آشنایی با تیم‌های فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA؛ ممفیس گریزلیز

آیا جا مورانت، بازیکن فصل اولی ممفیس گریزلیز ، این تیم را در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA متحول خواهد کرد؟

بررسی وضعیت ممفیس گریزلیز

شبیه به اکثر تابستان‌های لیگ NBA، تابستان سال ۲۰۱۹ نیز پر از تریدها، اخبار نقل و انتقالات آزاد و جابجایی جذاب بازیکنان بود. از مدافع عنوان قهرمانی، تورنتو رپترز گرفته تا دیگر تیم‌های لیگ، واژه «تغییر» کاربردی‌ترین واژه برای توصیف ساختن ترکیب تیم‌های حاضر در فصل ۲۰-۲۰۱۹ لیگ NBA است.

به همین منظور می‌خواهیم مروری داشته باشیم بر ۳۰ تیم حاضر در لیگ NBA این فصل:

این قسمت: ممفیس گریزلیز

رکورد فصل قبل: ۳۳ پیروزی در مقابل ۴۹ باخت و عدم راهیابی به مرحله پلی‌آف فصل ۱۹-۲۰۱۸ لیگ NBA

کلیدی‌ترین بازیکنان جذب شده‌: جا مورانت (درفت)، برندون کلارک (درفت)، جائه کرادر (ترید)، جوش جکسون (ترید)، آندره ایگودالا (ترید)، گریسون آلن (ترید)

مهم‌ترین بازیکنان جدا شده: مایک کونلی، اوری بردلی، دلون رایت، سی جی مایلز، کندلر پارسونز

فصل قبل:

ممفیس گریزلیز با ترید کردن مارک گسول به تورنتو رپترز در ددلاین نقل و انتقالات به روند تحول و بازسازی تیم خود ادامه داد. ممفیس از رادار لیگ خارج شد، به مراسم درفت تکیه کرد و آماده شد تا در تعطیلات پایان فصل تغییراتی گسترده در تیم خود داشته باشد. محور برنامه‌های ممفیس گریزلیز بر روی جیرن جکسون جی آر، جوان فصل اولی این تیم استوار شد، بازیکنی که در ابتدا چند نقطه روشن از خود نشان داد تا همه به آینده او امیدوار شوند. روند پرتاب‌های جکسون تعریفی نداشت البته به بدی پرتاب‌های بازیکن سابق ممفیس، زاچ رندولف نبود. مایک کونلی تقریباً اکثر اوقات فصل را بدون مصدومیت پشت سرگذاشت و در زمینه امتیازگیزی به باشگاهش کمک شایانی کرد (۲۱.۱) و یک بار دیگر به طور نزدیکی قافیه آل استار شدن را باخت.

او در کنار جوناس والانسیوناس بازی می‌کند که به عنوان یک سنتر در ترید مارک گسول به خدمت گرفته شد. در نقطه مقابل ممفیس گریزلیز یکح جابجایی معمولی را در فصل نقل و انتقالات فصل قبل تجربه کرد و به دنبال این مسئله یک ناسازگاری در تیم به وجود آمد. مجموعه از بازیکنان ماجراجو، کهنه‌کاران رو به پایان دوران بازیگری و بازیکنان جوان اثبات نشده در تیم حاضر بودند و ۲۹ بازیکن ممفیس گریزلیز را تشکیل می‌دادند. در پایان فصل، دستاورد چندانی نداشتند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که نه تنها باید بازیکنان جدیدی را جذب کنند بلکه بر روی نیمکت و تیم مدیریتی نیز باید نفراتی جذب و تغییراتی ایجاد شود.

ممفیس گریزلیز

خلاصه‌ای از فعالیت‌های تابستانی ممفیس گریزلیز:

انتظار طولانی تغییر سرمربی بالاخره به سر آمد و با اخراج جی بی بیکراستف، کریس والاس، مدیر ورزشی ممفیس گریزلیز نیز برکنار شد. رابرت پرا، مالک تیم این تغییرات را جهت تزریق نگرشی تازه و رهبری به ممفیس گریزلیز انجام داد و به این امید است که تیم کم بضاعت ممفیس بتواند فرآیند ورود به مرحله بعدی پیشرفت را با در اختیار داشتن برنامه‌ای بامعنی و برجسته تسریع بخشد. جیسون وکسلر رئیس جدید این تیم است و زاچ کلیمن معاون اجرایی عملیاتی جدید ممفیس گریزلیز محسوب می‌شود. کلیمن فقط ۳۰ سال سن دارد اما پله‌های ترقی را خیلی زود طی کرد و در دو تیم لیگ NBA سابقه کار عملیاتی دارد. او دانش‌آموخته رشته حقوق از دانشگاه دوک است و قبل از این‌که به طور تمام‌وقت در تیم‌های مدیریتی بسکتبال مشغول باشد به استخدام دادگاه نیویورک درآمده بود. علاوه بر این تغییرات، ممفیس گریزلیز تیلور جنکینز ۳۴ ساله را به عنوان مربی استخدام کرد. جنکینز از سن آنتونیو اسپرز به این تیم آمد جاییکه او مربی تیم جی لیگ این باشگاه بود و بعدها روی نیمکت مربیگری آتلانتا هاکس و میلواکی باکس نشست. تیم مدیریتی جدید به سرعت تمرکز خود را روی ترمیم ترکیب تیم گذاشت و به اندوخته مالی ان تیم افزود تا وجه موردنظر برای جذب بازیکنان تأمین شود و همه چیز از انتخاب جا مورانت، پیک شماره ۲ مراسم درفت سال ۲۰۱۹ شروع شد.

انتخاب جا مورانت از جانب ممفیس گریزلیز موجب شد تا آن‌ها انتخاب پیک شماره ۱، زاین ویلیامسون از جانب نیو اورلینز پلیکانز را به دست فراموشی بسپارند و از این موضوع شکایتی نداشته باشند. یک سال پیش، جا مورانت در کانون توجهات نبود اما او خیلی زود به بازیکن برجسته‌ای در موری استیت تبدیل شد. به واسطه قابلیت‌های ورزشکاری و بازیسازی‌اش، استعدادیاب‌های لیگ NBA او را به عنوان پیک شماره ۲ مراسم درفت به حساب آوردند و گریزلیز نیز موافقت کرد. او به سرعت جایگزین کونلی شد که در یک پکیج نقل و انتقالاتی همراه با پیک شماره ۲۳ مراسم درفت به یوتا جاز پیوست. پس از آن ممفیس گریزلیز چند نقل و انتقال کوچک انجام داد که پتانسیل بازیکن بزرگ شدن را دارا می‌باشد. اولین آن‌ها آندره ایگودالا بود و یک پیک راند اولی نیز همراه با او به واریرز آمدند. مشخصاً، ایگودالا در برنامه‌های آتی گریزلیز جایی ندارد و برای ارزان‌بودنش بازیکن ارزشمندی محسوب می‌شود. سؤال این است که او چه زمان ترید خواهد شد و گریزلیز چگونه از درآمد ترید او برخوردار خواهد شد؟ ممفیس گریزلیز برای جونز که برای مینستوتا تیمبرولوز بازیکن ارزشمندی محسوب می‌شد پیشنهاد فرستاد و او را با قراردادی ۳ ساله به ارزش ۲۸ میلیون دلار به خدمت گرفت.

ریسک نقل و انتقالاتی دیگر ممفیس گریزلیز جکسون، پیک شماره ۴ سابق مراسم درفت بود که در ۲ فصل اولش در فینیکس سانز بسیار ناامیدکننده ظاهر شد. جکسون پرتاب‌های ضعیفی در فونیکس سانز داشت و بی‌انضباطی‌هایی در بیرون از زمین مسابقه انجام داد که به اعتبار او خدشه وارد کرد. او فقط ۲۲ سال سن دارد و هزینه کمی برای جذب او پرداخت شده و از آنجاییکه ممفیس گریزلیز در حال توسعه مهارت‌های بازیکنان خود قرار دارد او برای این پروژه بازیکن ارزشمندی خواهد بود. امیدواری مشابهی نسبت به ملتون وجود دارد یک پرتابگر ضعیف که در دفاع فوق‌العاده کار می‌کند. در سوی دیگر آلن پرتابگر فوق‌العاده‌ای است یا حداقل در سال‌های کوتاه حضورش در کالج دوک اینگونه نشان داد. تک فصل او در یوتا جاز با کسب ۴۰ امتیاز در آخرین بازی این تیم در فصل عادی همراه بود. نقل و انتقال ممفیس گریزلیز به پایان رسید و تابستان شلوغی را تجربه کرد. ممفیس هیچ شباهتی به تیمی ندارد که یک شهر را علاقه‌مند و جذب به خود کند و سبک بازی این تیم نیز به گونه‌ای نخواهد بود که هواداران از حضور این تیم در پلی‌آف اطمینان حاصل کنند. دوران جدید به این بستگی دارد که جا مورانت و جکسون چگونه با هم هماهنگ شوند و چطور گریزلیز می‌تواند از جوانان خود استفاده خردمندانه‌ای بکند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *