بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA ؛ ادامه پیروزی‌های تورنتو رپترز و کلیپرز

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

رقابت در بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA به اوج خود رسیده و مدعیان تلاش خود را برای کسب امتیاز بیشتر دوچندان کردند. در دیدارهای شب گذشته دنور ناگتس، تورنتو رپترز، بوستون سلتیکس و لس آنجلس کلیپرز در مقابل حریفان خود به برتری دست پیدا کردند.

همان طور که در خبرهای روزهای گذشته سایت بسکتفا خواندید پیش از آغاز رسمی رقابت‌ها، تیم‌های حاضر در لیگ NBA به مدت یک هفته در قالب بازی‌های دوستانه با یکدیگر به رقابت پرداختند تا تیم‌ها یک دیگر را محک بزنند و همچنین آمادگی بازیکنان خود را بررسی کنند چرا که به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان این مسابقات به مدت پنج ماه به حالت تعلیق درآمد. در این بازی‌های دوستانه هرکدام از تیم‌ها در سه بازی با یکدیگر به رقابت پرداختند و تیم‌های مدعی برای سایر تیم‌ها خط و نشان کشیدند. در ادامه مطلب به نتایج آخرین دیدارهایی که برگزار شد می‌پردازیم.

در بازی اول تورنتو رپترز و بروکلین نتس با یکدیگر به رقابت پرداختند که رپترز موفق شد با نتیجه ۱۳۴ – ۱۱۰ حریف خود را شکست دهد. کوارتر اول با برتری ۳۷ – ۲۰ به نفع تیم برنده به اتمام رسید. کوارتر دوم نیز به همین ترتیب تیم کانادایی با نتیجه ۳۶ – ۳۱ پیروز شد. در کوارتر سوم دنور که تلاش خود را دو چندان کرده بود موفق شد تا حدودی فاصله امتیازی را جبران کند و با نتیجه ۲۲ – ۳۵ ست را پیروز شد. اما در کوارتر چهارم مجددا تورنتو توانست با نتیجه ۳۹ بر ۲۴ پیروز شود و در مجموع کلی ۱۳۴ – ۱۱۰ رپترز بود که پیروز میدان اعلام شد. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن تورنتو رپترز فرد وانولت بود که در مدت زمان ۳۹ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۰ امتیاز، ۲ ریباند و ۱۱ اسیست بدست آورد و نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن بروکلین نتس تیبوت کاباروت بود که در مدت زمان ۳۳ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۶ امتیاز، ۷ ریباند و ۲ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بازی میان لس آنجلس کلیپرز و دالاس ماریکس با نتیجه ۱۱۸ بر ۱۱۰ به نفع تیم لس آنجلسی به اتمام رسید؛ در کوارتر اول دالاس موفق شد با نتیجه ۳۴ – ۳۸ به پیروزی برسد. کوارتر دوم اما کلیپرز با نتیجه ۳۲ بر ۳۱ پیروز به رختکن رفت. در کوارتر سوم کلیپرز مجددا موفق شد با نتیجه ۲۱ – ۱۳ حریف خود را از پیش رو بردارد و کوارتر چهارم نیز با نتیجه ۳۱ – ۲۸ به نفع این تیم به پایان رسید تا لس آنجلس کلیپرز در مجموع کلی ۱۱۸ – ۱۱۰ پیروز اعلام شود. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن لس آنجلس کلیپرز کوای لنارد بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۹ امتیاز و ۱۲ ریباند و ۶ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن دالاس ماریکس لوکا دانکیچ بود که در مدت زمان ۳۸ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۴۲ امتیاز، ۷ ریباند و ۲ اسیست را به نام خود ثبت کند.

بسکتبال حرفه‌ای آمریکا NBA

در دیگر بازی دنور ناگتس و یوتا جاز به مصاف هم رفتند که این دیدار با نتیجه ۱۳۵ بر ۱۲۵ به نفع دنور به پایان رسید. در ست اول نتیجه ۳۱ – ۲۵ به نفع دنور رقم خورد. کوارتر دوم مجددا با نتیجه ۲۸ بر ۲۷ به نفع دنور به پایان رسید. در کوارتر سوم یوتا که تلاش خود را دو چندان کرده بود و نمی‌خواست که در این بازی شکست بخورد موفق شد پیروز به رختکن رود و با نتیجه ۱۹ – ۳۱ به پیروزی رسید تا همه چی به اوج حساسیت خود برسد. کوارتر چهارم نیز مجددا دنور بود که موفق شد نتیجه ۳۷ – ۳۲ را رقم بزند  تا کار به تساوی کشیده و به ست پنجم کشیده شود. در ست پنجم نیز دنور با اختلاف ۱۰ امتیاز و با نتیجه ۲۰ بر ۱۰ پیروز شد تا این تیم در مجموع کلی با نتیجه ۱۳۵ – ۱۲۵ پیروز اعلام شود. در این بازی امتیازآورترین بازیکن دنور ناگتس جمال مورای بود که در مدت زمان ۴۰ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۶ امتیاز، ۵ ریباند و ۹ اسیست بدست آورد و نقش پررنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن یوتا جاز داناوان میچل بود که امتیاز عجیبی را از آن خود کرد؛ او در مدت زمان ۴۳ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۵۷ امتیاز، ۹ ریباند و ۷ اسیست را به نام خود ثبت کند ولی با اینحال نتوانست از شکست تیمش جلوگیری کند.

بوستون سلتیکس و فیلادلفیا نیز در مسابقه‌ای دیگر با یکدیگر به رقابت پرداختند که تیم بوستون موفق شد با نتیجه ۱۰۹ – ۱۰۱  حریف خود را شکست دهد. کوارتر اول با برتری ۲۵ – ۲۶ به نفع تیم بازنده به اتمام رسید. کوارتر دوم اما بوستون توانست با نتیجه ۳۰ بر ۲۳ پیروز به رختکن برود. در کوارتر سوم اما فیلادلفیا توانست تا حدودی اختلاف امتیاز را جبران کند و ست را با نتیجه ۳۰ – ۲۰ به نفع خود به پایان برد. اما در کوارتر چهارم باز بوستون که عزم خود را برای پیروزی جزم کرده بود، این ست را نیز با نتیجه ۳۴ بر ۲۲ پیروز شد که در مجموع کلی ۱۰۹ – ۱۰۱ پیروز اعلام شود. در این بازی امتیاز آورترین بازیکن بوستون سلتیکس جیسون تاتوم بود که در مدت زمان ۴۱ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۳۲ امتیاز، ۱۳ ریباند و ۱ اسیست بدست آورد تا نقش پر رنگی در پیروزی تیمش داشته باشد. از سوی دیگر نیز امتیازآورترین بازیکن فیلادلفیا جوئل امبید بود که در مدت زمان ۳۷ دقیقه ای حضورش در زمین توانست ۲۶ امتیاز، ۱۶ ریباند و ۱ اسیست را به نام خود ثبت کند.

قبلی «
بعدی »

این‌جا می‌خواهیم دور از دنیای سیاه فقط از بسکتبال بخوانیم...

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *