• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • پاسکال سیاکم جای خالی کوای لنارد و دنی گرین را برای رپترز پر کرده است

پاسکال سیاکم جای خالی کوای لنارد و دنی گرین را برای رپترز پر کرده است

حالا که کوای لنارد و دنی گرین در تورنتو رپترز حضور ندارند، پاسکال سیاکم تلاش می‌کند تا توجه تیم‌های رقیب را در غیاب آن‌ها به خود جلب کند.

پاسکال سیاکم ، ستاره تورنتو رپترز

فاز هجومی تورنتو رپترز با حضور این فوروارد که ۴ سال سابقه حضور در لیگ NBA را دارد در حال متحول شدن است. او فقط نیاز دارد تا آمار توپ لو دادن‌های خود را کمی پایین بیاورد. پاسکال سیاکم در بازی مقابل شیکاگو بولز ۱۹ امتیاز گرفت و ا جی آنیونوبی نیز ۱۷ امتیاز کسب کرد و رپترز روز شنبه موفق شد با نتیجه ۱۰۸ بر ۸۴ بر شیکاگو بولز غلبه کند. مدافع عنوان قهرمانی لیگ NBA در کوارتر دوم درخشان ظاهر شد تا در نیمه دوم بازی را ۴۸ بر ۴۰ به سود خود به پایان برساند و در پایان نیز دهمین پیروزی متوالی خود مقابل شیکاگو بولز را جشن بگیرد. پاسکال سیاکم آن مقدار امتیازی که رپترز بدان نیاز دارد را برای این تیم به ارمغان می‌آورد و در ۳ بازی انجام شده این تیم میانگین ۲۸.۷ امتیاز را از آن خود کرد. اما در مقابل شیکاگو ۵ خطا انجام داد و ۴ بار توپ را لو داد. سیاکم، موفق‌ترین بازیکن فصل قبل لیگ NBA به لحاظ پیشرفت، پس از پایان بازی با بولز گفت:

همیشه روی این بحث دارم که آیا کاری که می‌کنم خطاست یا نیست. اما به عنوان یک رهبر، مجبورم تا خود را در این موقعیت‌ها قرار ندهم و در بازی حضور داشته باشم. مجبورم تا این‌گونه فکر کنم. مشخصاً توپ لو دادن‌ها مورد جدیدی در بازی من است و باید به دنبال راهی باشم که توپ را لو ندهم.

آنیونوبی پرتاب‌های ۳ امتیازی انجام داد و سرج ایباکا ۱۸ امتیاز و ۷ ریباند بدست آورد. فرد ون ویلت نیز ۱۶ امتیاز کسب کرد تا رپترز از شوک باخت روز جمعه مقابل بوستون سلتیکس بیرون بیاید. بازیکنان شیکاگو بولز که فصل قبل با ۲۲ پیروزی و ۶۰ شکست بدترین نتیجه تاریخ خود را به ثبت رسانده بودند، خودشان را در میان مدعیان حضور در پلی‌آف می‌بینند. اما آن‌ها فاصله زیادی با این هدف دارند چراکه فقط ۳۰.۲ درصد پرتاب‌هایشان تبدیل به امتیاز شد و ۹ پرتاب ۳ امتیازی انجام دادند. اوتو پورتر جی آر پس از پایان بازی گفت:

آن‌ها مقابل ما فیزیکی ظاهر شدند و ما نتوانستیم به این سبک بازی پاسخی بدهیم.

پاسکال سیاکم

وندل کارتر جی آر برای شیکاگو ۱۲ امتیاز کسب کرد و ۱۱ ریباند بدست آورد. زاچ لاوین بعد از کسب میانگین ۲۶.۵ امتیاز در دو بازی قبلی، در این بازی ۱۱ امتیاز بدست آورد. لاری مارککنن باز هم ضعیف ظاهر شد و برای دومین شب متوالی ۹ امتیاز کسب کرد! مصدومیت پورتر و از دست دادن بخش اعظمی از زمان کوارتر دوم در این بازی خبر خوبی برای شیکاگو بولز نبود. آرنج استنلی جانسون به صورت پورتر برخورد کرد و چندین دقیقه از این بازیکن خون می‌رفت. او مستقیماً به رختکن رفت و تیم پزشکی شش بخیه به گوشه سمت چپ دهان او زدند و در نیمه دوم به بازی برگشت. مارک گسول و کایل لاری پرتاب‌های ۳ امتیازی متوالی را در کوارتر سوم به نمایش گذاشتند. آنیونوبی نیز یک پرتاب ۳ امتیازی دیگر انجام داد تا رپترز ۶۲ بر ۴۶ در ۷:۴۷ مانده به پایان این کوارتر پیش بیفتد و پس از آن این تیم بازی را کنترل کرد. ون ویلت پس از پایان بازی گفت:

این چیزی بود که ما از آنیونوبی می‌خواستیم. سبکی که امشب او بازی کرد اگر ادامه دهد تیم دشواری برای همه حریفان خواهیم بود.

نکات بازی:

تورنتو رپترز: تورنتو از حیث ریباند با آمار ۵۹ بر ۴۵ مقابل شیکاگو بولز برتر بود. نیک نرس، سرمربی رپترز حالا باید توجه بیشتری روی آنجلز داشته باشد چرا که جو مدن سرمربیگری لس آنجلس آنجلز را بر عهده دارد. نرس که در زادگاه خود، لاوا مدت‌ها عاشق شیکاگو کیوبز بود، در این باره گفت:

برای من خیلی دشوار است. همیشه عاشق کیوبز بودم. جو و من در طول چند سال اخیر با یکدیگر روابط دوستانه داشتیم. حالا من از هر زمان دیگری هوادار آنجلز خواهم بود. نیک نرس فصل قبل جام لاری اوبرین را برای ریگلی فلد به ارمغان آورد. مدن و کیوبز بعد از فصل پیش به همکاری ۵ ساله خود با یکدیگر پایان دادند.

راندی هولیس جفرسون به دلیل مصدومیت فقط ۴ دقیقه توانست در اولین بازی فصل خود حاضر باشد و نرس گفت که او و پاتریک مک کاو (مصدوم از ناحیه زانو) برای دیدار بعدی در دسترس نخواهند بود.

شیکاگو بولز:

جیم بویلن، سرمربی گفت که چاندلر هوتچیسون که با مصدومیت همسترینگ روبرو بود به زودی اولین بازی فصل خود را انجام خواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *