• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • مایکل جردن: برای ششمین قهرمانی با شیکاگو بولز از جان مایه گذاشتیم

مایکل جردن: برای ششمین قهرمانی با شیکاگو بولز از جان مایه گذاشتیم

مایکل جردن فصل آخر قهرمانی خود در لیگ NBA با شیکاگو بولز را «سال تلاش» عنوان کرد.

مصاحبه مایکل جردن

مایکل جردن روز پنجشنبه در گفتگو با گود مرنینگ امریکا گفت:

ما همه تلاش می‌کردیم تا در آن سال لذت ببریم و می‌دانستیم که فصل را به خوشی به پایان خواهیم رساند.

جردن از خانه‌اش در فلوریدا در یک ویدئو کنفرانس ویدئویی حاضر شد تا برگی دیگر را در برنامه The Last Dance رقم بزند. این برنامه در ۱۰ قسمت بر روی سال آخر سلسله دهه ۹۰ شیکاگو بولز تمرکز دارد که در این دهه ۶ عنوان قهرمانی NBA را در ۸ سال بدست آورد. جردن در این برنامه اظهار داشت:

فصل وقتی شروع شد جری کراز (مدیر ورزشی) به فیل جکسون (سرمربی) گفته بود که وی می‌تواند به رکورد ۸۲ پیروزی متوالی در لیگ دست پیدا کند و دیگر شانسی برای بازگشت به این زمان نخواهد داشت. می‌دانستم که من بازیکن مورد علاقه او هستم و اگر او سرمربی نباشد مسلماً به من هم بازی نخواهد رسید. بنابراین فیل در اول فصل گفت این آخرین رقص است و ما هم این‌گونه بازی کردیم.

این سری برنامه از روز یکشنبه شب در رسانه خبری ESPN واقع در ایالات متحده آمریکا آغاز خواهد شد شد و از تاریخ ۱۷ می در ۵ یکشنبه متوالی در نتفلیکس پخش می‌شود.  جردن روز پنجشنبه گفت که جکسون به تیم گفت این آخرین فصلی است که در کنار هم هستیم. جردن در ادامه افزود:

از نظر ذهنی، این که بدانی فصل را به گونه‌ای خاص باید به پایان برسانی شما را به زحمت می‌اندازد اما این مسئله موجب شد تا تمرکز ما بر روی پایانی خوش معطوف شود. به همان اندازه که چنین مسئله‌ای در آغاز سال ناراحت‌کننده بود تلاش کردیم تا شاد باشیم و از سال لذت ببریم و آن را با به شکلی درست به پایان برسانیم.

مایکل جردن

این مستند قرار بود تا به طور رسمی در ماه ژوئن و در جریان برگزاری فینال‌های NBA پخش شود اما به دلیل پاندمی ویروس کرونا و عدم وجود برنامه‌های زنده ورزشی در این زمان پخش خواهد شد. اما این مستند چیزی بیش از یک فصل پایانی را در معرض دید عموم قرار می‌دهد. این مستند جری رینزدورف و مایکل جردن را نشان می‌دهد که درباره مصدومیت پای جردن که در جریان دومین فصل حضورش در NBA از آن رنج می‌برد در حال مشاجره هستند. بعد از اینکه پزشکان به تیم گفته بودند که شانس بهبود او ۹۰ درصد است، جردن می‌خواست که با همان مصدومیت در بازی‌ها حاضر شود. اما رینزدورف نمی‌خواست تا گارد ستاره این تیم این بازیکن با بازی کردن با ترس دوران حرفه‌ای خود را خراب کند. رینزدورف در قالب یک کلیپ ویدئویی به گود مرنینگ امریکا گفت:

من به مایکل گفتم تو به نسبت خطر و مزیت این تصمیم فکر نمی‌کنی. اگر تو یک سردرد وحشتناک داشته باشی و من یک بطری قرص به تو بدهم و ۹ دانه از آن قرص‌ها تو را درمان کند و یکی از آن‌ها تو را بکشد، تو از آن قرص‌ها خواهی خورد؟

جردن پاسخ داد که این موضوع بستگی به این داشت که این سردرد تا چه حد وحشتناک باشد. رینزدورف در نهایت حرف خود را به کرسی نشاند؛ جردن قبل از حضور در مرحله پلی‌آف در ۶۴ بازی غایب بود. جردن درباره دوران حضورش در دانشگاه نورث کارولینا نیز صحبت کرد. در این دانشگاه او در نامه‌ای به مادرش درخواست پول برای تمبر پستی کرد تا بتواند نامه‌اش را بفرستد و قبض تلفن خود را بپردازد. جردن در این باره گفت:

دنیای امروز متفافوت است. من قبض تلفنی داشتم که ۶۰ دلار یا کمتر بود اما تنها ۲۰ دلار در حساب خود داشتم. چیزی که مردم یاد خواهند گرفت و بچه‌های من وقتی آن را ببینند خواهند خندید این است که ما از تمبر پستی در آن زمان استفاده می‌کردیم. با تماشای ویدئو شما خواهید دید که مردم بعضی چیزها را فراموش می‌کنند و زندگی به این شیوه بود. ما در آن زمان اینستاگرام یا توئیتر نداشتیم و شما مجبور بودی وقتت را با دوستان و خانواده‌ات بگذرانی و تلفن همراهی هم وجود نداشت.

جردن در جریان مصاحبه با گود مرنینگ امریکا از خانواده‌اش نیز صحبت کرد و گفت آن‌ها بزرگترین نقش را در زندگی او ایفا کرده‌اند. وی گفت که درس‌های بسیار ارزشمندی را از آن‌ها فرا گرفت و توانایی یادگیری از نقاط منفی زندگی و تبدیل آن‌ها به نقاط مثبت از جمله این درس‌ها بود. وی همچنین از لاری، برادر بزرگتر خود قدردانی کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *