• صفحه خانگی
  • >
  • خبر
  • >
  • دیوید بلات، سرمربی سابق کلیولند کاوالیرز به بیماری MS مبتلا شد

دیوید بلات، سرمربی سابق کلیولند کاوالیرز به بیماری MS مبتلا شد

دیوید بلات، سرمربی سابق کلیولند کاوالیرز دچار بیماری پیشرفته MS شده است.

سرمربی سابق کلیولند کاوالیرز دچار بیماری MS شد

در اطلاعیه‌ای که روز دوشنبه در وب سایت باشگاه یونایی المپیاکوس منتشر شد، دیوید بلات گفت که چنین شرایطی برایش پیش آمده که چند ماه قبل به سیستم عصبی مرکزی بدن او آسیب رسانده است و در پاهایش احساس ضعف و خستگی کرده و در تعادل بدنی هم دچار مشکل شده است.

دیوید بلات در این باره گفت:

من یک مربی هستم و شغل من رهبری و تدریس و الهام بخشی به خیل عظیمی از افراد است. اینکه فعال یا چابک نباشم در توانایی من برای موارد فوق‌الذکر تأثیری نمی‌گذارد. چگونه می‌توانم از شرایط حاضر شاکی باشم؟ واقعاً نمی‌توانم و نمی‌خواهم. این کار فقط تلاش بیهوده است. وقتی به بازیکنان و دستیاران خود می‌گویم که بهترین نسخه از خودشان را به نمایش بگذارند من هم باید از خود سوال و تقاضا کنم که همانگونه باشم.

کلیولند کاوالیرز دیوید بلات

دیوید بلات در ماه ژوئن سال ۲۰۱۴ به سمت مربیگری کلیولند کاوالیرز انتخاب شد و این تیم را در اولین فصل حضورش به فینال لیگ NBA رساند و در آنجا بازی را به گلدن استیت واریرز واگذار کرد. او در طول فصل ۱۶-۲۰۱۵ از سمتش اخراج شد که پیامد آن اولین قهرمانی تاریخ کلیولند کاوالیرز در لیگ NBA تحت هدایت تایرون لیو بود. وی از ژوئن سال ۲۰۱۸ سکان هدایت المپیاکوس را در دست گرفته است.

لازم به ذکر است دیوید بلات بازیکن مطرحی در دنیای بسکتبال نبود اما دوران مربیگری پر فراز و نشیبی را گذراند. وی یک قهرمانی را در یورولیگ با مکابی تل آویو رژیم صهیونیستی تجربه کرد و سابقه مربیگری تیم ملی روسیه را نیز در کارنامه خود دارد و این تیم را در سال ۲۰۰۷ قهرمان یوروبسکت کرد. همچنین روسیه تحت هدایت وی در یوروبسکت ۲۰۱۱ به مدال برنز رسید و در المپیک ۲۰۱۲ نیز این عنوان را تکرار کرد.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *