16 بازیکن NBA مبتلا به کرونا هستند

در حالی که طبق آمارهای رسمی کشورهای مختلف، نزدیک به 10 میلیون نفر در سراسر جهان مبتلا به ویروس کرونا شده اند، ورزشکاران هم در رشته های مختلف بعضا درگیر این ویروس شده اند. همچنین مسابقات ورزشی در کل دنیا تحت الشعاع شیوع این ویروس قرار گرفت و بعضی از آنها به کلی تعطیل شده اند و بقیه پس از توقفی طولانی، آغاز شده یا می شوند.
یکی از رقابت هایی که قرار است پس از وقفه چند ماهه با شرایطی خاص از سر گرفته شود، لیگ حرفه ای بسکتبال آمریکا موسوم به NBA است. رقابت های NBA در فلوریدای آمریکا و در منطقه دیزنی ورلد سپری خواهد شد و ستارگان حاضر در این تورنمنت علاوه بر مقررات سختگیرانه ای که ملزم به رعایت آنها هستند، امکانات تفریحی جالب و کم نظیری را هم در اختیار خواهند داشت تا بتوانند در شرایط روحی مناسبی باقی مانده فصل را پشت سر بگذراند.
اما از جمع 302 بازیکن شاغل در ان بی ای که اخیرا تست کرونا داده اند، جواب 16 مورد مثبت گزارش شده است. این خبر توسط مسئولان این لیگ و اتحادیه بسکتبالیست های آمریکا اعلام شد. این تست ها در روز سه شنبه گرفته شد و نهایتا 16 نفر، معادل 5.3 درصد از کل بازیکنان، مبتلا به کرونا تشخیص داده شدند.
یکی از مسئولان گفته که این عدد تقریبا معادل برآوردی است که از قبل برای تست های مثبت کرونا داشتند و خبر خوب اینکه هیچ کدام از این 16 نفر، به صورت جدی بیمار نیستند.
آدام سیلور در کنفرانس تلفنی با مدیر اجرایی و رئیس اتحادیه ملی بسکتبالیست های آمریکایی افزود: «چیزی که ما داریم از این ویروس یاد می گیریم، این است که بسیار پیش بینی ناپذیر است. ما هر روز با هم صحبت می کنیم و خواهیم دید که این روند چگونه ادامه پیدا می کند. اما کاملا احساس راحتی و امنیت داریم نسبت به جایگاهی که الان در آن هستیم.»
هر بازیکنی که جواب تست او مثبت باشد، در قرنطینه انفرادی خواهد ماند تا زمانی که به سطحی از پروتکل های بهداشتی برای خروج از قرنطینه برسد و توسط یک پزشک، سالم تشخیص داده شود.
اسامی بازیکنان مبتلا به کرونا فاش نشده اما برخی بازیکنان مثل مالکولم بروگدان از ایندیانا و جباری پارکر و الکس لن از ساکرامنتو خودشان اطلاع داده اند که مبتلا به ویروس کرونا شده اند.
طبق برنامه، فصل رقابت های NBA از 30 جولای (دهم تیر) با حضور 22 تیم در اورلاندو، فلوریدا از سر گرفته خواهد شد.
سیلور و میشل رابرتس (مدیر اجرایی اتحادیه ملی بسکتبالیست های آمریکا) هر دو اعلام کردند که از بالاتر نبودن آمار مبتلایان راضی هستند و هر دو انتظار این را داشتند که در این بازه زمانی نتایج برخی تست ها مثبت باشد.
رابرتس در این مورد می گوید: «خب، من فکر می کنم یک مورد هم نگران کننده است اما خدا من را ببخشد؛ باید بگویم که تا حدودی احساس خلاصی می کنم از اینکه تعداد مبتلایان بیشتر از این نبود. من همچنین راضی ام از اینکه پیش بینی شناسایی بازیکنانی با تست مثبت را داشتیم چون هدف ما قطعا این است که وقتی گزارش به کمپ داده می شود، مطمئن شویم تمام گزارش ها حاکی از تست های منفی است.
من چند هفته اخیر نفسم را حبس کرده بودم و دوباره شاید لازم باشد که کمتر هیجان زده شوم یا خوش بینانه نگاه کنم. اگر نه، به من گفته می شود که درصد بسیار بالایی از بازیکنان ما دقیقا همانطور که باید، رفتار کرده اند و این موجب امنیت آنها است. دوباره تکرار می کنم که یک مبتلا هم خیلی زیاد است؛ اما 150، ویرانگر بود.»
سازمان لیگ ان بی ای نتایج تست کادرهای فنی یا دیگر اعضای تیم های شرکت کننده را اعلام نکرده است در حالی که تمامی آنها هم جزو برنامه تست گیری بوده اند.
روز سه شنبه، تیم ها می بایست تست گیری از بازیکنان را از بازیکنانی که در خانه هایشان مشغول تمرینات داوطلبانه بودند، آغاز می کردند. تمرینات اجباری از روز 1 جولای آغاز می شود و تیم های حاضر در ادامه رقابت های فصل می توانند ورود به فلوریدا را از روز 7 جولای آغاز کنند. کمپ های تمرینی از 9 تا 29 جولای در اختیار تیم ها خواهد بود.
در روز پنجشنبه، سازمان لیگ ان بی ای برنامه امنیتی مدنظر خود را با بازیکنان به اشتراک گذاشت تا به رعایت بهداشت و پروتکل های ایمنی کمک کند و کمپ های خود را محافظت کند.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *