استفن کری در ژاپن؛ از صحبت در مورد المپیک توکیو تا روی هاچیمورا

استفن کری ، فوق ستاره تیم گلدن استیت، این روزها در کشور ژاپن به سر می‌برد. او این شانس بزرگ را دارد که به همراه تیم ملی کشورش در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ در توکیوی ژاپن حاضر باشد.

حضور استفن کری در ژاپن

یک هفته پس از آن که گلدن استیت نبرد قهرمانی را به تورنتو رپترز باخت، کری در ژاپن حاضر شده تا در مورد المپیک ژاپن و همچنین بزرگترین استعداد بسکتبالی این کشور یعنی هاچیمورا صحبت کند. ایالات متحده آمریکا طلای بسکتبال را در سه دوره اخیر المپیک ها به دست آورده و در المپیک پیش رو نیز در صورت کسب جواز حضور در این بازی ها بیشترین شانس را خواهد داشت. رسانه های ژاپنی تیم آمریکا را با ستارگانی چون استفن کری، کوای لنارد و لبران جیمز رویایی توصیف می‌کنند.

کری البته در رقابت های المپیک ریو در سال ۲۰۱۶ به علت مصدومیت از ناحیه زانو حضور نداشت و حال در مورد این مسابقات می‌گوید:

کشور شما سرشار از انرژی و هیجان است و هر کسی که به ژاپن سفر کند متوجه این موضوع می شود. هر چند من در ۲ جام جهانی مختلف در ترکیب تیم ملی کشورم به میدان رفته ام اما هنوز تجربه حضور در المپیک را نداشته ام. بازی های المپیک تجربه خاصی است و هر ورزشکاری دوست دارد که در این مسابقات بزرگ شرکت کند.

کری که در میان جوانان ژاپنی و آکادمی ملی بسکتبال این کشور حاضر بود از استعداد جدید این کشور یعنی روی هاچیمورا نیز صحبت به میان آورد. بازیکنی آید که در پیک شماره ۹ به واشینگتون ویزاردز درفت شد. استفن کری در این باره اظهار داشت:
هیجان انگیز است که NBA می تواند میزبان بازیکنان خوبی از ژاپن و یا دیگر کشورها باشد. این به خوبی نشان می دهد که بسکتبال به غیر از آمریکا در کشورها و جوامع دیگر نیز رشد داشته و این گامی رو به جلو برای پیشرفت بسکتبال ژاپن خواهد بود.

استفن کری
هاچیمورا بازیکنی ۲۱ ساله با وزن ۱۰۶ کیلوگرم و قد ۲.۰۳ متر بوده که در فصل گذشته در تیم دانشگاهی گونزاگا توانست ۱۹.۷ امتیاز و ۶.۵ ریباند را به طور میانگین در هر بازی به دست آورد. . تنها بازیکن جوان ژاپنی که پیش از هاچیمورا توانسته به تیمی در مسابقات NBA درفت شود، یاسوتاکا اوکایاما بوده که در سال ۱۹۸۱ درفت شد. بازیکنی که به هیچ وجه در لیگ بسکتبال ایالات متحده نیز موفق ظاهر نشد و خیلی زود نیز از این رقابت ها کنار گذاشته شد. هاچیمورا بازیکن دورگه ای به حساب می آید که دارای مادری ژاپنی و پدری از کشور بنین می باشد و می تواند همانند نائومی اوساکا تنیسور سرشناس ژاپنی نامی برای خود در دنیای ورزش دست و پا نماید.

کری در ادامه صحبت هایش در مورد این بازیکن ژاپنی می‌گوید:

بدیهی است که فقط با تماشای بازی های او می‌توانم بگویم که هاچیمورا تا چه حدی خوب است. او ضریب هوشی بالایی در حین بازی داشته و همچنین از قدرت بدنی بالایی برخوردار بوده که می تواند به وی در حین بازی در مسابقات سختی چون NBA کمک کند. به نظرم او در مسیر درستی قرار گرفته و می‌تواند فشار زیادی به دفاع های تیم های حریف بیاورد.

استفن کری در انتها درباره شرایط گلدن استیت می‌گوید:

بسیاری می‌گویند این پایان راه گلدن بود. من برخلاف نظرات آن ها می گویم که ما اتفاقا در شروع راه هستیم و کارهای بزرگی را برای انجام دادن خواهیم داشت. ما مصمم هستیم کار نیمه تمام خود قهرمانی را در فصل بعد تمام کنیم.

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *