• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • چرا بازیکنان NBA در زمینه تلاش‌ امدادی برای ویروس کرونا پیش‌قدم شدند؟

چرا بازیکنان NBA در زمینه تلاش‌ امدادی برای ویروس کرونا پیش‌قدم شدند؟

بیش از ۹۱۵ هزار نفر کوین لاو که ۵ بار آل‌استار شده و عنوان قهرمانی بسکتبال NBA را در کارنامه دارد تماشا کرده‌اند که با جدیت درباره ظهور عدم اطمینان در چهره آمریکایی‌ها در مورد خطر ویروس کرونا که زندگی آن‌ها را تهدید می‌کند صحبت می‌کند.

بازیکنان NBA پیش قدم در کمک امدادی ویروس کرونا

وی می‌گوید:

چه اتفاقی افتاده؟ کوین لاو اینجاست، این یک چکاپ است. می‌دانم که از این لحظات دشوار عبور خواهیم کرد.

او از این صحبت‌هایش فیلم می‌گیرد که فیلم اول بیش از ۵ دقیقه است و میز ناهارخوری و پرچم آمریکا که بر روی یک چوب حک شده است را نشان می‌دهد. ناگهان او یک فیلم سه دقیقه‌ای دیگر نیز می‌گیرد و در آن بر روی ۳ مسئله تأکید می‌کند. مهربان باشید، اگر می‌توانید به دیگران کمک کنید و انعطاف‌پذیر باشید. در این برهه زمانی صحبت‌ها و فعالیت‌های ما برجسته‌تر است. پس از این‌که رقابت‌های این فصل بسکتبال NBA در تاریخ ۱۱ مارس تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمد لاو تلاش‌های خیرخواهانه خود را با اهدای ۱۰۰ هزار دلار به کارگران خانه‌اش در کلیولند آغاز کرد. ۱۰ بازیکن از جمله کوین لاو از کارگران ورزشگاه‌ها حمایت مالی انجام داده‌اند. تیم‌ها و بازیکنان بیش از ۳۸ میلیون دلار و تقریباً ۱.۵ میلیون وعده غذایی کمک کرده‌اند. ویدئو کوین لاو ۱۷ مارس منتشر شد و بعد از آن لیگ NBA با یک برنامه‌ریزی هماهنگ به عضوی فعال در زمینه گفتمان بهداشت عمومی بدل گشت و این مسئله لیگ NBA را از دیگر لیگ‌های حرفه‌ای ورزش‌های معتبر جهان متمایز کرد. کوین لاو در یک مصاحبه تلفنی درباره NBA اظهار داشت:

نه‌تنها آن‌ها از این‌که ما با گفتن این مسائل نقشی بیش از فقط یک ورزشکار را ایفا می‌کنیم خوشحال هستند بلکه خود آن‌ها نیز به عنوان موتور محرک ما عمل می‌کنند. آن‌ها از ما می‌خواهند تا این‌گونه باشیم. همین کمک‌هاست که لیگ ما را قدرتمند می‌سازد.

از زمانی که لیگ NBA اعلام کرد که تست ویروس کرونا رودی گوبر، بازیکن یوتا جاز مثبت اعلام شده در زمینه مبارزه با بیماری کوید ۱۹ فعال عمل می‌کند و در حالی‌که چراغ ورزشگاه‌ها و باشگاه‌های این تیم خاموش شده است بر روی انتشار پیام‌های بهداشتی، فاصله‌گذاری اجتماعی و آمادگی ذهنی کار می‌کند.

ویروس کرونا

کتی بهرنز، رئیس بخش پاسخگویی اجتماعی و برنامه‌های بازیکنان لیگ NBA در این باره گفت:

به محض این‌که ما لیگ را به حالت تعلیق درآوردیم، هر کاری برای کمک به این موضوع که می‌توانستیم انجام دهیم انجام دادیم. تلاش کردیم تا هر آنچه را که از دست ما برمی‌آید در طبق اخلاص بگذاریم. در حال حاضر تمام تمرکز ما بر روی این موضوع است.

لیگ NBA از شیوع ویروس کرونا شگفت‌زده نشد. این لیگ در چین ۲ دفتر دارد و پرسنل آن از اواخر دسامبر دیگر در محل خدمت خود حضور ندارند و از خانه و با دورکاری کارها را انجام می‌دهند. ستارگان لیگ NBA به هواداران از اهمیت شستن دست‌ها گفتند و این‌که با پیروزی از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی موجب رفاه جامعه خود شوند. سیزده تن از بازیکنان فعلی- کوین لاو، رودی گوبر، ویکتور اولادیپو، جیسون تاتوم، دامیان لیارد، داناوان میشل، تری یانگ، لوکا دانچیچ، دوایت پاول، پائو گسول، جمال مورای، آل هورفورد و تاکو فال – در صفحه اینترنتی بسکتبال NBA پیام‌های ویدئویی درباره ویروس کرونا منتشر کردند. حداقل ۶ بازیکن دیگر نیز در این طرح اجتماعی شرکت کرده‌اند. مشارکت اجتماعی بازیکنان چیز جدیدی نیست. لیگ NBA در سال ۲۰۰۵ طرحی به نام NBA Cares را ایجاد کرد که ۱ میلیون ساعت تولید محتوا درباره خدمات اجتماعی داشت. بازیکنان لیگ NBA هر ساله و به میزان حداقلی در رویدادهای اجتماعی اظهارنظر می‌کنند. اما کتی بهرنز، رئیس بخش پاسخگویی اجتماعی و برنامه‌های بازیکنان لیگ NBA معتقد است که واکنش بازیکنان این لیگ به پاندمی کوید ۱۹ به طور طبیعی و خودجوش شکل گرفته است. بهرنز در این باره اظهار داشت:

این مشارکت بسیار خوشحال‌کننده است. اما صادقانه بگویم که مسئله تعجب‌برانگیزی نیست. ما از بازیکنانی که این مشارکت را داشته‌اند شنیده‌ایم که می‌گفتند «از من می‌خواهید چه کاری را انجام دهم؟» «چه کاری می‌توانم انجام دهم؟» من با جوئل امبید تماس نگرفتم و به او نگفتم که باید برای حمایت از جامعه ما ۵۰۰ هزار دلار کمک کنی. این بازیکنان مسئولیت‌پذیر هستند.

بهرنز گفت کوین لاو، تری یانگ و استفن کری در میان آن دسته از بازیکنان هستند که پاسخ دادند. وی همچنین داناوال میشل را که تست کرونایش مانند رودی گوبر مثبت اعلام شد را ستود. میشل در برنامه صبح بخیر آمریکا حاضر شد تا درباره تجاربش از بی‌علامت‌بودن این بیماری بگوید. استفن کری که دو بار عنوان MVP را کسب کرده در اینستاگرام خود میزبان یکی از شفاف‌ترین مباحثات درباره کوید ۱۹ بود و با دکتر آنتونی فاسی در این مورد صحبت کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *