لبرون جیمز : در آمریکا به عنوان یک سیاه پوست زندگی کردن، بسیار سخت است

بامداد پنجشنبه بود که تیم لس آنجلس لیکرز در اولین بازی خود بعد از بازگشایی مجدد رقابت های nba برابر دالاس موریکس به میدان رفت. لبرون جیمز پس از این مسابقه مصاحبه جالبی را در خصوص نژادپرستی در آمریکا انجام داد که در ادامه مطلب همراه ما باشید.

شروع دوباره رقابت‌های بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA ، از بامداد چهارم مرداد

در سومین بازی و مهم ترین بازی آن روز، دالاس موریکس توانست ۱۰۴-۱۰۸ از سد لس آنجلس لیکرز بگذرد. لیکرز در حالی که تا کوارتر سوم ۱۱ امتیاز از موریکس پیش بود، نیمه دوم را ضعیف کار کرد و در کوارتر سوم ۳ امتیاز عقب افتاد. ست کری در این بازی بی نقص ظاهر شد و تمام ۸ اقدامش را به امتیاز تبدیل کرد تا ۲۳ امتیاز کسب کند. کریستپس پورزینگس و لوکا دانچیچ هم در این بازی حضور داشتند. از عملکرد بوبان ماریانوویچ هم نباید گذشت که با ۱۷ امتیاز و ۱۳ ریباند دابل دابل کرد. لبرون جیمز و آنتونی دیویس هر دو ۱۲ امتیاز برای لیکرز کسب کردند و جول مک گی و کویین کوک هم هر کدام ۱۳ امتیاز به دست آوردند.
در همین راستا لبرون جیمز بعد از مسابقه در خصوص بازی صحبت کرد و بعد صحبت‌هایش را فراتر از بسکتبال برد و در مورد برخی اتفاقات اجتماعی در آمریکا صحبت کرد. او در ابتدا راجع به بازی چنین گفت:

بازی خوبی بود. همه ما دوران سختی را پشت سر می‌گذاریم و شرایط بدی بر کل دنیا حاکم شده است. چاره‌ای نیست باید با همین شرایط سخت به بازی‌ها ادامه داد و ناامید نشد. برخی از دوستانمان به این بیماری دچار شده‌اند که امیدواریم هرچه سریعتر بهبودی خود را به دست آورند. بازی امشب هم بازی خوبی بود. مشخص است که همه برای بهتر شدن تلاش می‌کنند و باید صبر کنیم و ببینیم در ادامه چه خواهد شد. 

لبرون جیمز

بعد از آن جیمز به مرگ برونا تیلور پرداخت و نسبت به دستگیر نشدن ماموران پلیس درگیر در این ماجرا انتقاد کرد:

همان انرژی که ما در زمین بسکتبال می‌گذاریم به اندازه همان و به همان شدت خواهان اجرای عدالت برای برونا تیلور و خانواده‌اش هستیم. در مورد جورج فلوید چون ویدئو مربوط به کشته شدن وی بود، اتفاق‌های خوبی پس از آن افتاد اما در مورد این حادثه چون مدرکی نیست مشخص نیست که اتفاق به چه بدی افتاده است. من فکر می‌کنم که ماموران پلیس کار خود را به درستی انجام ندادند و حتی در آن زمان در مکان مناسبی نبوده اند. من می‌خواهم که این ماموران پلیس دستگیر شوند و این اتفاق در صدر خواسته‌های ما قرار دارد.

او در ادامه گفت:

شما این اتفاق‌ها را به درستی متوجه نمی‌شوید مگر اینکه به عنوان یک فرد رنگین پوست در آمریکا زندگی کرده باشید. من می‌دانم که شما هم از این اتفاق احساس تاسف می‌کنید اما واقعا نمی‌دانید که سیاه بودن در آمریکا به چه معنا است. بسیاری از مردم از این این موضوع صحبت می‌کنند که Black Lives Matter یک جنبش است. این یک حرکت نیست. وقتی سیاه هستید این یک جنبش نیست و این یک سبک زندگی است. من کلمه “جنبش” را دوست ندارم ، زیرا متأسفانه در آمریکا هیچ جنبشی برای ما وجود نداشته است.

شایان ذکر است برونا تیلور، یک تکنسین پزشکی اورژانس ۲۶ ساله آفریقایی و آمریکایی، در تاریخ ۱۳ مارس ۲۰۲۰، توسط افسران اداره پلیس مترو لوئیزویل به ضرب گلوله کشته شد. سه افسر تحت نظارت یک حکم جستجو مجبور به ورود به آپارتمان وی در لوئیزویل در کنتاکی شدند. تیراندازی بین دوست پسر تیلور و افسران رد و بدل شد و افسران بیش از بیست شلیک کردند. تیلور هشت بار مورد اصابت گلوله قرار گرفت و جان باخت.

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *