافیه را باختیم. واقعاً به بدترین وجه ممکن بازی را واگذار کردیم. هر وقت یک بازیکن پرتاب لحظات پایانی را انجام می‌دهد و شما را با ساعت سالن تنها می‌گذارد احساس بدی به شما دست خواهد داد.

جوئل امبید پس از درگیری با کارل آنتونی تاؤنز در جریان پیروزی ۱۱۷ بر ۹۵ چهارشنبه شب فیلادلفیا سونی سیکسرز مقابل مینستوتا تیمبرولوز، اولین محرومیت از دو محرومیت خود را پشت سرگذاشت. هر دوی آن‌ها در آن بازی از زمین اخراج و برای دو بازی محروم شدند. جوئل امبید میانگین ۲۵.۳ امتیاز و ۱۰.۳ ریباند را در ابتدای فصل از خود به جای گذاشت. روکی ماتیس سایبول برای دومین بازی در ترکیب اصلی سیکسرز به میدان رفت اما کورکماز از ابتدای نیمه دوم به بازی آمد. پورتلند بلیزرز قبل از بازی اعلام کرده بود که حسن وایتساید، سنتر این تیم به خاطر مصدومیت استخوان زانوی چپ خود قادر به همراهی این تیم نخواهد بود. این مسئله پورتلند بلیزرز را در چالش قرار داد چراکه زاچ لاوین نیز به خاطر مصدومیت شانه از ترکیب این تیم دور بود. متعاقب آن پائو گسول هنوز از دوران ریکاوری جاحی پیش‌فصل بر روی پای خود برنگشت و یوسوف نوکیچ نیز تا اوایل سال آینده با ریکاوری شکستگی پای خود دست و پنجه نرم می‌کند. حسن وایتساید در پنج بازی ابتدایی خود میانگین ۱۲.۸ امتیاز و ۱۲.۲ ریباند را برای پورتلند بلیزرز به جای گذاشت. پورتلند در بازی با سیکسرز از آنتونی تالیور و ماریو هزونجا در کنار هود استفاده کرد.

نکات بازی:

فیلادلیفا سونی سیکسرز: این اولین بازی از ۴ بازی خارج از خانه بود که آن‌ها با تیمی از کنفرانس غرب روبرو می‌شدند. سیمونز برای دومین بار در این فصل دبل دبل کرد.

تریل بلیزرز: خبرگزاری The Athletic قبل از بازی گزارش داد که کولینز باید بر روی شانه خود عمل جراحی انجام دهد. جزئیات بیشتری در این باره منتشر نشد.

بازی‌های بعد:

سیکسرز: آن‌ها روز دوشنبه به مصاف فینیکس سانز خواهند رفت.

تریل بلیزرز: پورتلند دوشنبه مقابل گلدن استیت واریرز صف‌آرایی خواهد کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *