• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • پیش‌فصل NBA؛ پیروزی پورتلند بلیزرز برابر یوتا جاز با درخشش لیارد و مک کالوم

پیش‌فصل NBA؛ پیروزی پورتلند بلیزرز برابر یوتا جاز با درخشش لیارد و مک کالوم

در ادامه بازی‌های تدارکاتی پیش‌فصل لیگ NBA، چهارشنبه شب یوتا جاز مقابل پورتلند بلیزرز صف‌آرایی کرد. بسیاری از مسائل خوب پیش رفت، نمی‌دانیم باید توصیف این بازی را از کجا آغاز کرد اما به آن نزدیکی نبود که به نظر می‌رسید و تریل بلیزرز با نتیجه ۱۲۶ بر ۱۱۸ بر یوتا جاز غلبه کرد.

پیروزی پورتلند بلیزرز برابر یوتا جاز

دامیان لیارد و سی جی مک کالوم در مقابل مدافعین یوتا جاز، مایک کونلی و داناوان میشل عالی ظاهر شدند و گویی در میانه فصل حضور داشتند. لیارد ۲۵ امتیاز گرفت و علاوه بر آن ۵ ریباند و ۴ اسیست به نام خود ثبت کرد. همچنین سی جی مک کالوم ۲۸ امتیاز کسب کرد و ۱۱ پرتاب از ۱۵ پرتاب او تبدیل به امتیاز شد و ۷ پرتاب ۳ امتیازی که امتحان کرد ۵ تای آن امتیازآور بود. لیارد در این باره گفت:

احساس خوبی دارم. با بازی در این ارتفاع می‌دانستیم که چالش سخی داریم. ما آرایش هجومی به خود گرفتیم و مانند بازی واقعی در این دیدار ظاهر شدیم. ما خودمان و شرایطمان را به چالش کشیدیم و تلاش کردیم تا در فرم فصل عادی خود ظاهر شویم و واقعاً بازی خوبی را ارائه دادیم. این از آن دسته بازی‌ها بود که فصل عادی لیگ NBA را برای ما تداعی کرد.

سی جی مک کالوم در ادامه بیان کرد که او چرا قصد دارد بیشتر پرتاب‌های ۳ امتیازی انجام دهد و چگونه در توپخانه تهاجمی تیمش موفق ظاهر شد. مک کالوم در این باره گفت:

این آخرین دیدار تدارکاتی پیش‌فصل ما بود و ما می‌خواستیم شرایط خوبی را تجربه کنیم. وارد یک جو رقابتی شدیم. تیم حریف چند گارد خوب جذب کرده و می‌خواستیم ببینیم سطح ما کجاست.

زاچ کولیز بازی خود را در پست پاور فوروارد آغاز کرد و حسن وایتساد سنتر بود و آن‌ها نشان دادند که می‌توانند برای بسیاری از تیم‌ها کابوس باشند. آن‌ها هر دو هجومی هستند و در عین حال دفاع خوبی دارند و کولینز اولین پرتاب ۳ امتیازی خود را در این بازی انجام داد. او ۶ پرتاب انجام داد که هر ۶ پرتاب به امتیاز تبدیل شد. کولینز پس از این دیدار گفت:

عاشق بازی در کنار حسن وایتساید هستم. هر دو ما از سبد محافظت می‌کنیم و او مهارت بسیار خوبی در این زمینه دارد. هر دو ما اگر در کنار سبد باشیم امتیازآوری را برای تیم‌های دیگر سخت می‌کنیم.

پورتلند بلیزرز دامیان لیارد

حسن وایتساید بازی خوبی ارائه داد، او ۱۱ ریباند در ۱۶ دقیقه انجام داد اما تنها مصدوم تیمش بود و بار دیگر از ناحیه غوزک پای چپ مصدوم شد. وایتساید که ۱۰ روز پیش در بازی تدارکاتی قبلی روی نیمکت نشسته بود در این باره گفت:

فکر نمی‌کنم مصدومیتم جدی باشد. اولین بار است که مجبور شدم در یک بازی دو بار به عقب برگردم.

چندین بازیکن چرخشی خروجی مثبتی داشتند و رودنی هود در پست اسمال فوروارد قابل اطمینان ظاهر شد. ماریو هزونجا ۵ پرتاب موفق از ۸ پرتاب خود کسب کرد که شامل ۲ پرتاب ۳ امتیازی بود و بقیه ۲ امتیازی و همچنین او ۴ ریباند و ۳ اسیست انجام داد. کنت بیزمور در هر دو سمت عالی ظاهر شد و آنتونی تولیور در پست سنتر دقایق زیادی را بازی کرد. هنگامی که تری استوتس، سرمربی پورتلند بلیزرز در کوارتر چهارم آخرین بازیکن ترکیب اصلی خود را خارج کرد ۱۱۷ بر ۱۰۰ از حریف خود پیش بود. استوتس نگرانی از برد نداشته است «این اولین برد تیمش روبروی یک تیم NBA در بازی‌های تدارکاتی است» اما می‌خواست بازی تیمی بهتری را مشاهده کند. استوتس درباره این بازی گفت:

ما واقعاً خوب بازی کردیم. در فاز هجومی، نیمه اول برای تماشا بسیار جذاب بود. ما توپ را به حرکت درآوردیم، دمه و سی جی واقعاً ریتم خوبی در بازی داشتند. روی هم رفته، این بهترین بازی ما بود.

استوسن حسن وایتساید را ستود و گفت:

او در هر دو نیمه خوب ظاهر شد و بر بازی تأثیر گذاشت. خیلی خوب است که وی را اینگونه می‌بینم و مخصوصاً فکر می‌کنم که زاچ کولینز دو یا سه حرکت بسیار تأثیرگذار در کنار سبد انجام داد. او دو یا سه بلاک داشت که می‌توانت تبدیل به امتیاز شود.

پورتلند بلیزرز شب سه شنبه باید در دیگر دیدار تدارکاتی برنامه ریزی شده به دیدار دنور ناگتس برود اما هیچ‌کس نمی‌تواند حدس بزند که چه کسی در ترکیب تیم خواهد بود. استوتس بعد از بازی درباره این موضوع صحبتی انجام نداد اما تلویحاً گفت که بازیکنان کلیدی خود را بازی نخواهد داد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *